Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klusā daba ir tas žanrs, kurā daudzi mākslinieki pilnveido savu prasmi

Valkas mākslas skolā pašlaik ir apskatāma Valmieras mākslas vidusskolas audzēkņu zīmējumu izstāde "Klusā daba". Darbi izpildīti dažādās tehnikās un dažādos laika posmos. Daži audzēkņi jau paspējuši absolvēt Mākslas akadēmiju.

 

Pavisam ekspozīcijā redzami 25 darbi. "Pie mums jau daudzus gadus strādā zīmēšanas skolotāja Gija Karāne, un viņa vada arī metodiskās apvienības darbu. Skolā mācās audzēkņi no visas Vidzemes un arī citiem novadiem.

 

 

G. Karānei radās ideja izveidot šo ceļojošo ekspozīciju," stāsta vidusskolas direktore Dace Blūma. Zīmējumi vispirms tika izrādīti Valmieras ģimnāzijas galerijā "Ledus pagrabs", pēc tam Tartu, bet nākamā pieturas vieta ir Valkas mākslas skola.

 

Izstādē redzami arī valcēniešu zīmējumi. Skatītāji var vērtēt Marikas Kaņepes, Ievas Leokenas un Zanes Zelčas darbu. Pašlaik vidusskolā mācās valcēnietes Ieva, Kristīne Valtiņa un Viktorija Maļukova.

 

"Šajā zīmējumu izstādē var redzēt labu "štrihu", teicamas gaismu un ēnu attiecības. Ļoti profesionāli," vērtē Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko. Viņa uzskata, ka zīmēšanā viss ir atkarīgs no rokas treniņa. Nenoliedzami, ka valcēnietēm daudz palīdzējis treniņš Valkas mākslas skolā.

 

D. Soloveiko novērojusi, ka par šo izstādi lielu interesi izrāda arī bērni, īpaši tie, kuri klusībā cer savu dzīvi saistīt ar mākslu. Viņi uzdod arī jautājumus par dažādiem tēlotājmākslas aspektiem.

 

 

"Esam priecīgi, ka ar valmieriešiem varam dalīties pieredzē - viņi mums, bet mēs viņiem. Starp abām skolām ir izveidojusies laba sadarbība," stāsta skolotāja. To mūsu sarunā apliecināja arī D. Blūma, slavējot valcēniešu darbu direktores Marutas Stabulnieces vadībā.

 

 

Redzot šo izstādi, skatītājam rodas priekšstats par to, kāds līmenis ir vidusskolā un ko tur var sasniegt. Piemēram igauņu mākslas pedagogi bija pārsteigti par Valmieras skolas audzēkņu lielo varēšanu akadēmiskajā zīmēšanā. Atsauksmes bija ļoti cildinošas. Direktore ar šo atzinumu lepojas. Maijā šī izstāde paredzēta Gulbenes mākslas skolā.

 

Valmieras mākslas vidusskola ir metodiskais centrs visām reģiona mākslas skolām. "Klusā daba ir tas žanrs, kurā daudzi mākslinieki pilnveido savu prasmi, tātad amata pamatu," skaidro skolas pasniedzējs mākslas zinātnieks Aivars Leitis.

 

Pašlaik Valmieras kultūras centrā aplūkojama kvalifikācijas darbu projektu izstāde un arī to paredzēts rādīt novada mākslas skolās. 4. aprīlī no pulksten 11.00 līdz 15.00 Valmieras mākslas vidusskolā būs atvērto durvju diena, lai visi, kuri ir iecerējuši turpināt izglītību mākslas lauciņā, varētu iepazīties ar skolu.

 

 

Mākslas vidusskola atrodas divās ēkās - Rīgas ielā 27 un Baložu ielā 5. Pirmajā lielākoties ir interjera un reklāmas dizaina lietas. Apģērbu dizains ir Baložu ielā. Šajā laikā kultūras centrā būs ekspozīcija ar skolēnu zīmējumiem un gleznojumiem secīgi pa kursiem. Ikviens varēs redzēt, ar ko skolēni sāk un ar ko beidz gan zīmēšanā, gan gleznošanā.

Kultūra un Izklaide