Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas skatē “Gada izrāde 2008” smiltenieši plūc laurus aktiermeistarībā 5

Smiltenes Tautas teātris piedzīvojis zvaigžņu stundu. Žūrija paziņojusi laureātus individuālajās nominācijās Latvijas amatieru teātru iestudējumu skatē "Gada izrāde 2008".

 

Piecu Latvijā labāko iestudējumu vidū ir arī smilteniešu izrāde Mihaela Sebastjana melodrāma "Nezināmā zvaigzne" (režisors Agris Māsēns).

 

Skatē individuālajās nominācijās laurus plūca Smiltenes Tautas teātra aktieri Aigars Veldre, Marika Svīķe un Pēteris Jekums.

 

Titulu "Labākais aktieris" žūrija piešķīra tikai vienam cilvēkam no Latvijas amatieru teātriem, un tas ir smiltenietis A. Veldre (izrādē "Nezināmā zvaigzne" - Skolotājs). M. Svīķei (Nezināmā) vērtētāji pasniedza diplomu par pārliecinošāko debiju. Ir arī izraudzīti trīs labākie otrā plāna aktieri, no kuriem viens ir P. Jekums (Stacijas priekšnieks).

 

"Tas ir ļoti augsts mūsu aktieru un režisora darba novērtējums. Skatē piedalījās vairāk nekā 60 Latvijas amatieru teātri, un kandidāti individuālajām nominācijām tika izraudzīti no tiem visiem," skaidro Smiltenes Tautas teātra režisora asistente Zinaida Bērza.

 

Aktieri uzsver, ka tik liela sasnieguma pamatā ir režisora Agra Māsēna pamatīgs un profesionāls darbs, jo viņi ir amatieri, kuru ikdiena saistīta ar pavisam citu profesiju. "Vai tad vēl var ko vairāk sasniegt?" īpaši saviļņota ir M. Svīķe. Lasītāju iemīļotajai dzejniecei Nezināmā ir pirmā loma teātrī. "Ja neskaita septiņus teikumus, kuri man bija uzticēti Palsmanes dramatiskā kolektīva izrādē par ziediem," viņa smejas.

 

M. Svīķe pieļauj, ka tik augstu žūrijas (Latvijā pazīstamu režisoru un teātra pedagogu) vērtējumu saņēmusi divu iemeslu dēļ. "Nezināmās loma bija man piemērota, un režisors mācēja no manis izkalt to, ko vēlējās redzēt," saka aktrise.

 

 

Bilskas pagasta padomes komunālās saimniecības inženieris P. Jekums brīvajā laikā teātri ar pārtraukumiem spēlē gandrīz 30 gadus. Neraugoties uz lielo pieredzi, aktieris ir samulsis par saņemto atzinību. "Galvenais, ka cilvēkiem mūsu izrāde patīk. Tad ir prieks spēlēt," uzsver P. Jekums.

 

Gan aktieri, gan režisors A. Māsēns uzsver, ka melodrāma "Nezināmā zvaigzne" nav iestudēta speciāli skatei. Teātris centās skatītāju dēļ, un tam bija atdeve. Visas 25 "Nezināmās zvaigznes" izrādes Smiltenes kultūras un sporta centra mazajā zālē bija izpārdotas.

 

"Režisors mūs mācīja, ka loma ir jāizdzīvo. Esam jau pāri tam, lai tikai izietu uz skatuves un labi norunātu tekstu," A. Māsēna nopelnu atzīst arī A. Veldre. Dažādās lomās ar pārtraukumiem viņš iejuties vairāk nekā 10 gadu.

 

Ikdienā A. Veldre ir "Latvijas Krājbankas" Lielā klientu apkalpošanas centra vadītājs Vidzemes reģionā taču Latvijā vairāk zināms kā TV 3 šova "SuperBingo" vadītājs. A. Māsēns ir gandarīts gan par aktieru darbu, gan arī par to, ka iestudējums "Nezināmā zvaigzne" atzīts par vienu no piecām Latvijā labākajām amatieru teātru izrādēm 2008. gadā.

 

"Man ir svarīgi, lai mēs Smiltenē pieradinātu publiku atkal nākt uz savas pilsētas teātri. Izvēlamies repertuāru un strādājam tā, lai smilteniešiem būtu interesanti," uzsver režisors.

Komentāri 5

Līga

Patiess prieks par smilteniešiem! Tā turpināt!

pirms 10 gadiem, 2009.04.08 14:14

Dina

Paldies Jums visiem! Arī tiem, kas netika nominēti, bet ieguldījuši lielu darbu, mīlestību un savu brīvo laiku jauku izrāžu tapšanā!
Lai spēks, enerģija, izdoma, ... Lai top! Un skatītāji nāks!

pirms 10 gadiem, 2009.04.08 15:57

Di

Man arī prieks! Paldies Jums visiem! Lai izdodas!

pirms 10 gadiem, 2009.04.08 22:45

Kultūra un Izklaide