Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada vokālo ansambļu sadziedāšanās Blomē 1

Pagājušajā sestdienā Blomes tautas namā jau trešo gadu notika Smiltenes novada vokālo ansambļu koncerts-skate „Ar mīlestības pinekļiem”. Koncertu-skati nevar saukt kā klasisku skati, kur tiek likti punkti un dalītas vietas, bet gan par sirsnīgiem sadziedāšanās svētkiem, kad vienkopus pulcējas visi novada vokālie ansambļi, lai atrādītu gan sev, gan citiem, kā gada laikā ansamblis mainījies un pilnveidojies.
 

Katru gadu šos svētkus ir uzticēts organizēt kādam pagasta tautas namam, šoreiz Smiltenes novada vokālos ansambļus uzņēma Blomes tautas nams. Sirsnība un mīlestība caurvija visu pasākumu, par ko parūpējās vakara vadītāji, dalībnieki, īpašie vakara viesi un skatītāji, kas atbalstīja dalībniekus ar līdzi dziedāšanu. Netrūka arī pārsteigumu, par ko kārtējo reizi parūpējās Grundzāles pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Prieks, kur tu rodies?". Grundzāles dāmas šoreiz bija pārtapušas par geišām, izpildot dziesmu svešā mēlē. Kā īpašie vakara viesi uzstājās komponists Jānis Lūsēns un dziedātājs Uģis Roze. „Vakars bija brīnišķīgs. Bija liels prieks būt šeit kopā ar Uģi, jo arī mums bija pirmizrāde un bijām uztraukušies, ” koncerta noslēgumā teica Jānis Lūsēns.  

Vērtējot kolektīvu sniegumu, Jānis Lūsēns atzina, ka iepriecināja dalībnieku spars un balsis. Viņš dalībniekiem ieteica, lai perspektīvā izceļ kādas solo epizodes, lai visi dziesmas pantiņi nav vienādi, lai katrā  ir kaut kas savādāks un lai izmanto visas tās iespējas, kas katram kolektīvam ir. Komponists atzinīgus vārdus teica arī par Blomes pagasta vīriešu vokālo ansambli, kas ansambļu koncertā-skatē piedalījās pirmo reizi. Koncertā viņi tika pieteikti kā trīs mēnešus, trīs nedēļas un trīs dienu vecs ansamblis. Jāpiebilst, ka Grundzāles pagasta sieviešu vokālais ansamblis ieteica kolektīvam dot nosaukumu „Prieks, kur tu kavējies?", kas zina, varbūt nākamajā koncertā vīri šādi tiks pieteikti.


Tāpat komponists Jānis Lūsēns rosināja pievērst uzmanību kādai dziedāšanas niansei, kas raksturīga latviešiem: „Esmu ievērojis niansi, kas latviešiem ir raksturīgi, par ko es vienmēr bļauju, strādājot arī ar profesionāliem koriem - visi dzied ar aizvērtām mutēm un skumju izteiksmi sejās. Ir jāsmaida! Ja Jūs smaidīsiet, tad skaņa lidos augšā un būs tīra, skaista, nebūs zema un tumša. Domājiet par to!” 

Koncerta noslēgumā  visi ansambļi vienojās Smiltenes novada vokālo ansambļu kopkorī, izpildot mīlestības dziesmu „Ar mīlestības pinekļiem”  (I.Vīgners, J.Peters). Smiltenes novada Kultūras pārvalde kolektīviem pasniedza pateicības rakstus un dāvanas par piedalīšanos. Koncertā piedalījās Smiltenes pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Undīnes”, Launkalnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Anemones”, Blomes pagasta sieviešu vokālais ansamblis, Grundzāles pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Prieks, kur tu rodies?", kā arī Blomes pagasta vīriešu vokālais ansamblis.  

 

Nākamgad vokālo ansambļu svētkus ir uzticēts rīkot Launkalnes tautas namam.

 

Komentāri 1

laime

Laime, kur kavējies! Tā tas skanēja, nevis - prieks!!!

pirms 7 gadiem, 2013.02.20 21:04

Kultūra un Izklaide