Nākamgad Valkas brīvdabas estrādē notiks deju izrāde “Pavasara nakts mistērijas” 9

2015. gada 23. maijā plkst. 21.00 Valkas brīvdabas estrādē notiks vērienīgs koncertuzvedums. Divdesmit seši Latvijas izcilākie deju kolektīvi izdejos senā Tālavas novada “Pavasara nakts mistērijas” par gadu simtos saglabātām ģimeniskām tradīcijām un senās Valkas puses pavasara ierašām.    

Deju izrādes radošā komanda ir horeogrāfe un mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja, horeogrāfi Taiga Ludborža, Ieva Adāviča, Jānis Purviņš un režisors Aivars Ikšelis. Skatuves noformējumu veidos scenogrāfs Ivars Noviks. 


“Valka ir pilsēta ar senām kultūras tradīcijām, un 19.gadsimtā latviešus kā kultūrnāciju lielā mērā izveidoja Jānis Cimze, viņa audzēkņi un audzēkņu audzēkņi. Tāpēc likumsakarīgi, ka cenšamies būt savas vēstures cienīgi”, stāsta Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. “Šogad neaizmirstama bija latviešu un igauņu sadziedāšanās lielkoncertā “Cimzes kods”. Nākamajā gadā vēlamies radīt unikālu, neaizmirstamu deju koncertu un ļoti ceram, ka to noskatīsies kultūrmīļi no visas Latvijas un Dienvidigaunijas”.


Idejas autors un režisors Aivars Ikšelis atklāj, ka uzvedumā mākslinieki dejas valodā stāstīs par mīlestību pret savu ģimeni, dzimtajām mājām, darbu un senajām tradīcijām. Uzveduma galvenie varoņi būs vidzemnieku ģimene. Tas būs stāsts kā “saulei rietot, pavadām Jurģus un caur nakts mitoloģiskiem piedzīvojumiem sagaidām saullēktu kopā, jo saulei lecot, būs lielais Valkas tirgus un sāksies izpriecas Blusu krogā”, stāsta Aivars Ikšelis.  


Ikviens redzot un izdzīvojot “Pavasara nakts mistērijas”, nonāks uz brīdi ģimenes dzīves ierašu rituālu pasaulē. “Lai izbaudītu šo rituālu, ir svarīgi to izprast un pieņemt. Ja to saproti, parādās iekšējā pārliecība, “ka viss mainās uz labu”. Ir daudz vieglāk katrā notikumā redzēt likumsakarības, būt elastīgam un ļauties, ļauties, ļauties…”- tā par gaidāmo vērienīgo notikumu stāsta idejas autors Ikšelis. 

Komentāri 9

sss

Nezin vai valkas deju kolektīvus iesaistīs klāt pie 26 A grupas kolektīviem uzvedumā. cerams ka jā...... Brīnišķīgs pasākums izklausās,noteikti jāapmeklē!

pirms 6 gadiem, 2014.12.21 20:05

atbilde sss

Uzvedumā piedalās Latvijas A grupas (dejotāji saprot grupas) labākie deju kolektīvi no Latvijas ar attiecīgu pakāpes repertuāru. Žēl, bet Valkas novadā pagaidām šāda kolektīva nav. Varbut dienās Valkas ģimnāzijas dejotāji izaugs līdz A grupai.

pirms 6 gadiem, 2014.12.22 14:16

..

Ja būs labs vadītājs tad iespeejams

pirms 6 gadiem, 2014.12.22 15:07

.....

Prieks par to, ka Valkas estrādē arvien vairāk sāk notikt pasākumi!!! :)

pirms 6 gadiem, 2014.12.22 06:24

es

Tiešām prieks!!! Redz ka Valka Ventam saimniekojot strauji attīstās!!!

pirms 6 gadiem, 2014.12.31 13:11

Skaiģi!!

Jā ! Ventam saimniekojot Valka attīstās. Tieši tā, lai skauģi sūrstas!! Pag, man rīt darbs Valgā, medicīniskā palīdzība Valgā vai Valmierā. Iepirkšanās Valgā vai Valmierā. Pasākumi Valgā vai Valmierā.
Pag, Valkas estrādē 2014. gadā notika pasākumi??? Nu būšu palaidusi garām, jo visu vasaru zvejoju tajā upītē un nevienu neredzēju. Būšot 2015. gadā, nez kas skatīsies??? Jo cilvēku tak nav! Visi aizbraukuši, kiosku aizveduši, banku slēguši, pat bāra nav, kur sēras remdināt.
Turaties Valcēnieši!!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.11 14:39

gribu zināt

Kas par grupām? Kāds var apgaismot? Bieži redzu rakstītus burtus bet nesaprotu.
un kurš šobrīd vada vendīgu? Vispār vēl pastāv?,jo neredzu uzstājamies koncertos!? Žēl ka nolaiž kolektīvu.

pirms 6 gadiem, 2015.01.04 06:06

elkukalnsW

Ikšelis izrādīs ''Mildas dzemdības''. Vajadzētu šī brīvmākslinieka pasākumus ignorēt, ierosinājums gan pašdarbniekiem ,gan skatītājiem!

pirms 6 gadiem, 2015.03.02 23:26

vajag!

Cerams,ka vismaz estrādei skatuves dēļus nomainīs, citādi drausmīgi skatīties, kur nu vēl iet/dejot/skriet pa tiem. Baidos,ka kāds dejotājs traumēs sevi.

pirms 6 gadiem, 2015.03.13 10:08

Kultūra un Izklaide