Jau šosvētdien Valkā Latvijas un Igaunijas Nacionālo Operas mākslinieku koncerts 

Svētdien, 19.oktobrī plkst.16.00 Valkas pilsētas kultūras namā  jau vienpadsmito reizi notiks Latvijas un Igaunijas Nacionālo operu mākslinieku koncerts.


Daudzi opermūzikas cienītāji Valkā un tuvējā apkārtnē ikgadējo koncertu gaida ar lielu nepacietību, jo tā ir lieliska iespēja klātienē dzirdēt augstvērtīgu mūziku izcilu mākslinieku sniegumā.Šogad koncertā piedalīsies INO solists Urmass Peldma, LNO solisti Evija Martinsone, Dana Bramane, Laura Grecka, Jūlija Vasiļjeva, Rihards Mačanovskis, Jānis Apeinis, Raimonds Bramanis, kā arī Latvijas Nacionālās operas orķestris. Diriģents – Normunds Vaicis. Koncertā skanēs populāra mūzika no operetēm. 


 “Koncertā skanēs populāras ārijas un dueti no operetēm”, atklāj diriģents Normunds Vaicis. “Operetes žanrs izraudzīts tāpēc, ka tas cilvēkiem saprotamāks un piemērotāks rudens laikā. Tā iespējams paildzināt skaisto rudeni, jo operas tomēr ir dramatiskas”. Programmā - F.Lehāra, I.Kālmana, J.Štrausa, Ž.Ofenbaha, K.Millekera un F.Supē skaņdarbi, savukārt koncertu noslēgs J.Štrausa “Radecka maršs”.“Mēs aicinām uz jauku koncertu, kur garlaicīgi nebūs”, sola Normunds Vaicis. “Koncerta moto varētu būt “bez drūmām domām”, jo to ikdienā tāpat pietiek. Gribētos, lai cilvēki no koncerta mājās dodas ar optimistiskāku garastāvokli”. 


Skaistā tradīcija - Latvijas Nacionālās operas un Igaunijas Nacionālās operas mākslinieku koncerts aizsākās 2003. gadā un bija toreizējā Valkas pilsētas mēra Venta Armanda Kraukļa ierosināta. 

Kultūra un Izklaide