Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņi svinēs Valsts dibināšanas svētkus

24. februārī Igaunijas Republika svin savas pastāvēšanas 90. gadadienu. Tradicionāli ik gadus šajā svētku dienā Valgas robežsardzes muzejs rīko tematisku pasākumu jeb ģimenes dienu.

Muzejs dibināts, pateicoties Igaunijas Robežsardzes majora Mēļa Kivi un citu atbalstītāju entuziasmam, neatkarības atjaunošanas gados un guvis popularitāti ne tikai Valgā, bet arī visā Igaunijā un Eiropā. Tur ekspozīcijā apskatei izlikti ne vien dažādi materiāli par valsts dibināšanas vēsturi, bet arī reti un seni ieroči un smagā artilērija.

No bunkura līdz tankamPēc ekspozīcijas pamatlicēju vārdiem, bieži muzeja viesi ir arī ekskursanti un skolēnu grupas no Latvijas pilsētām. 24. februārī ikviens interesents - arī no Valkas ir gaidīts, lai tuvāk ielūkotos, kādos apstākļos igauņu un latviešu robežsargi strādājuši neatkarības sākuma gados, kā abu valstu mežabrāļi slēpušies no ienaidniekiem bunkuros 40. gados, kā no iekšpuses izskatās tanku un bruņumašīnu aprīkojums un citas vēsturiski interesantas lietas. Muzejs atrodas Valgas robežsargu pilsētiņā Pikk ielā 16, tas ir, krustojumā pie Valgas vienīgā luksofora.Pasākums sāksies pulksten 12.00 ar Igaunijas himnas atskaņošanu, apriņķa un pilsētas vadītāju uzrunām.

Karavīru zupa un akordeona mūzikaValkas - Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga informē, ka saietā ar dziesmām par dzimteni uzstāsies jauktais koris "Rēm" un Valgas ģimnāzijas koris. No pulksten 12.30 līdz 13.00 ikviens interesents varēs iepazīties ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju gida pavadībā. Līdz 15.00 paredzēta bērnu darbošanās zemessargu pavadībā, bruņumašīnu, tanku, citas kara tehnikas un mežabrāļu bunkura apskate, Valgas un Valkas policijas, Zemessardzes Valgas apriņķa, Igaunijas Sarkanā krusta prezentācija par pirmās palīdzības sniegšanu un Vides inspekcijas Valgas biroja tehnikas demonstrēšana. Paredzēti arī Robežsardzes dienesta un Valgas Suņu kluba suņu paraugdemonstrējumi. Karavīru zupu varēs baudīt līdztekus akordeona mūzikai. No diviem līdz trijiem pēcpusdienā paredzēti Valgas apriņķa glābšanas dienesta paraugdemonstrējumi, Igaunijas un Latvijas glābšanas dienesta tehnikas prezentācija.

Kultūra un Izklaide