Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas vokālo ansambļu festivālā Valkā – kvalitatīvs sniegums 23

Piektdien un sestdien 3. Latvijas vokālo ansambļu festivāla ietvaros Valkas brīvdabas estrādē notika nakts un vakara koncerts. Tos gan apmeklēja salīdzinoši maz skatītāju.

 

"Ziemeļlatvijas" aptaujātie klausītāji atzina, ka, iespējams, sarežģītā ekonomiskā situācija ietekmējusi arī dziedātāju noskaņojumu, jo pārsvarā visas dziesmas bijušas skumjas.

 

"Festivālā piedalījās vokālie ansambļi, kuri Latvijas vokālo ansambļu skates finālā izcīnīja augsto 1. un 2. vietu," informē festivāla organizatore Mārīte Meļķe.

 

 

Organizatori vēlējušies demonstrēt, ka bez šlāgermūzikas un citu veidu izklaides pasākumiem ir arī šāda veida mūzika, kuru pārsvarā izpilda cilvēki, kas mācījušies ar mūziku saistītās mācību iestādēs. Ar to izskaidrojams ansambļu kvalitatīvais un sarežģītais dziedājums, kuru ne vienmēr, iespējams, izprot vidusmēra klausītājs.

 

Valkas novada priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa, kura pārzina arī ar kultūras lietām saistītos jautājumus, atzina, ka festivāla dalībnieku sniegums bijis gana profesionāls un kvalitatīvs. Viņas favorīts bijis vokālais ansamblis "Ieklausies" no Rēzeknes, kas pārsteidzis garīgās mūzikas koncertā Valgas baznīcā. U. Ozoliņa atzīst, ka vokālie ansambļi parasti nesniedz šovu, vien izjustu dziedājumu.

 

 

Sestdienas koncerts ilga vien nedaudz vairāk par stundu, kaut gan skatītāji bija cerējuši, ka tas būs kā noslēguma pasākums visai Pierobežas kultūras nedēļai, tostarp ar teatrāļu piedalīšanos. Vairākiem valcēniešiem atmiņā atausa pirms vairākiem gadiem notikušie grandiozie festivālu noslēguma pasākumi, kurus režisēja Valkas teātra režisors Aivars Ikšelis.

 

Koncerta apmeklētāja Anita secina, ka krīze ietekmējusi arī šos pasākumus, tāpēc jutusies nedaudz vīlusies, jo koncerts šķitis par īsu, bet programma - ne visai piesaistoša. M.Meļķe skaidro, ka sākotnēji bijusi iecere pēc vokālo ansambļukoncerta pieaicināt arī teātru kolektīvus, bet vairāku iemeslu dēļ šī iecere nav īstenojusies.

 

Vairāki klausītāji "Ziemeļlatvijai" pauda neizpratni, kāpēc piektdien naktskoncertam bija jāsākas tik vēlu - pulksten 24.00. M. Meļķe skaidro, ka organizatoriski nav bijis iespējams koncertu sākt agrāk, jo garīgās mūzikas koncerts Valgas baznīcā sācies tikai pulksten 20.00.

 

Pasākuma organizatori slavē vokālos ansambļus, kuri uz Valku atbrauca un uzturēšanās izdevumus sedza no savas kabatas. Savukārt pašvaldības budžetam festivāla rīkošana izmaksājusi nepilnus 1800 latus. Nauda pārsvarā tērēta kvalitatīvai koncertu apskaņošanai un apgaismošanai.

 

Uz jautājumu, vai Valkā arī citus gadus notiks "Dziesmu dzirnas", M. Meļķe atbild, ka jā, tikai, iespējams, jau citā formātā.

 

Diemžēl Valkā jau vairākus gadus nav vokālā ansambļa, kas arī varētu piedalīties šāda mēroga festivālā. Toties kaimiņpilsētā Valgā muzicē sieviešu vokālais ansamblis "Enelas", kurā muzicē trīs jaunas meitenes.

Komentāri 23

?

Kāpēc Valkā kultūrai tik zems līmenis un nav šāda veida ansambļu? Līdz ar to Valkas klausītājs nav radināts pie šādas mūzikas un apmeklētība bija tik bēdīgi zema. Mani nepriecē sieviešu ansambļi, kas dzied vecas latviešu estrādes dziesmas. Bet 1800 ir liela summa, īpaši, ja nevienu šis pasākums tā īsti neinteresē.

pirms 10 gadiem, 2009.07.21 14:21

???

