Notiks desmitais Ziemeļvidzemes Tautu muzikantu saiets 1

Svētdien, 23. martā plkst. 13:00, Rencēnu pagasta kultūras namā desmitajā Ziemeļvidzemes Tautu muzikantu saietā kopā pulcēsies deviņas kapelas no dažādām Latvijas vietām un viesis no Igaunijas - Heino Tartes. Arī šogad Rencēnos skanēs tautas mūzika, vecmeistaru senās ziņģes un autentiski mūzikas instrumenti. 


Pasākumā piedalīsies Rencēnu folkloras kopa „Rota”, Rūjienas pilsētas kultūras nama kapela "Rūvenas Aure”, Salnavas tautas nama kapela "Sābri", tautas mūzikas kapela "Abulmalas burlakas" no Beverīnas novada, kā arī Heino Tartes ar kapelu no Igaunijas.

 Ar interesantiem un neparastiem mūzikas instrumentiem spēlēs Lietuviešu biedrības kapela no Rīgas, kura muzicēs uz zāģa, tautas mūzikas kapela „Vecie Turnavieši” no Valkas pārsteigs un valdzinās ar havajiešu ģitāras skaņām, bet Andersons un draugi no Salacgrīvas demonstrēs seno latviešu ermoņiku „Ieviņas” spēli. 

Ermoņikas spēlēs arī Oskars Patjanko no Rīgas. Savukārt kapela "Hāgenskalna muzikanti" ne tikai priecēs ar skaistu melodiju, bet arī ar grezniem 19. gs. tērpiem.Ziemeļvidzemes Tautu muzikantu saieta idejas šūpulis ir Latgale. „Latgalē tautu muzikantu saietos cilvēki sanāk kopā, līksmojas, dzied un dejo.

 Jau desmito gadu mēs pierādām, ka arī Ziemeļvidzemē mēs tā varam! Par to ir jāpasakās mūsu talantīgajiem cilvēkiem, kuri pašmācības ceļā ir apguvuši mūzikas prasmes un spēj aizraut cilvēkus ar savu mūziku,” stāsta pasākuma organizatore un folkloras kopas „Rota” vadītāja Irēna Garā. Pasākums notiks pie galdiņiem, pašu labsajūtai aicinām līdzi ņemt groziņu. Vietu skaits ierobežots. Pieteikt dalību var pa tālr. 29183069. Ieeja bez maksas. 

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide