Vasaras sākumā notiks vairāki nozīmīgi kora dziedāšanas pasākumi

 Pieminot nozīmīgus Latvijas kultūras notikumus - Emiļa Melngaiļa 140 gadu jubileju, Jāņa Cimzes 200 gadu jubileju, kā arī 150.gadadienu kopš Pirmajiem dziedāšanas svētkiem Dikļos -, maija beigās un jūnija sākumā Latvijā notiks vairāki vērienīgi koru svētki, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

24.maijā Limbažu novada Vidrižu pagasta "Melngaiļos" 68 jauktie un sieviešu kori ar vairāk nekā 2000 dziedātājiem no visas Latvijas, kā arī ap 500 bērnu un jauniešu no Limbažu, Alojas un Salacgrīvas novada pulcēsies koru dziedāšanas svētkos, kas veltīti latviešu komponista, folklorista, mūzikas kritiķa un publicista Melngaiļa 140 gadu jubilejai.Svētki notiks visas dienas garumā. Norisināsies dažādas aktivitātes - riteņbraukšana, šaha spēle, makšķerēšana un citas izdarības. 

Svētkos izskanēs garīgās mūzikas koncerts un notiks ekumēnisks dievkalpojums jaunuzceltajā Igates Svētā Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcā. Plkst.19 sāksies svētku koncerts. Tajā varēs dzirdēt vairāku komponistu - šī gada jubilāru - Jāņa Cimzes, Alfrēda Kalniņa, Pētera Barisona, Jāņa Kalniņa u.c. - koru daiļradi.

 Nozīmīgākā vieta koncertā būšot atvēlēta Melngaiļa kora mūzikai. Svētku mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Ādamsons, savukārt koncerta režisore ir Sandra Mieze. Svētku noslēgumā plkst.21 "Melngaiļu" brīvdabas estrādē notiks svētku balle.31.maijā Valkā notiks Igaunijas un Latvijas koru dziesmu diena "Jānim Cimzem 200". 

Plkst.12 Valkas kultūras namā notiks konkursa "Jaunā dziesmu rota" II kārta, kurā koru "Austrums", "Atzele" un "Fortius" izpildījumā būs iespējams dzirdēt 12 jaunas tautasdziesmu apdares. Plkst.19 Valkas pilsētas estrādē notiks svētku koncerts "Cimzes kods". Koncertā piedalīsies Latvijas jauktie un zēnu kori, kā arī kori no Igaunijas. Kopskaitā uz skatuves kāps gandrīz 2000 dziedātāju. Mākslinieciskie vadītāji ir Jānis Petrovskis, Sirje Pess, savukārt režisors ir Aivars Ikšelis.

Pēc koncerta zaļumballē muzicēs igauņu Puhajarves un Smiltenes pūtēju orķestri.

Ar jauniešu kora "Balsis" koncertu "Kaisle latviskā" Dikļu pilī 6.jūnijā plkst.22 tiks ieskandināta 150.gadadiena kopš Pirmajiem dziedāšanas svētkiem. 7.jūnijā svētku programmā būs bērnu tautasdziesmu koncerts Dziesmusvētku promenādē, koncerts "Latviešu psalmu dziedājumi" Dikļu baznīcā, Baltijas valstu mūzikas skolu stīgu orķestra koncerts Dikļu pils dārzā un svētbrīdis Dikļu baznīcā.Svētku dalībnieku gājiens pa Neikena taku vedīs uz jaunizveidoto Dikļu estrādi, kur plkst.18.30 notiks svētku koncerts. 

Tajā piedalīsies 50 Latvijas jauktie un vīru kori - kopā 2000 dziedātāju -, kā arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba orķestris. Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Petrovskis, režisors - Uģis Brikmanis. Plkst.20.30 zaļumballi spēlēs NBS Štāba orķestris, "Iļģi" un "Bellacord".Koru svētkus rīko LNKC sadarbībā ar novadu un pilsētu pašvaldībām.

Kultūra un Izklaide