Latvijas kino oktobris Smiltenē

Pēc dažu mēnešu pārtraukuma Smiltenes kultūras centra kinozālē oktobrī - atkal kinoizrādes. Vēl gan nav realizēts kinoiekārtas digitālās pārveidošanas projekts bez kā jaunā kino ēra nav iespējama, taču Latvijas filmas vismaz šogad pieejamas mums apgūstāmā  izrāžu formātā. 

Oktobrī kinozālē "sapulcinātas"  gandrīz visas šā gada Latvijas filmas un divas no tām iekļausies Vislatvijas pirmizrāžu dienā. Taču izrādes sāksies ar pavasarī radītu filmu "Caur adatu", kuru veidojuši jaunieši (producents Edgars Aivars), dodot savu ieguldījumu cīņā pret narkotiku radīto postu vienaudžu vidū.  Filmas varonis Edijs ir reāla persona, kādreizējais Latvijas izlases vieglatlēts, kura izaugsmei svītru pārvilka tieksme "iestiprināties"  caur adatu.  Filma parādīs mūsu sabiedrības ēnas puses, ielas, pievārtes, pagrabus, kuros ne- ieskatāmies vai  izliekamies neredzam.  

Filma īpaši tiek piedāvāta vidusskolām, to noskatīties var jebkurā viņiem pieņemamā laikā.Vēlēšanu dienā tikai viena izrāde tiem, kas nepaspēja pavasarī noskatīties latviešu traģikomēdiju "Džimlai Rūdi rallalā". Pats svarīgākais šajā filmā ir tautā iemīļoto vecākās paaudzes aktieru piedalīšanās. Ar 5.oktobri - pašas jaunākās filmas. Vispirms - ilgi gaidīta animācijas filma "Zelta Zirgs" pēc Jāņa Raiņa darba.  

Šo pilnmetrāžas filmu vairākus gadus veidoja latviešu studijas "Rija" animatori, palīgā aicinot kolēģus no kaimiņu valstīm.  Filma ir izdevusies, to liecina augstais pieprasījums, filmu ilgstoši rāda visi Latvijas kinoteātri.  Tā kā arī šī filma ir aktuāla skolēniem  J.Raiņa daiļrades iepazīšanai kinodarbā, skolu kolektīvi aicināti uz apmeklējumu viņiem izdevīgā laikā.10.oktobrī septiņos vakarā ir paredzēta Vislatvijas pirmizrāde filmai "Izlaiduma gads".

 Kā jau vēsta nosaukums,  Andra Gaujas filma stāstīs par jaunatni - par jaunas skolotājas un viņas audzēkņu, gandrīz vienaudžu attiecībām. 

Gribēdama būt ciešā kontaktā ar audzināmo klasi, viņa izveido siltas, pat ģimeniskas attiecības. Taču kaut kur ir pārkāpta sarkanā svītra - distance, kam jānorobežo audzinātājs no audzināmajiem. Viens puisis savā skolotājā ir iemīlējies… Filmā galveno lomu atveido aktrise Inga Alsiņa-Lasmane

Otra Vislatvijas pirmizrāde notiks 24.oktobrī. 

Jura Kursīša drāma "Modris".  Tajā piedalās vairāki pazīstami latviešu aktieri: Rēzija Kalniņa, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Kaspars Zvīgulis, Lāsma Kugrēna, Dace Bonāte un citi.  Rēzijas Kalniņas tēls  ir kāda jaunieša māte, kura, nevarēdama tikt galā ar sava dēla uzvedību, nodod to policijai. Pāraudzināšanas mēģinājums pāraug drāmā, jo jaunietis nespēj iekļauties tiesas noteiktajos soda izciešanas noteikumos…

Kultūra un Izklaide