Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sadziedāsies Smiltenes “Pakalni” un koris “Juli” no Vācijas

3. jūlijā plkst. 19:00 visi ir laipni aicināti Smiltenes pilsētas Kultūras centra pagalmā (lietus gadījumā – mazajā zālē), kur izskanēs Smiltenes un Vācijas pilsētas Villihas koru sadraudzības koncerts. Tajā piedalīsies Smiltenes pilsētas Kultūras centra jauktais koris “Pakalni” diriģenta Ērika Deruma vadībā un Smiltenes sadraudzības pilsētas Villihas koris “Juli”, ko vada Volfgangs Broks (Wolfgang Brock). 


Kora “Juli” viesošanās Latvijā nav nejauša – tas piedalīsies arī Dziesmu svētkos. Ar koncertiem Villihas koris plāno paviesoties arī sadraudzības pilsētā Smiltenē, tostarp sadziedāties ar draugu kori “Pakalni”. Koncertā Smiltenes pilsētas Kultūras centrā, koris “Juli” izpildīs vācu tautas dziesmas, kā arī reliģiskas un populārās mūzikas dziesmas. Smiltenes koris “Pakalni” savukārt koncertu iekrāsos ar melodijām no Dziesmu svētku repertuārā, kā arī dziedās citas latviešu komponistu radītas dziesmas. 


Smiltenes sadraudzība ar Villihu aizsākās pirms 25 gadiem ar meiteņu kora “Rudzupuķes”, jauniešu kora “Lido”, tautas deju ansambļa “Ieviņa”, jauktā kora “Pakalni” un grupas “Kaimiņi” koncertiem un dalību Vācijas pilsētas festivālos un citos pasākumos. Šo gadu laikā tikusi veidota aktīva sadarbība starp Villihas skolām un Smiltenes ģimnāziju – organizēti skolēnu apmaiņas braucieni un dzīvošana viesģimenēs -, savukārt Vīzenbahā tika organizētas Smiltenes bērnu un jauniešu sporta skolas vieglatlētu grupu treniņu nometnes un sacensības.


Šī gada 24. aprīlī Villihā, Nērsenes pilī, notika svinīgs sadraudzības partnerlīguma parakstīšanas pasākums starp Smiltenes novada un Villihas pašvaldībām. Tādējādi tika nostiprināta ilggadējā draudzība un 2017. gada 22. jūnijā Smiltenē parakstītais partnerlīgums starp abām pašvaldībām. Šī līguma ietvaros abas pašvaldības apņemas turpināt iestāties par līdzšinējo sadarbību, brīvībā un mierā stiprināt Eiropas vienotību un draudzību starp Latvijas un Vācijas tautām, veicināt kontaktus kultūras, izglītības un tālākizglītības, sociālās, jauniešu apmaiņas, saimnieciskās, tūrisma un dabas aizsardzības jomā.


Sena draudzība saista Smiltenes pilsētas Kultūras centra jaukto kori “Pakalni” un diriģenta Volfganga Broka vadīto Villihas kori. Kā teic kora “Pakalni” dalībniece Vinete Brunovska, “vairākkārt esam viens pie otra ciemojušies, un ikreiz par satikšanos un kopīgo muzicēšanu ir palikušas sirsnīgas atmiņas. Esam priecīgi par iespēju atkal satikties un kopā koncertēt.” 


Interesenti ir laipni aicināt apmeklēt arī kora “Juli” koncertu Smiltenes Romas katoļu baznīcā 4. jūlijā plkst. 19:00. Abi koncerti ir bezmaksas. 


Kultūra un Izklaide