Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kad skudriņas skrien pa muguru

Vijciemā ir izskanējuši tautas dziedāšanas svētki "Sanāciet, sadziediet, sasadancojiet!", kas veltīti Raimonda Paula daiļradei. Muzikālo pavadījumu izvēlētajām dziesmām sagatavoja mūziķis no Cēsīm Juris Krūze.

"Man ļoti patika, jo pasākumā bija sirsnīga un mīļa gaisotne. Pēdējā laikā jo īpaši parādās tendence, ka lauku kultūras iestāžu kolektīvi novada ietvaros viesojas cits pie cita. Šajā pasākumā no muzicējošiem kolektīviem man patika Lugažu bigbends," vērtē novada domes kultūras dzīves vadītāja Līga Lāne.

Kā īstā lielā kopkorīVijciema pagasta tautas nama vadītāja Vita Bērziņa priecājas, ka pasākumā bija ieradušies visi viņas kolēģi. No Kārķu pagasta atbrauca pat divi dziedošie kolektīvi, no Zvārtavas - viens. Šim pasākumam organizatori gatavojās kopš decembra nogales.

Pavisam no 500 Raimonda Paula dziesmām kopus dziedāšanai izvēlējās 23. Programma tika veidota tā, lai sasniegtu kulmināciju un izskaņu ar visnotaļ sarežģīto Dziesmu svētku tradicionālo nobeiguma dziesmu "Manai dzimtenei".

"Man šķiet, ka izdevās radīt pauliskās mūzikas sajūtas. Skanēja kā īstā lielā kopkorī," uzskata V. Bērziņa. Vai pasākums ir izdevies vai ne, viņa vērtē pēc tā, kā pasākuma apmeklētāji atstāj zāli. Šoreiz pēc izskaņas dziesmas vēl kopā nodziedāja "Pūt, vējiņi" un arī vēl pēc tam cilvēki negribēja atstāt zāli. Tas norāda, ka viss ir kārtībā.

Vislielāko pārsteigumu esot sagādājis Lugažu muižas bigbends "Debija", par kura ierašanos uz pasākumu organizatori nezināja. Puiši uz skatuves spēlēja maestro dziesmas. Par šo jaunizveidoto kolektīvu rakstīsim kādā no nākamajiem "ZL" numuriem. Arī sporta deju dejotāji savos uznācienos izmantoja R. Paula mūziku.

Varbūt arī par Mārtiņu FreimaniZvārtavas kultūras dzīves vadītāja Dagnija Pakalne arīdzan ļoti vēlīgi vērtē šo pasākumu. "Mēs ar meitenēm pārrunājām dziedāšanas svētkus. Gribējās, lai dziedātāju būtu vēl vairāk. Jo īpašs prieks par Juri Krūzi.

Uz pēdējo dziesmu visi bija tik ļoti sasparojušies, ka vismaz man skudriņas skrēja pa muguru," komentē D. Pakalne. Viņa jutusies ļoti pozitīvi uzlādēta. Dagnija spriež, ka varbūt pienācis laiks sarīkot līdzīgu pasākumu ar Mārtiņa Freimaņa dziesmām. Tiesa, tās nav tik piemērotas kora dziedāšanai kā R. Paula skaņdarbi.

Kultūra un Izklaide