Jā. Piekrītu ?. Pareizi.
Kāpēc gan tie valcēnieši, ?, neapmeklē mūzikas skolas organizētos jaukos un muzikāli izglītojošos audzēkņu un viesu koncertus katru trešdienu skolas mācību gada laikā un Cimzes dienās aprīlī ???! Kāpēc neapmeklē operas izrādes vasaras nogalē Valkā??? Tieši tur jau arī var mācīties iepazīt mūziku.
Un, vispār, Valkai to kultūru nemaz nevajag. Tāpat ir labi. Iztiekam ar svaigu gaisu.

pirms 10 gadiem, 2009.07.21 15:33

vokālā ansambļa vadītāja

...festivāls "Dziesmu dzirnas"...ar savu kolektīvu tajā piedalījāmies arī pirms diviem gadiem...ar nepacietību gaidījām šo gadu,lai noteikti brauktu uz Valku atkal...jaukie koncerti, burvīgā atmosfēra, dziesmas, jauni draugi, saprotoši klausītāji...tas ir tas,ko gūstam šāda veida pasākumos...
...kolektīvi dzied dziesmas,kuras paši ir izvēlējušies, tātad tās viņiem patīk un ir tuvas...un tas nekas,ka tās reizēm ir skumjas...sirds un dvēselīte tiek ielikta katrā no tām...un liels ir prieks,ja tās nonāk arī līdz klausītāja sirdij...
...nākamās "Dziesmu dzirnas" noteikti gaidīsim ar lielu nepacietību, jo tādi pasākumi, kuros ir iespēja satikties dziedošajiem kolektīviem-ir tik ļoti maz. Ieguvums šinī festivālā noteikti ir jaukie iespaidi no koncertiem,jaunie draugi, burvīgais laiks un apziņa,ka tas ,ko daram (dziedam) ir vajadzīgs arī citiem (klausītājiem). Mana kolektīva moto ir-Dziedāt, kaut arī zālē būtu tikai viens klausītājs...
...liels, liels paldies festivāla organizētājiem,bet it sevišķi Mārītei Meļķei, kas šinīs festivāla dienās rūpējās par mums ,kā tāds labais gariņš...:)

pirms 10 gadiem, 2009.07.21 21:08

viesis

Es arī biju šajā festivālā, turklāt ne tikai uz Valkas koncertiem, bet arī Valgas pusē. Man tie šķita pavisam jauki. Varbūt koncerti Valkā notika tā pavēlāk, bet par vienveidību un garlaicību gan nevaru sūdzēties. Ansambļi izpidīja ļoti dažādas dziesmas, dažādos stilos, katram bija kaut kas savs, kas festivāla pēdējā koncertā katram ansamblim jau kļuva par pazīšanās zīmi. Arī katrs koncerts bija veltīts kaut kam konkrētam, piemēram, garīgai mūzikai, estrādes mūzikai vai tautasdziesmai. Izlasot atsauksmes, šķiet dīvaini, ka cilvēki ir tik neapmierināti. Manuprāt cilvēki vienkārši neprot novērtēt to, kas viņiem tiek dots.

pirms 10 gadiem, 2009.07.21 21:56

zigis

Nu pašķidrs šis festiņš bija. Izskatījās ka pēdēja brīdī viss sarauts. Tas nedara godu kultūras nedēļai. ļoti gribas cerēt, ka nākošreiz tas neatkārtosie.

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 12:53

jautājums

Jautājums ir šāds- Varbūt vienreiz pietiek no pašvaldību naudām veselām nedēļām, tā saucamajā pierobežas kultūras nedēļā,- ēdināt, dzirdināt, guldināt , vizināt tos ārzemju viesmāksliniekus? Vai nevajadzētu darīt kā citviet, lai šie viesmākslinieki maksā dalības maksu. Nauda taču arī pašvaldībai "nekrīt" no gaisa! Varbūt tiešām kā Strenčos, vienreiz gadā, bet "baltos lāčus" vai kā Smiltenē "Violeto kori"!

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 15:02

Ļoti jauki! Tātad, Valka paliks bez pasākumiem! Arī labi! Paši vairs nezin ko grib!

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 15:20

jautaajums2

Jautājums- tev taa pašvakāk ar zināšanām kultūras menedžmentā:-( ja būstu palasīji Ziemeļlatviju rūpīgāk un internetā pieejamo informāciju, tad visi par ierašanos Valkā paši maksā un šī summa sastāda vairākus tūkstošus latus, ko nemaksā neviena pašvaldība,bet pakārtoti tiek investēts vietējā biznes attīstībā, jo visi šie iebraucēji atstāj savu naudu mūsu veikalos. Un salīdzināt ar tik zemu preci kā Baltie lāči vai Violeto kori sorry:-(

