Konkurss "DŽIMLAI RŪDI RALLALĀ!" noslēdzies!Apsveicam uzvarētājus!

Paldies visiem, kas piedalījās erudīcijas konkursā un atbildēja uz jautājumiem par jauno latviešu filmu "DŽIMLAI RŪDI RALLALĀ!". Trīs precīzāko atbilžu autori ir:


1. Ligita Upīte (Smiltene);2. Raimonds Reinholds (Valka);3. Aija Spolīte (Smiltene).


Pareizās atbildes'

1.Kurai citai studijas F.O.R.M.A. filmai, izņemot „Džimlai Rūdi rallalā!”, Māris Putniņš bija scenārija autors?

 (”Mazie laupītāji”)

 2. Kāds ir filmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” žanrs?

 (traģikomēdija) 

3. Kad uzsāka „Džimlai Rūdi rallalā!” filmēšanu? Nosauciet gadu un datumu. 

(2012.gada 27.jūnijā)

4. Kurš aktieris filmā tēlo premjerministru?

 (Mārtiņš Egliens)

5. Kurš aktieris ir gados jaunākais filmas pensionārs? 

(Jānis Pukštello)

6. Kura augsta Nacionālo bruņoto spēku militārpersona tēlo epizodisku lomu filmā? 

(NBS komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube)

7.Kā sauc NBS bruņutehnikas vienību, ko izmanto filmā? 

(tanks, T55)

=====================

UZMANĪBU!

Ieejas karti uzvarētāji var saņemt "Ziemeļlatvijas" redakcijā Smiltenē (no šodienas, 31. marta) vai Valkā (no trešdienas, 2. aprīļa).

20140331-1212-screenshot-2.jpg

PAR FILMU:

Garš un grūts bija filmas ceļš līdz pirmizrādei.  Materiāls samontēts jau bija pirms pusgada un kāds,  kam laimējās to noskatīt, teica: nu ir iznākusi īsta tautas filma!  Tagad tā arī sakām – nevis vienkārši „ latviešu filma”, bet „latviešu tautas filma”. Kas zina, kad vēl cita tāda būs!Dramaturgam Mārim Putniņam filmas ideja radās Latvijas krīzes laikā.  

Re, tauta svīst dēļ dienišķās iztikas, bet pansionātā vecā paaudze ir rūpju nepazīst.  Un viņi saceļas pret savu labklājību. Latvijai ir jāpalīdz!  Nolemj – stāsimies armijā!  Un viņējo  runas vīrs ir gudrs: „… kas mums var liegt savu Dzimteni aizstāvēt?”  viņš uzstāj preses konferencē.  Pat prezidents paliek bez valodas. Un kurš ministrs gan iedrošināsies tādu patriotismu  noliegt?  Filmas veidotāji aicināja  latviešu aktieru „zelta paaudzi”, un viņi nāca ar prieku, ar sajūsmu.

 Lūk, ko par to sacījuši Olga Dreģe un Leons Krivāns. Krivāns: „Visu darījām pēc labākās sirdsapziņas”“Viss bija kuriozs! Arī pats piedāvājums, scenārijs. Ideja savākt kopā vecos aktierus bija ļoti interesanta. Trakākais bija tas, ka vecie aktieri darīja to, ko parasti filmās dara jauni cilvēki – arī šī prasība pati par sevi bija ļoti amizanta. Nevienam jau roku vai kāju nenorāva, uz galvas nekas neuzkrita, bet smieklīgi tas bija – darījām visu pēc labākās sirdsapziņas, bet visiem ir skaidrs, ka tad, kad to dara septiņdesmitgadnieki, tas izskatās… kuriozi.” 

Dreģe: “ Skrējām, šāvām, kritām”Savukārt aktrise Olga Dreģe aizrautīgi stāsta par daudzu savu laikabiedru satikšanos viena projekta ietvaros pēc 50 gadu pārtraukuma. “Ko nu tur veci cilvēki vēl jokos, bet filmēšanas laikā smējām gandrīz katru brīvu brīdi” ar dzidriem smiekliem stāsta aktrise. “”Džimlai Rūdi rallallā” filmēšanas laiks bija ļoti interesants – vecie kolēģi atkal satikās poligonā, skrēja, šāva, krita…

 Filmēšanas poligonā aizvadīti jautrākie brīži kopā ar mūsu instruktoru Ziedoni, kurš beidzis snaiperu skolu, bet dvēselē ir dzejnieks.  Dakteri filmēšanas laikā teica, ka man būs gals, taču aktieri dzīvo pēc citiem principiem nekā “ikdienas tantes”.   Nedrīkst rumpi nolaist!  Filmā visi nav sava rumpja vergi, bet ķermeni uztver kā dvēseles mājvietu, uztur to skaistu.

  Arī gandrīz 90 gadus veci cilvēki var darīt brīnumu lietas, smējām gandrīz katru brīvu brīdi. Jutāmies kā jaunībā! Pēc filmēšanās poligonā arī saprotu, ka katram jaunietim ir armijā jāiet – tie puiši ir pieklājīgi, varonīgi, ētiski un gudri!” par piedzīvotu “Džimlai Rūdi rallalā” filmēšanas laikā teic Dreģe un piebilst, ka latviešu tautai filmai vajadzētu iet pie sirds.       

