“Izlaiduma gads” patīk skatītājiem 2

 Smiltenes kultūras centra kinozālē kopš 10.oktobra latviešu kino mēneša ietvaros demonstrē jaunā režisora Andra Gaujas filmu “Izlaiduma gads”. 

 Pēc Vislatvijas pirmizrādes uzreiz kļuva noprotams, ka filma “ieies tautā”. Rīgas centrālais kinoteātris “Citadele” savā mājas lapā ziņoja, ka pirmajās izrādīšanas dienās filma kļuvusi par visapmeklētāko. Arī citi Latvijas kinoteātri (piemēram kaimiņos – Valmierā) palielinājuši izrādīšanas laiku uz vairākām nedēļām.

Smiltenes kinozālē atkal atgriezies skatītājs, visas izrādes ir kupli apmeklētas, filma vienlīdz labi saprotama un tīkama ir gan jaunatnei, gan jebkura cita gadu gājuma skatītājam. Bijām jau pieraduši, ka tikai latviešu kino vecmeistari, kā Jānis Streičs, Varis Brasla taisa tautai tuvas filmas, bet jauno režisoru darbos ieliktā doma bieži paliek skatītāju nesaprasta. Andris Gauja radījis patiesu, dabīgu kino stāstu, kura lielākā veiksme – pat grūti noticēt – ir tā, ka lielākā darbojošos personu daļa filmā spēlē paši sevi – dokumentāli patiesi, un tie nav aktieri.  

Tas ir pavisam neierasti latviešu kino pasaulē,  kur gadu gadiem valdījis skatītāju un kritiķu pārmetums par samākslotību darbībās un īpaši latviešu valodā. Tagad mēs pirmo reizi skatām patiesu jaunās paaudzes latviešu kino, un, nebaidoties šī vārda, teiksim – tas ir komerckino, jo šo filmu skatīs gan Latvijā, gan jebkur citur pasaulē.Papildus izrādes Smiltenes kinozālē – 21.,22. un 23.oktobrī 19.00.

Komentāri 2

Līga

šo filmu demonstrēšanai decembrī vai janvārī piedāvās arī projekts Kinopunkts,tātad būs arī seanss Valkā.

pirms 6 gadiem, 2014.10.20 22:04

Andris Gauja

Filmas autori ļoti ļoti priecājas par Smiltenes un visiem citiem skatītājiem!!!! Un paldies Gunāram Liedagam par aktīvo darbu Latvijas kino popularizēšanā!

pirms 6 gadiem, 2014.10.21 00:55

Kultūra un Izklaide