Metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls” gaidāmi krāšņi šova elementi

3.jūnijā gaidāmā metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” ar grupas Skyforger dalību pārsteigs skatītājus ar krāšņu skatuvi vairākos līmeņos, kuras galvenais elements simboliski būs koks. Grandiozie specefekti un īpaši kvalitatīva skaņas aprīkojuma sistēma palīdzēs izcelt spēcīgo muzikālo Skyforger vēstījumu un ļaus baudīt metāloperu, radot telpiskas skaņas vīzijas. Tāpat Limbažu amfiteātris sniedz iespēju veidot krāšņas vizuālas ainavas, izmantojot dūmus, raķetes un gaismas efektus. Projekts “Kurbads. Ķēves dēls” iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

 

“Skatuves iekārtojums ļaus sekot līdzi Kurbada ceļojumiem trīs līmeņos, bet tās vienojošais elements ir koks. Koka saknes, stumbrs un lapotne simbolizē pazemi, tagadni un pagātni – Kurbada laicīgo dzīvi, pagātnes mošķus un nākotni kā cilvēka sasaisti ar gaisu un kosmosu,” stāsta  izrādes scenogrāfs Uģis Bērziņš. 

 

“Latviešu folklorā varam saskatīt, ka koks mūsu senčiem ir galvenais totēms – vīri kā ozoli un sievas kā liepas. Koks bija tuvs un klātesošs gan it visos cilvēka dzīves galvenajos notikumos. Pasaka par Kurbadu ir iniciācijas pasaka - no piedzimšanas līdz nomiršanai un atdzimšanai jaunā formā, citā pakāpē. Šī inciciācijas pasaka iedod mums atslēgas un gudrības cilvēka mūža nodzīvošanai, kā arī parāda mūžīgos kosmiskos procesus, kuru sastāvdaļa vienmēr esam bijuši un būsim,” stāsta izrādes režisore Inga Tropa. 

 

“Kurbads. Ķēves dēls” būs multimediāla metālopera, kas vienīgo reizi tiks rādīta 2017. gada 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī. Mūzika – grupa “Skyforger”, režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, horeogrāfs Guntis Spridzāns.

  

Metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” producents ir SIA “Story Hub” un SIA “Gig Service”. Atbalsta Limbažu novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ģenerālsponosrs kompānija “Kurbads”. Atbalsta Rožmalas, Limbažu ceļi, EKLA, Vit Būve, Timber International, Latvijas Kultūras akadēmija, deju studija “Ritms”, Aldaris. Informatīvie atbalstītāji Radio SWH Rock, TVNET, draugiem.lv, kaskurkad.lv.


Kultūra un Izklaide