Ēvelē atkal skanēs ērģeles

Pirms Ziemassvētkiem Ēveles pagasta iedzīvotāji ir sagaidījuši savas skaistās evaņģēliski luteriskās baznīcas ērģeļu restaurāciju. Tās pirmo reizi pēc atjaunošanas skanēs jau šo sestdien, 20. decembrī. 

Pagasta kultūras dzīves organizatore Anda Jukāme stāsta, ka pēc restaurācijas ērģeles ir atguvušas savu labskanību. Lai par to pārliecinātos, ikviens sestdien pulksten 14 ir aicināts uz koncertu baznīcā “Ēveles ērģeles atkal skan!”. Šajā koncertā tās pēc restaurācijas skanēs pirmo reizi, un tajā muzicēs pats ērģeļu restaurators Mikus Dzenītis, kā arī Strenču mūzikas skolas un vietējās pamatskolas audzēkņi. Ēveles baznīcas ērģeles darinātas 1874. gadā.  

Savukārt pirmdien, 22. decembrī, pagasta centrā notiks ziemas saulgriežu svētki, kuros kopā ar Jērcēnu pagasta folkloras kopas “Mežābele” dalībniekiem varēs izjust seno latviešu ziemas saulgriežu tradīcijas. Šis pasākums notiks, pateicoties biedrības “Lauku partnerība Ziemeļgauja” finansiālajam atbalstam.

Lai izjustu Ziemassvētku svētīgo gaisotni, Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, pulksten 10 Ēveles baznīcā notiks svētku dievkalpojums, kurā kalpos mācītājs Aldis Kalcenavs. Savukārt pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, pulksten 14 tautas namā būs svētku koncerts “Pieskaries mīlestībai”. Koncertā uzstāsies Egils Līsmanis (balss, ģitāra), Aiva Tauriņa (balss, klavieres), Sendija Grāpēna (saksofons), kā arī vietējais vokālais ansamblis “Ēveles meitenes” un vietējās ģitāristes. 

Sagaidot gadumiju, ēveliešiem un viņu viesiem sestdien, 27. decembrī, būs iespējams apmeklēt balli kopā ar grupu “Ceļojums” no Smiltenes. Svētku sarīkojumu maratonu noslēgs pasākums vecākajai paaudzei “Tiem, kam pāri 50” otrdien, 30. decembrī, pulksten 14. Ballētājus iepriecinās Kārķu pagasta senioru ansamblis “Baltie taureņi” un amatierteātra grupa, bet ballē muzicēs vietējā mūziķu apvienība “Avantūra”.    

Kultūra un Izklaide