Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādā vidē dzīvojam jeb mītam

Otrdien, 4. novembrī, pulksten 16.00 Valgas kultūras un interešu centra ovālajā zālē atklās franču mākslinieka Klausa Štobera fotogrāfiju izstādi "Biotopi".

 

Šī izstāde būs unikāla ar to, ka viena tās daļa būs izstādīta Valgā, bet otra - robežpilsētā Valkā, jo viens no izstādes uzdevumiem ir veidot pārrobežu komunikāciju. Šajā gadījumā vienojošais elements būs fotoizstāde.

 

Attēlotā vide rada tikai nojausmu"Gleznotājs un fotogrāfs K. Štobers savos darbos nozīmīgu vietu ir ierādījis tieši vides un tās visdažādāko transformāciju attēlojumam, kas, pateicoties autora subjektīvajam skatījumam, iegūst īpašu noskaņu," skaidro Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības koordinatore Dace Resele.

 

Izstādē "Biotopi" būs izstādīti sešpadsmit K. Štobera lielformāta (100x120cm) darbi. Fotogrāfiju ciklā mākslinieks ir mēģinājis dokumentēt dažāda veida "biotopus", kas raksturo tajos dzīvojošos un darbojošos personāžus. Tiesa, nevienā no fotogrāfijām nav iespējams ieraudzīt kaut vienu no tiem. Tikai vide skatītājam ļauj nojaust, kas varētu būt tās iemītnieks.

 

Franču mākslinieks iepazīs VidzemiK. Štobera personālizstāde "Biotopi" pirmo reizi tika izrādīta 2008. gadā Strasbūrā, galerijā "Bamberger" un Itenheimas galerijā "V.O.". K. Štobera veidotā ekspozīcija ir viens no posmiem vērienīgā projektā, kas tapis sadarbībā ar Valkas domi, Valgas mēriju, Vidzemes plānošanas reģionu, Lejasreinas departamenta padomi, Eiropas kultūras un mākslas centru (CEAAC) Strasbūrā, Francijas kultūras centru un LR Ārlietu ministriju.

 

 

Paredzēts, ka fotogrāfs trīs nedēļas uzturēsies Vidzemē un radīs jaunus darbus. Tos jau nākamgad paredzēts eksponēt Strasbūrā.

Kultūra un Izklaide