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 15:22

Sanita Vītuma - ansambļa vadītāja

Mēs piedalījāmies jūsu festivālā pirmo reizi, Skatītāji man likās gana daudz un tie, kuri bija atnākuši, bija arī ļoti pozitīvi, pateicīgi un runātīgi. paldies jums.
Un kādēļ gan ne? Pasākumi taču bija par velti.
Lūdzu nepiesauciet krīzi, it sevišķi mūs - lauku iedzīvotājus tā nemaz tik ļoti neskar. Vai jums nav ko ēst?
Mēs šo pasākumu ļoti gaidījām un jūtamies lieli ieguvēji, paldies visām kultūras meitenēm - jūs bijāt lieliskas un čīkstētājus nevajag ņemt vērā - kas neko pats nedara, tas arī nenovērtē citu darbu. Un nauda ir jāiegulda, ar laiku jūsu cilvēki atvērsies. Mēs arī savu artavu ieguldījām un esam par to priecīgi.
Ļoti patika apskaņošana un jūsu organizatoriskais darbs bija perfekts, īpašs paldies pavārītēm. Noteikti brauksim arī nākamreiz.
Mums Mālpilī ir ļoti daudz pasākumu un pārsvarā visi pa velti, cilvēki nāk un ir ļoti apmierināti. Ticiet man pēc dažiem gadiem arī jūsējie būs pieraduši pie šī un citiem burvīgiem pasākumiem. Jūs jau zinat, ka suņi rej, bet karavāna iet uz priekšu.
Lai jums veicas!

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 15:33

šķidri, škīdri šoreiz tas viss pasaakums... protmas, ka lauku kolektiiviem prieks pa retam izbraukt un uzdziedaat, ari mazo pilseetu kolektiiviem.... dziedaatu es taadaa man arii buutu prieks kaut kur aizbraukt un uzstaaties, bet man kaa skatiitaajamsie koncerti bija galiigi nebaudaaami.
man skiet absoluuti lieki taada limena koncertiem teereet pilssetas naudu saktuves, gaismu un citiem tehniskiem darbiem.

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 16:24

šķidri, škīdri šoreiz tas viss pasaakums... protmas, ka lauku kolektiiviem prieks pa retam izbraukt un uzdziedaat, ari mazo pilseetu kolektiiviem.... dziedaatu es taadaa man arii buutu prieks kaut kur aizbraukt un uzstaaties, bet man kaa skatiitaajamsie koncerti bija galiigi nebaudaaami.
man skiet absoluuti lieki taada limena koncertiem teereet pilssetas naudu saktuves, gaismu un citiem tehniskiem darbiem.

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 16:33

vokāliste

Nu, ko ,lai dara ka šķidri. Ja palasa 14. jūlija Ziemellatviju, tad cien., Melke jau pati saka" Viņa ļoti cer, ka būs pateicīgs laiks, jo šī festivāla norisēm nev ļauts notikt telpās". Lūk kur visa problēma riebīgie Marītes kolēģi no kultūras nama.Tikai šis viņas apgalvojums nesaskan ar informāciju www.valka.lv. III Starptautisko Latvijas un Igaunijas vokālo ansambļu festivālu „Dziesmu dzirnas” organizē Valkas pilsētas kultūras nams sadarbībā ar Valkas pilsētas domi, Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolu, Valsts Tautas Mākslas centra mūzikas speciālistiem un Valkas rajona Novadpētniecības muzeju.

Festivālā piedalīsies sieviešu, vīru, jauktie vokālie ansambļi. Tā laikā notiks trīs koncerti: garīgās un klasiskās mūzikas koncerts dievnamos Valkā (Latvija) un Valgā (Igaunija), koncerts „Tautas dziesma” un festivāla noslēguma koncerts „Dziesmu dzirnas”, kā arī ielu koncerti. Pirmais vokālo ansambļu festivāls „Dziesmu dzirnas” notika 2002.gadā, otrais- 2006.gadā. Tikkai ne 2002. ne 2006. gadā Valkas pilsētas kultūras nama zalē nekas nenotika ta stavējusi tukša.Liekas , ka šoreiz cien., festivāla organizētāja apmelo savus kolēģus.Gribētos dzirdēt kultūras nedēļas atbildīgā Ikšeļa domas. Man ta arī neizdevās atrast pedējos 10 gados, ka Valkā būtu darbojies kāds vokālais ansamblis. Liekas , ka šis festivāls ir personīgo ambīciju izpausme.

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 16:59

????

wow tas nu gan ir notikumu pavērsiens. Ko par to domā kultūras nama direktore Sallu kundze?

