Latvijas Teātru gada balvas pasniegšana šogad notiks Valmieras teātrī

Šogad Latvijas teātru ikgadējais lielākais notikums - Teātra balvu jauniestudējumu skates "Spēlmaņu nakts" pasākums - 23.novembrī notiks Valmieras Drāmas teātrī (VDT), aģentūra LETA uzzināja VDT administrācijā.

Balvu pasniegšanas ceremoniju no VDT tiešraidē varēs vērot skatītāji visā Latvijā LTV 1.programmā. Šī ir otrā reize, kad Spēlmaņu nakts pasākums notiek ārpus Rīgas, - pērn Teātru balvas pasniegšana notika Liepājas teātrī. Valmierā Spēlmaņu nakts sarīkošana ir iespējama, pateicoties Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam.

Kā aģentūra LETA uzzināja VDT, Valmieras teātra aizvadītās sezonas izrādes un to veidotāji saņēmuši vairāk nekā 20 dažādas nominācijas. Uz "Gada režisora" balvu pretendē Oļģerts Kroders, kura lielākie veikumi pērn bija izrādes V.Šekspīrs "Karalis Līrs" un H.Vuolijoki "Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes", kuru VDT iestudēja sezonas noslēgumā, pieminot izcilā režisora Pētera Lūča simtgadi.

"Karalis Līrs" arī pretendē uz "Gada dramatiskās izrādes nosaukumu", bet režisora Mārtiņa Eihes skatuvē iedzīvinātā Rūdolfa Blaumaņa novele "Nāves ēnā" izvirzīta balvai "Gada latviešu autora darba iestudējums".

"Gada aktiera" un "Gada aktrises" balvām izvirzīti aktieri Rihards Rudāks par galveno lomu izrādē "Karalis Līrs" un Ligita Dēvica par Niskavuori saimnieces lomu somu sāgā "Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes".

Jāatzīmē aktieri Januss Johansons un Elīna Vāne, kuri abi pretendē uz "Gada labākā aktiera otrā plāna lomā" balvām par tēlojumu divās izrādēs.

Aktieru saspēle uz skatuves izrādēs A.Kivirehka "Igauņu bēres" un A.Čehova "Trīs māsas" Spēlmaņu nakts žūriju pārliecinājusi nominācijas piešķiršanai kategorijā "Gada aktieru ansamblis".

Jau zināms, ka Spēlmaņu naktī balva par mūža ieguldījumu tiks piešķirta Valmieras teātra ilggadējai aktrisei Rutai Birgerei.

Ar visām Valmieras teātrim piešķirtajām nominācijām var iepazīties teātra mājas lapā "www.vdt.lv", sadaļā "Jaunumi".

 

Kultūra un Izklaide