                                                                     Arī aktieris Juris Strenga izsaka pateicību filmas veidotājiem par to, ka sapulcināti vecās paaudzes aktieri. „Visas vecās aktrises samīlējās karavīros, bija greizsirdības ainas viņu starpā,” smaidot saka Strenga. Aktieris, kurš militārista rūdījumu guvis padomju armijā, līdzīgi kā Dreģe, atzīst, ka fiziskā slodze esot bijusi paciešama, vienīgi smagais ekipējums licis rūdītajiem aktieriem nedaudz pasvīst.Lai arī smieklu bijis gana, neuztversim filmu par izklaides komēdiju.  Krīze valstī, nomācošas domas kā palīdzēt tai, kauns par savu labklājību pansionātā. 

Tā vienlaikus ir arī drāma, kurā režisors pacenties parādīt vecākās paaudzes goda prātu un spēju pašuzupurēties.  Aizkustinoši, kā vecie aktieri gaidīja filmas pirmizrādi, kas arvien kavējās. Gaidīja, kamēr vēl šai saulē.  Harijs Spanovskis nesagaidīja…

Filmā piedalās aktieri  Ingrīda Andriņa, Olga Dreģe,Uldis Dumpis, Mārtinš Egliens,Baiba Indriksone, Ģirts Jakovļevs, Astrīda Kairiša, Aivars Kalnarājs, Aina Karale, Leons Krivāns, Anta Krūmiņa, Anita Kvāla, Visvaldis Lācis, Pēteris Liepiņš, Jānis Lībietis, Ziedonis Ločmelis, Jānis Paukštello, Gunārs Placēns, Rūdolfs Plēpis, Juris Pučka, Kaspars Pūce, Jakovs Rafalsons, Āris Rozentāls,Velta Skurstene, Tamāra Soboļeva, Velta Straume, Juris Strenga, Irina Tomsone, Arno Upenieks, Mārtiņš Vilsons, Juris Žagars, epizodēs vēl arī citi.Jaunie, tad nu nāciet un skatiet, ko vecie māk dabūt gatavu! 

Vidējā, vecākā paaudze - lūk piemērs, kā „nenolaist rumpi” un darīt lielus darbus!  Kopā smiesim, priecāsimies un padomāsim arī par nopietnām lietām! Filma tapusi studijā „F.O.R.M.A” – tā ir studija, kur savulaik radītās tādas labas filmas kā „Mazie laupītāji”, „Ūdensbumba vecajam runcim”.  Projektā viņiem   „Dvēseles putenis” -  veltījums Latvijas valstij un tās īsteniem patriotiem. 

Smiltenes kinoteātris arvien ir bijis visu izcilāko latviešu filmu pirmizrāžu vieta. Lielā pirmizrāde gan šoreiz Rīgā, firma „Forum Cinema” palīdzējusi filmas tapšanai noslēguma fāzē,  bet no 28. marta līdz pat 24.aprīlim aktieri Džimlai Rūdi dziesmiņu dziedās no Smiltenes ekrāna. 

 Vietu rezervēšana notiek  jau no 3.marta. Agrā pavasarī ir pats labākais laiks arī no tālienes atbraukt uz Smiltenes kino, ceļi labi un lauku darbi vēl pa īstam nebūs sākušies. 

 Ievērībai!  Kinoteātrī ir arī speciālas vietas invalīdiem ar ratiņiem.Vēl kas interesants. Maijā sagaidām uz ekrāniem šīs pat studijas pilnmetrāžas dokumentālo filmu „Džimlai Rūdi meklējot”.  Tā stāstīs par filmas tapšanu, bet galvenais akcents likts uz vidējo un vecāko latviešu aktieru paaudzi. Viņi stāstīs par savu dzīvi teātrī, kino, ikdienā. Šī filma neapšaubāmi ieies Latvijas aktiermākslas zelta fondā.

Biļešu iepriekšpārdošana, vietu rezervēšana -  no 3.marta kultūras centra  kasē tās darba laikā. 

Rādām:

Piektdien, 28.III  17.00, 19.30  ar aktieru piedalīšanos  

S.   29.III  16.00, 18.15 

Sv. 30.III  14.00, 16.15 , 18.30

P. 31.III    19.00

O. 1.IV  17.00, 19.15

T. 2.IV   17.00, 19.15

C. 3.IV   17.00, 19.15

P. 4.IV   19.00

S. 5.IV    18.15

Sv. 6.IV  15.00, 17.15

P. 7.IV    19.00

O. 8.IV   17.00, 19.15 

T. 9.IV     17.00, 19.15

C. 10.IV  17.00, 19.15

P.  11.IV  19.00

S.  12.IV  19.00

Sv. 13.IV  15.00, 17.15

P. 14.IV    19.00

O.15.IV   19.00

T. 16.IV    19.00

C. 17.IV    19.00

P. 18.IV     18.00

S. 19.IV     18.00

Sv. 20.IV    17.15

P.21.IV     17.15

O. 22.IV    19.00

T. 23.IV     19.00

C. 24.IV    19.00 


Kultūra un Izklaide