Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labās pieredzes skola Palsmanē rosina lauku sievietes būt aktīvām un radošām arī ārpus savas sētas

Variniete, matemātikas skolotāja Anna Sebre (72 gadi) uzzināja par kaimiņu pagastā Palsmanē gaidāmo Labās pieredzes skolu, lasot sava rajona avīzi. Viņa ļoti gribēja piedalīties un lēmumu nenožēlo.

 

"Tā gaisotne, kas valda šādās nometnēs, ir vienreizēja," vakar, nodarbību otrajā dienā, viņa sajūsmināta teica "Ziemeļlatvijai".

 

 

"Šeit visas sievietes ir vienlīdzīgas, visas ar interesantām, aizgūstamām domām. Te nav ne vecuma, ne amatu cenza," secina A. Sebre.

 

Šī bija pirmā reize, kad variniete iesaistījās tādā vasaras skolā, kuras galvenā auditorija ir lauku sievietes. Toties skolas dalībniece ar stāžu ir Rita Zeltīte Treisnere no Plāņu pagasta.

 

 

"Visās nometnēs esmu bijusi - divreiz Blomē un tagad Palsmanē. Gūstu ļoti, atpūšos ļoti, jo programma ir ļoti plaša. Vakar, kad dabā klausījāmies Marikas Svīķes lasīto dzeju no viņas jaunās grāmatas, man pat asaras bira," atceras R. Z. Treisnere.

 

 

Dzejniece uzņēma ciemiņus savās dzimtajās mājās "Pakalnes".

 

R. Z. Treisnere, tāpat kā viņas kolēģes vasaras skolā, priecājas arī par radošajā darbnīcā iegūtajām iemaņām. Viņa pirmo reizi mūžā darināja apsveikuma kartiņu. Izdevās glīta, un savu roku darbu plānēniete dāvinās vedeklai vārdadienā.

 

Uz Labās pieredzes skolu Palsmanē ieradās vairāk nekā 60 sieviešu no Alūksnes, Gulbenes, Valmieras, Madonas un Valkas rajona. Savu rajonu pārstāvēja Palsmanes, Plāņu, Variņu, Launkalnes, Blomes, Ērģemes pagasta un Valkas un Smiltenes pilsētas iedzīvotājas.

 

 

Galvenokārt viņas darbojas sieviešu nevalstiskās organizācijās vai neformālās apvienībās.

 

Latvijas Lauku sieviešu apvienības (LLSA) Valkas rajona koordinatore Ženija Daudziete cer, ka nākamajā gadā arī rajona citu pagastu sievietes atbrauks uz Labās pieredzes skolu.

 

 

"To rīkojot, mēs sievietēm dodam iespēju iegūt jaunas zināšanas, uzzināt par mikro kredītiem, LLSA iespējām, un tās ir ļoti lielas. Vajag tikai pašām gribēt un darboties. Tā pagastos veidojas spēcīga pilsoniska sabiedrība," uzmundrina Ž. Daudziete.

 

Uz kopīgu darbošanos lauku sievietes rosina arī socioloģijas docente Maiga Krūzmētra. Vakar viņa Palsmanē lasīja lekciju par LLSA darbību un mentoringu (mentors ir cilvēks, kurš savas zināšanas nodod citiem - redakcijas piezīme).

 

"Lielas lietas nevar padarīt viens, divi vai trīs cilvēki. Tās padara lielāks cilvēku daudzums. Ja šodien mazie zemnieki ar pāris gotiņām neapvienosies kooperatīvā, nekas nenotiks," konkrētu piemēru min M. Krūzmētra.

 

Kopā darbošanās spēkam piekrīt Palsmanes pagasta sieviešu biedrības "Spēkavots" vadītāja Birute Mežale. "Spēkavots", LLSA un Blomes pagasta biedrība "Kultūrizglītība un Sports" ir tās organizācijas, kuras šovasar sarīkoja Labās pieredzes skolu.

 

 

"Ne vienmēr noteicošā ir nauda, bet arī labā griba palīdzēt. Palsmanē "Spēkavots" daudz ko var izdarīt tāpēc, ka apkārt ir labi, atsaucīgi cilvēki," uzsver B. Mežale.

 

 

Īpaši lielu paldies skolas organizatori saka SIA "Palsmane", SIA "Livonija" un zemnieku saimniecībai "Ķelmēni".

 

Kultūra un Izklaide