Smiltenes kinozālē daudzveidīgi sarīkojumi 2

Piektdien, 24.janvārī , pēc pārtraukuma, kas bija saistīts ar kino ieejas biļešu nomaiņu, atsākas sarīkojumi, ne tikai kino izrādes, bet kaut kas cits – agrāk nebijis.  Piektdien un pirmdien jauna filma „Pēdējās dienas uz Marsa”, kas vairāk patiks fantastikas un šausmu žanra cienītājiem, nākamnedēļ  toties – komēdija. „Rūgts” – tā ir Latvijā negaidītu popularitāti guvusī  Krievijas komēdija par jauno pāri, kuriem vecāki uzspiež tādas kāzas, kas jaunajiem nepatīk. Viņi paralēli nolemj sarīkot tikai savas – „sapņu” kāzas.

Februāra sākumā iecerētas kino dienas par Smilteni un smilteniešiem.  Pagājušā gadsimta 60.-70. gados Rīgas kinostudija pēc smilteniešu pasūtījuma izveidoja vēstures filmu „Ieklausies katrā akmenī” un drīz pēc tam tapa paplašināts kino žurnāļs „Aprīļa ugunskuri” par pavasara talkām pilsētā.  Abas filmas pārveidotas DVD formātā un būs skatāmas uz lielā ekrāna. Sanāksim, varbūt ieraudzīsim sevi, savus vecākus un vecvecākus un, ne mazāk interesanti, pašu Smilteni pirms vairākiem desmitiem gadu!

Februārī ir Ziemas Olimpiskās spēles. Pirmo reizi mēģināsim spilgtākos mirkļus translēt uz lielā kino ekrāna.  7. februārī no pl. 18.00 aicinām kopā pavērot Olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju, bet 12.februārī pl. 19.00 – hokeja spēle starp Latviju un Šveici, pirms tās – ragaviņu sports: finālbraucieni vīriešiem.  Vai translēsim arī citas hokeja spēles, atkarīgs no skatītāju ieinteresētības.

Sekojošajā pavasarī lielākais kino notikums būs ilgi gaidītās latviešu „tautas filmas” „Džimlai Rūdi rallalā” pirmizrādes marta beigās ar turpinājumu gandrīz visu aprīli. Filmas producents Gatis Upmalis ļoti cer uz Smiltenes kinozāles līdzdalību šīs filmas izrādīšanā, jo,kā zināms, Latvijas austrumu pusē ir atlikuši pāris kino- teātri, kas var izrādes noorganizēt.

 Mūsu apkalpes zonā būs bijušie Valkas, Alūksnes, Gulbenes rajoni un Raunas pagasts.  Tie, kas filmu jau redzējuši, patiešām to nosaukuši par Tautas filmu, jau tāpēc vien, ka tajā darbojas mūsu mīļotie vidējās un vecākās paaudzes aktieri.  Filma kļūs par aktiermākslas vēstures vērtību.

Komentāri 2

Vietējais

Par hokeja skatīšanos es pilnībā atbalstu ! Būtu jau kolosāli :)

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 20:30

rembo

Bufete būs- arī tauta būs! Saukļi ar "Uzvara mūsējiem" nav iedomājami bez draugu pulciņa un "piebaldziņas"....
vēlu veiksmi!

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 23:03

Kultūra un Izklaide