Jauno filmu parāde Smiltenē turpinās

Šogad tāds īpatnējs kino rudens, viena pēc otras, gadiem krājušās, uz Latvijas ekrāniem iznāk pašmāju filmas. Smiltenes kultūras centra kinozāle jau piedzīvoja skatītāju labi apmeklētu oktobri ar jaunām mākslas filmām. Novembris atkal sniedz jaunumus. Jau 7. novembrī visā Latvijā – arī Smiltenē – bija pirmizrāde Normunda Puča debijas filmai “Segvārds Vientulis”. Ar dokumentālu precizitāti tajā atainoti līdz šim nezināmi notikumi, kas norisa Latgalē pēc kara, kad tur aktivizējās partizānu kustība. Autors aktierus izvēlējies pēc sejas līdzības ar tā laika reālām personām. Filma neapšaubāmi ieinteresē Latvijas vēstures izzinātājus.

14.novembra pirmizrāde – “Nekad nepadodies, dēls” gan nav Latvijas filma, šoreiz zviedri mums piedāvā savu jaunāko dokumentālo filmu, kurā viens no trim galvenajiem varoņiem ir latvietis Uldis. Filma ir par bijušajiem ieslodzītajiem, kas cenšas beidzot nostāties uz likuma takas tās pareizajā pusē. Ir grūti, bet padoties nedrīkst, dzīve taču tikai viena.

Jau 23.novembrī visus aicinām uz jaunu pirmizrādi. Pirmo reizi kino žanrā izpausties mēģinājis populārais žurnālists Jānis Domburs. – “4.Maija republika”, tā saucas dokumentālā filma, kurā smalki “izķidāti” ir ministri, ir deputāti, kas Latvijai kaut ko ir devuši un kaut ko paņēmuši...sev.  Filma bija gatava īsi pirms vēlēšanām, taču izrādīšana tika aizliegta, jo filma varēšot ietekmēt vēlēšanu gaitu. Ja šī filma  tiešām būtu skatīta jau septembrī, varbūt  jaunievēlētā Saeima būtu nedaudz citāda.

24.novembrī Vislatvijas pirmizrāde Sandija Semjonova sporta filmai “Leģenda Dinamo”. Lūk, ieskats tās anotācijā: “Šī filma ir par hokeju. Par sviedriem un asinīm. Par to kā rodas hokeja personības un dzimst hokeja leģendas – Helmuts Balderis, Mihails Vasiļonoks, Juris Reps, Artūrs Irbe un citi. Šī filma ir par hokeja leģendas Sanda Ozoliņa pēdējo sezonu un Arta Ābola pirmo sezonu galvenā trenera amatā. Par līdz šim veiksmīgāko Rīgas Dinamo sezonu KHL. Mēs būsim komandas pirmsspēles sapulcēs, kuras parasti neļauj filmēt. Mēs būsim tik tuvu komandai kā neviens.”

Kultūra un Izklaide