Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” jau rīt

Jau rīt,  3.jūnijā, gaidāms viens no šīs vasaras nozīmīgākajiem mūzikas notikumiem - Latvijā pirmā metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” ar grupas Skyforger dalību. Metālopera Limbažu amfiteātri būs skatāma tikai vienu reizi un to iesildīs rokmūzikas apvienība “Obscurus Orbis”. Tā kā gandrīz visas izrādes biļetes jau pārdotas, pasākuma rīkotāji aicina apmeklētājus laikus doties uz Limbažiem, lai neveidotos sastrēgumi. Atlikušās biļetes būs iespējams nopirkt kasē pie galvenās pasākuma ieejas. Projekts “Kurbads. Ķēves dēls” iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

 

Pasākuma organizatori aicina Limbažos viesus ierasties laicīgi un tie, kas nav iepazinuši, atklāt sev šo mazo Vidzemes pērli. Būs iespēja apmeklēt gan Dzīvā Sudraba muzeju, viduslaiku pilsdrupas un Limbažu Lielezera pludmali, gan no plkst. 14.00 būt klāt Limbažu novada skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Savukārt Limbažu amfiteātra teritorija, kas atrodas blakus Lielezeram, būs atvērta apmeklētājiem sākot no 18:00. Kase blakus teritorijai darbu 3. jūnijā sāks plkst. 17:00 un būs atvērta līdz plkst. 22:30.

 Iesildītājgrupas “Obscurus Orbis” uzstāšanās plānota ap plkst. 20:00, metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” – plkst. 22.00. Apmeklētāji teritorijā aicināti ierasties laicīgi, lai neveidotu sastrēgumus pie ieejām. Lai pavadītais laiks tur būtu aizraujošs, būs iespēja tikties ar Latvijas čempioniem hokeja klubu “Kurbads”, nofotografēties ar čempionu kausu, kalēja vadībā smēdē nokalt savu laimes monētu, kā arī piedalīties citās aktivitātes. Organizētāji atgādina, ka pasākuma teritorijā būs aizliegts ienest jebkādus dzērienus un ēdienu (izņemot bērnu pārtiku), lietussargus, teltis, ieročus un narkotiskās vielas; apmeklētāji var ņemt līdzi segas un saliekamos krēslus. Pametot pasākuma teritoriju, atgriezties tajā būs iespējams tikai ar jaunu biļeti.  

Metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” būs multimediāls uzvedums, kura pamatā ir latviešu pasaka par Kurbadu. Speciāli uzvedumam tiek veidota unikāla skatuve, uz kuras pasakas darbība tiks simboliski attēlota gan projekcijās, gan vērienīgos priekšnesumos, izmantojot gan dabas matērijas, gan 21. gadsimta tehnoloģijas - projekcijas, gaismu šovu un pirotehniku, kas ļaus radīt mūsdienīgu šī stāsta interpretāciju. Dejotāji iejutīsies dažādos pasakas varoņu tēlos un uzveduma laikā tiks izspēlēta varoņa Kurbada attīstība no dzimšanas līdz miršanai jeb pārdzimšanai jaunā līmenī. 

Mūzika – grupa “Skyforger” un Marko Rass, režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, horeogrāfi Guntis Spridzāns, Liene Stepena un Liene Grava, teicēja Zane Jančevska. 

Metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” producenti ir Story Hub un Gig Service. Atbalsta Limbažu novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ģenerālsponsors automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads”. Sponsori Rožmalas, Limbažu ceļi, EKLA, Vit Būve, Timber International, Latvijas Kultūras akadēmija, deju studija “Ritms”, Aldaris. Informatīvie atbalstītāji Radio SWH Rock, TVNET, draugiem.lv, kaskurkad.lv. 


Kultūra un Izklaide