Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kinobusiņš viesosies Valkā, Strenčos un Sedā

Pateicoties atbalstītāju gādībai - ģenerālsponsoram Hipotēku banka un draugiem - telefonoperātoram Amigo un Amerikāņu Auto klubam, Latvijā tiek realizēts unikāls projekts - Kinobusiņš Latvijas Bērniem.

 

Kinobusiņš ir ceļojoša apvienība, kas dodas cauri visai Latvijai, lai iepriecinātu mazos un lielos skatītājus ar sirsnīgām un jaukām Latvijas animācijas filmām 144 Latvijas pagastos. Ieejas maksa - tikai 1 santīms!

 

 

Projekta atbalstītāji ir parūpējušies arī par lieliskām ieejas „biļetītēm" - konfektēm, atstarotājiem, baloniem un citām, bērnus iepriecinošām lietiņām. Kinobusiņa mērķis ir dot iespēju bērniem piedzīvot savā pilsētā, savā pagastā īstu kino brīnumu, kā arī popularizēt Latvijas animācijas filmas kā vērtīgu, estētisku izklaidi un mudināt vietējās pašvaldības un skolas uzņemties iniciatīvu bērnu un ģimeņu kinoseansu organizēšanā.

 

 

Kinobusiņš ir neliels pasažieru autobuss, kas nodrošina komandas, tehnikas un saldumu vai citu dāvaniņu pārvadāšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā mazo skatītāju nogādi kinoseansa vietā un atpakaļ. Auto virsbūvi rotā krāšņi un koši tēli no režisores Rozes Stiebras filmiņas Neparastie rīdzinieki.

 

 

Projekts norisinās no 2009. gada marta līdz 2010. gada martam / aprīlim. Patreiz esam jau viesojušies Ogres, Talsu, Liepājas, Bauskas un Daugavpils rajonos, kur esam guvuši lielu atsaucību gan no skatītāju, gan no pagastu vadības puses.

 

 

Multfilmas tiek demonstrētas kultūras namos vai citās pagasta piedāvātās publiski pieejamās telpās. Gada laikā ir plānoti 48 braucieni, katrā no tiem Kinobusiņš apmeklēs trīs vietas. Seansi pārsvarā ir paredzēti sestdienās - tā, lai visa ģimene to varētu apmeklēt kopā, tomēr tālākajos braucienos kino tiks rādīts arī svētdienās. Tuvākie seansi:

 

Kinobusiņa tuvākie braucieni:

Strenči 25.07.09. plkst.11.00 Kultūras namā

Seda 25.07.09. plkst.14.00 Vidusskolā

Valka 25.07.09. plkst.17.00 Kultūras namā

 

Seansa programmā iekļautas animācijas studijas Dauka un Nila Skapāna (sirsnīgs paldies filmiņu veidotājiem!) Kopējais programmas garums -1h.

 

Informāciju par tuvākajiem seansiem var iegūt Kinobusiņa mājas lapā www.kinobusins.lv, informatīvo plakātu veidā notikumu vietā, pagastu un rģionālajos medijos.

 

 

Hipotēku Bankas sabiedrisko attiecību pārstāves Granmas Maniņas teiktais preses konforencē: „Kinobusiņa ideja ir apsveicama, jo mūsu valsts ģimenēm šobrīd ir ļoti nepieciešamas pozitīvas emocijas, jauki brīži, kopā būšana. Un mūsu valsts pamats ir un paliek ģimene.

 

Ieeja seansā būs par simbolisku ziedojumu - 1 santīmu. Visu gadu kopā liktie ziedojumi veidos jau ievērojamu summu, ko saņems Latvijas SOS bērnu ciemati. Tādā veidā arī mazie skatītāji iemācīsies palīdzēt tiem, kam tas ir vajadzīgs. Svarīgi ir mācīties dalīties - arī mazumiņā."

 

 

Elīna Timermane, Amigo mārketinga un sabiedrisko attiecību menedžere:„Kinobusiņš ir unikāls projekts, kas aicina ikvienu domāt par cilvēciskām vērtībām un sniedz iespēju ģimenēm visā Latvijā jauki pavadīt laiku kopā. Lai šis projekts dāvātu vēl vairāk prieka, Amigo rīko zīmējumu konkursu bērniem „Mans multeņu varonis".

 

 

Bērni ir aicināti izdomāt un uzzīmēt savu multeņu varoni, pievienot tam klāt aprakstu un nodot zīmējumu Amigo stendā, kad „Kinobusiņš" viesosies viņu pilsētā vai sūtīt pa pastu uz Amigo biroju."

 

Katru mēnesi trīs interesantāko darbu autori saņems balvas no Amigo, taču „Kinobusiņa" gada projektam noslēdzoties paši interesantākie bērnu radītie multeņu varoņi tiks iedzīvināti īpašā animācijas filmiņā, kuras veidošana tiks uzticēta animatorei Ilzei Ruskai."

Kultūra un Izklaide