Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai Lieldienu rīts veras pretī saulei

Pavasaris un Lieldienu prieks ir atnācis, neskatoties ne uz kādām likstām. Ļausim ienāk sevī tikai labām un gaišām domām, lai līdz ar Sauli varam doties augšup gadskārtu lokos.

 

Ja Lieldienas rītā pirms saules lēkta nomazgā muti tekošā ūdenī vai zirgu silē, tad visu gadu būs jautrs miegs, - teikts vienā no latviešu tautas ticējumiem par rituāliem Lieldienu rītā. Nav noslēpums, ka tieši smaida un jautra noskaņojuma mums šajā laikā pietrūkst visvairāk.

 

Blomes pagasta zirgkopības saimniecībā "Akoti" šopavasar atskrējuši jau astoņi kumeliņi. Tas rada pārliecību, ka Latvijas laukos dziedinošais ūdens zirgu silēs vēl neizsīks un tie cilvēki, kuri tic senču dzīvesziņai, spēs būt stipri, veseli un arī laimīgi.Pēdējo no "Akotu" zirgubērniem kopēji gaidīja 1. aprīlī, bet viņš sevi pieteica dienu vēlāk. "Nebūs nekādi joki," viņš nolēmis. Kumeliņam dots skanīgs vārds - Lodeira, un viņa jau aplokā jautri spriņgo kopā ar mammu.

 

Saimniecības īpašniece Vija Mačule, vaicāta par pirmssvētku sajūtām, atteic, ka darba daudz, kā jau pavasarī, problēmu arī netrūkst. Kā lauku cilvēki spēj visu paveikt un paspēt? "Darbs, darbs un vēlreiz darbs," zirgkopēja ir lakoniska.

 

Jau izsenis zināms, ka panākumu pamatus vienmēr balstījis darba tikums. Atpūtas brīžiem vēl kāds ticējums - ja grib, lai būtu sārti vaigi, tad vajag Lieldienu rītā pirms saules apēst vismaz 13 dzērvenes (ja ēd vairāk, tad vaigi ir sārtāki),un, galvenais, Lieldienu naktī redzētie sapņi piepildās. Sapņosim tikai veiksmes sapņus!

Kultūra un Izklaide