Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klausītāji koncertā prasa piedevas

Rīgā Spīķeru koncertzālē notika koncerts "Sitaminstrumentu zvaigznes Spīķeros", kurā uzstājās talantīgais sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ar savu jauno programmu.

Viņš spēlēja kopā ar savu bijušo pedagogu pazīstamu franču mūziķi un improvizētāju, vibrafona un marimbas spēles iespēju paplašinātāju profesoru Emanuelu Sēžurnē."Koncerts bija lielisks, muzikāli ļoti spēcīgs, turklāt patīkami brīvā gaisotnē. Zāle bija pilna, balkons tāpat. Skanēja milzu aplausi, klausītāji prasīja piedevas. Esmu pārliecināts, ka Guntars šobrīd marimbas spēlē Latvijā ir spīdeklis," uzskata J. Cimzes Valkas mūzikas skolas pedagogs Raimonds Reinholds, kurš vēroja šo koncertu. Viņš domā, ka Guntars kopā ar Sēžurnē ir koncertējuši arī citviet Eiropā, jo abu spēle bija tik ļoti saskaņota un izlīdzināta. Ikviens skaņdarbs noslīpēts līdz smalkākajām niansēm.

Ar plašu emociju gammuŠo koncertu klausījās daudzi valstī pazīstami mūziķi un mūzikas kritiķi. Koncertu ierakstīja Latvijas radio kanāls "Klasika". R. Reinholds pēc koncerta dzirdēja radio režisorus spriežam, ka ieraksts izdevies ļoti labs un tas maz atšķiras no studijas ieraksta."Ziemeļlatvija" septembrī jau rakstīja par šo gaidāmo koncertu un Guntara jauno studiju vietu. Kā sacīja Guntars, šī koncerta mērķis ir iepazīstināt klausītājus ar marimbas un vibrafona mūziku, parādīt visā pilnībā tās neizsmeļamās iespējas, ko sniedz šie divi sitaminstrumenti.

Koncerta programma ir daudzveidīga un krāšņa ar visnotaļ plašu emociju gammu, sākot no minimālista Stīva Reiha līdz romantiskajām Hesusa Salvadora Čapi un savām izpildītām E. Sēžurnē kompozīcijām.

Gūst starptautiskus panākumusGuntars ir tikai 20 gadu vecs un jau sācis maģistranta gaitas Antona Bruknera Lincas universitātē, studējot marimbu pie Bogdana Bakanu un perkusijas pie Leonarda Šmidingera. Viņš ir guvis lielu pieredzi, sākot ar mācīšanos Maskavas Centrālajā mūzikas skolā Marka Pekarska klasē.

No 2007. līdz 2011. gadam jaunais censonis studēja Strasbūras Mūzikas konservatorijā, kas īpaši slavena ar prasmi audzināt jaunus sitējtalantus. G. Freibergs ir guvis panākumus septiņos starptautiskos konkursos Igaunijā, Latvijā, Krievijā, Itālijā, Bulgārijā un Austrijā. Kā solists vairākās valstīs ir uzstājies kopā ar simfonisko orķestri.

Kultūra un Izklaide