Kultūra: Mēs nevaram viens bez otra (foto)

Igaunijas Nacionālais muzejs sadarbībā ar Valgas muzeju ir izveidojis ekspozīciju "Mēs nevaram bez Latvijas". Izstādi ikviens interesents varēs aplūkot Valgas muzeja galeriju zālē no 4. oktobra līdz 1. novembrim.

I

zstāde "Mēs nevaram bez Latvijas" veltīta Latvijas Republikas 90. gadadienai, saturiski to var sadalīt trīs daļās, kurās aplūkojama gan latviešu etnogrāfiskā un kultūras, gan rūpniecības izstrādājumu ekspozīcija no dažādiem laikiem.

 

 

Par izstādes pērli uzskatāmi eksponāti no Igaunijas Nacionālā muzeja krājuma - Aizkrauklē arheoloģiski atrastās rotaslietas, Kurzemes gredzens un masīvās saktas. Interesantu izstādes daļu veido pārskats par Alūksnes un Ludzas reģionos dzīvojošām Dienvidigaunijas cilšu kultūrām.

 

 

Bet ekspozīcija ar latviešu produkcijas piemēriem no vēsturiski dažādiem laikiem ikvienā uzjundīs nostalģiskas jūtas. Šī izstādes daļa atgādina, ka papildus labajām Igaunijā ražotām lietām igauņi tomēr allaž augsti vērtējuši arī Latvijas produkciju.

 

 

Praktiski katrā igauņa mājā atradīsies pa kādam Rīgas Porcelāna fabrikā tapušam priekšmetam vai kaut kas no latviešu sadzīves elektronikas, iemīļoti vēl joprojām ir "Laimas" saldumi, "Kāruma" biezpiena sieriņi un "Guttas" sulas.

Kultūra un Izklaide