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 17:37

Mārīte Meļķe

Tā kā šis vokālo ansambļu festivāls "Dziesmu dzirnas", kas notiek abās pierobežas pilsētās Valkā un Valgā, no Valkas pilsētas kultūras nama darbiniekiem vistiešāk ir saistīts ar manu vārdu un darbību, tad atbildu uz Jūsu komentāriem!
Vispirms, paldies,festivāla koncertu apmeklētājiem, dalībniekiem, organizatoriem! Paldies arī visiem komentāru rakstītājiem par savu viedokli!
Ja kāds vai kāda cer, ka es tagad kādu darba kolēģi vai komentāru rakstītāju "apmētāšu ar dubļiem"- neceriet! Lasot dažus komentārus, ir jūtama personīga rakstītāju nepatika pret mani, laikam esmu kādreiz "uzkāpusi uz varžats"!
Vispirms, teikšu tā- Jā,toreiz 2002.gadā es ,patiešām, labprātīgi uzņēmos šo pienākumu-organizēt festivālu, jo pati esmu dziedājusi Valkas jauktajā ansamblī "Kad mums būs 64" (vadītāja Agra Melne Jankovska) un Valkas sieviešu vokālajā kvartetā!

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 18:22

Mārīte Meļķe

...Tas cilvēks, kas cenšas portāla "Ziemeļlatvija" lasītājiem iestāstīt, ka es apmeloju savus kolēģus, pats ir nepatiess un ir paņēmis 2002.gada VAF Nolikumu ar novecojušām ziņām un mēģinājis piemērot to šī gada VAF. Kaut vai viena fakta pēc, jo Valsts Tautas Mākslas centrs vairs nepastāv, tas savu darbību beidza š.g. pavasarī! Un, es sāku domāt, ka šis cilvēks jeb "labvēlis" vai "viszinis" mēģina "sarīdīt" vienu pret otru mūs pašus- kultūras nama darbiniekus.
Mana atbilde par telpām: ja šie 2 koncerti notiktu KN zālē, tad,nebūtu jātērē pašvaldības nauda skatuves īrei 2 dienām, kas arī nav maza.
Paskaidrojums: par 5.pierobežas kultūras nedēļu ir atbildīgs ne tikai A.Ikšeļa kungs, bet arī Valkas pilsētas kultūras nama direktore A.Sallu un VAF organizatore M.Melķe.

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 18:41

Mārīte Meļķe

...Par Pierobežas kultūras nedēļu ir atbildīgs ne tikai A.Ikšelis, bet arī Valkas pilsētas kultūras nama direktore A.Sallu un tas organizators, kurš tajā gadā organizē papildus festivālu (Senioru deju festivājs, Vokālo ansambļu festivāls, Deju festivāls..).
Un, visbeidzot,var darīt pavisam vienkārši,- ja šis festivāls Valkai un Valgai nav vajadzīgs, un, ja kādam cilvēkam liekas, ka tas notiek tikai M.Meļķes personīgo ambīciju izpausmes pēc, tad TO VAR NERĪKOT! NEVIENS CILVĒKS UN NEVIENS PASĀKUMS NAV NEAIZSTĀJAMS!
Būtu interesanti uzklausīt nevien Valkas pilsētas kultūras nama direktores A.Sallu, A.Ikšeļa viedokļus , bet arī Valkas novada domes pr-ja v-ces izglītības, kultūras, sporta jautājumos U.Ozoliņas un Valgas mēra I.Unt viedokļus!
Paldies, ka mani uzklausījāt!

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 19:03

orks

Jaunais domes pr ārdījās, ka stulbie pagasti nepratās noorganizēt transportu un piegādāt Valkas kultūras nedēļai skatītājus. Ja no vismaz 6000 Valkas iedzīvotājiem nebija, kas aiziet, ko gaidāt no lauku ļaudīm? Nemaz tik omulīgas izjūtas nepārņem Valkā, kur gaidīti tikai smalki ļaudis, pārējos vajag, lai radītu iespaidu, ka visiem baigi patīk.

pirms 10 gadiem, 2009.07.23 09:20

Mārītei

Kaut nepiedalījos, pasākums noteikti bija labs, jo to organizējāt Jūs. Tomēr Valkā kopumā ierindas cilvēks tā īsti labi nejūtas,ieejot kultūras namā. Kaut kā tāda sajūta, ka ielein svešā mājā, kur it kā nav aizliegts ieiet, bet neviens arī negaida. Es labprāt apmeklēju pasākumus, bet Valka nav tā vieta, uz kuru labprāt, tad labāk jebkur citur. Mazajos lauku pagastos ir visforšāk, tur kultūras nama vadītājs ir priecīgs, ka esi atnācis, tev smaida un jūties kā savējais. Sallu pat neatbild uz sveicienu

pirms 10 gadiem, 2009.07.23 09:30

/

Kad esmu kopā ar savu vīrieti, Sallu sveicina tikai viņu, mani neredz. Par ko tas liecina?

pirms 10 gadiem, 2009.07.23 09:32

''

'Piegādāt ar autobusiem cilvēkus - ož pēc padomjlaikiem. Vai Valkas novads atgriezīsies PSRS laikos?

pirms 10 gadiem, 2009.07.24 10:03

Kultūra un Izklaide