Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kora „Lido” un pūtēju orķestra koncerts Smiltenē

Sestdien, 7.maijā Smiltenes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, brīnišķīgu melodiju piesātināts, izskanēja Smiltenes ģimnāzijas kora „Lido" un Latvijas Universitātes pūtēju orķestra koncerts. Šis brīdis nebija vien tikai koncerts - tas bija gaišu pārdomu mirklis katram mūziķim, katram klausītājam. Tā bija vārdos neizsakāma laime abu kolektīvu jauniešiem radīt prieku cilvēku sirdīs atskaņojot pašiem tik ļoti mīļas, emocionāli piesātinātas melodijas.

Koncertā varēja dzirdēt vēl nebijušu mūziķu sastāvu - pirmo reizi kopā uzstājās Smiltenes ģimnāzijas koris „Lido" (diriģente Valda Sedola) un Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (diriģents Jānis Puriņš). Šī bija unikāla iespēja dzirdēt kori pūtēju orķestra pavadībā.

Koncerta sākumā atskanēja smiltenietes Zanes Megnes flautas solo, kas jau ar pirmajām flautas skaņām koncertam piešķīra īpašo noskaņu. Programma sastāvēja no dažāda laikmeta dziesmām un skaņdarbiem gan kora, gan orķestra izpildījumā.

Īpašu klausītāju uzmanību un atzinību izpelnījās orķestra mūziķis Kārlis Jēkabsons, izpildot solo skaņdarbu trompetei ar orķestri. Patīkamu pārsteigumu klausītājiem sagādāja solistes - smilteniete Dace Gruntmane un orķestra mūziķe Līga Liedskalniņa kora un orķestra pavadībā izpildot klausītājiem tik iemīļoto angļu komponista Endrjū Loida Vēbera dziesmu „Pie Jesu".

„Īpašas, vārdos neizsakāmas sajūtas mani pārņēma diriģējot visā pasaulē slaveno Cēzara Franka dziesmu „Panis Angelicus" korim un orķestrim. Mani pārņēma neliels uztraukums, jo nekad iepriekš nebiju stāvējusi orķestra priekšā, nekad nebiju pat domājusi, ka diriģēšu kori un orķestri vienlaicīgi. Sajūtas ir neaprakstāmas. Katra kora, orķestra melodijas skaņa viegli izgaist starp baznīcas skatītāju rindām un paliek tikai mirklis... Mirklis prieka, laimes asaru un saviļņojuma pilns", pārdomās par koncertu dalās V.Sedola.

Koncerta kulminācijā izskanēja komponista Šeina Vodborna četrdaļīgā „Roravas Mesa", kas rakstīta tieši korim ar orķestri. Jau ar Mesas sākuma pirmajām taktīm orķestris demonstrēja ārkārtīgi gaisīgu, jūtīgu skanējumu, ko tikpat viegli turpināja kora dziedājums.

Šī noskaņa caurstrāvoja visu Mesu, pa vidu ļaujot sadzirdēt virpuļojošus nošu gājienus orķestra izpildījumā, krāsainās akordu skaņas, kur lieliski mijās orķestra pavadījums ar kora balsīm. Lirisko un vienlīdz dinamisko melodiju virkne lieliski sasaucas ar trompešu fanfarām, līdz izskaņā atkal viegli sadzirdama sākuma gaisīgā, harmoniskā melodija, kas līdz ar pēdējo noti izskanēja plašajā baznīcā un palika dziļi klausītāju sirdīs.

„Nav tādu vārdu, ar kuriem spētu izteikt šī brīža sajūtas. Saviļņojums un emocionālais pārdzīvojums ir milzīgs. Varu tikai teikt lielu paldies abiem kolektīviem par šo koncertu, par radītajām sajūtām, par ieguldīto darbu - tā ir Jūsu radītā bauda koncerta klausītājiem, tā ir Jūsu radītā bauda koncerta dalībniekiem, tā ir Jūsu radītā bauda man, kā diriģentam", savās sajūtās pēc koncerta dalās Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents Jānis Puriņš.

Kora "Lido" vadītājas - diriģente Valda Sedola un koncertmeistare Ilze Megne atzīst, ka koncerta tapšanā ir ieguldīts ārkārtīgi liels darbs no abu kolektīvu puses. Apgūt šādu, profesionāla līmeņa programmu gan korim, gan orķestrim ir ļoti grūti, tas prasa milzīgu enerģiju un darba pilnas stundas. Abas kora vadītājas novērtē šo iespēju muzicēt kopā ar orķestri.

„Kad koncerts vēl bija tikai idejas līmenī, koncerta realizēšana likās neticama. Kora vārdā saku ārkārtīgi lielu paldies Jānim Puriņam un visam orķestra kolektīvam par atbalstu koncerta tapšanā. Neapšaubāmi, šāds unikāls projekts palīdz izaugt kolektīvam citā, augstākā līmenī, pašiem mūziķiem šāds koncerts piešķir milzu enerģiju un gribasspēku gatavojoties turpmākiem koncertiem. Klausoties kopdarba rezultātus, saprotu, ka šis ir viens no spilgtākajiem koncertiem kora darbības pastāvēšanā", atzīst Ilze Megne.

Tas, ka koncerts patiešām bijis īpašu jūtu un emocionāla skanējuma piepildīts, apliecina sirsnīgie, nebeidzamie aplausi, krāšņie ziedi un skaistie vārdi no skatītāju puses.

Orķestra mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš un kora vadītājas Valda Sedola un Ilze Megne gan savā, gan abu kolektīvu vārdā saka lielu paldies par atbalstu koncerta tapšanā Smiltenes ģimnāzijai, Smiltenes novada domei, Smiltenes Ev.lut.baznīcai, Smiltenes televīzijai un Latvijas Universitātei.

Kultūra un Izklaide