Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Serbijā pārstāvēs apvienība "Pirates of the Sea" 3

Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Serbijā maijā pārstāvēs apvienība "Pirates of the Sea" ar dziesmu "Wolves of the Sea", kas šovakar skatītāju balsojumā saņēma visvairāk - 29 228 - balsis.

 

 

Otrajā vietā ierindojās dziedātāja Aisha ar dziesmu "You Really Got Me Going", par kuru nobalsoja 22 721 Eirovīzijas skatītājs, bet trešajā vietā palika dziedātājs Andris Ērglis ar dziesmu "Broken Lullaby", par kuru savu balsi bija atdevuši nedaudz mazāk - 21 580 Eirovīzijas fanu.

 

 

Apvienību "Pirates of the Sea" veido ceļotājs, televīzijas seja un radioviļņu balss, režisors, operators Jānis Vaišļa, daudzkārtējā Latvijas sporta deju čempione, Latvijas Universitātes filoloģijas studente, šova "Dejo ar zvaigzni" uzvarētāja Aleksandra Kurusova un dziedātājs, apvienības "Bonaparti.lv" dalībnieks Roberto Meloni. Dziesmas "Wolves of the Sea" dziesmas autori ir zviedri.

 

 

Eirovīzijas nacionālās atlases finālā par uzvaru cīnījās kopumā desmit dziesmas un to izpildītāji. Par iespēju piedalīties konkursā Serbijā šovakar sacentās arī grupa "Deja vu" ar dziesmu "I'm a Part of You", dziedātāja Kristīna Zaharova un "Julian" ar dziesmu "Untill You Find A Friend", Sabīne Berezina ar dziesmu "If I Only Knew", Pīters Gārdens un Juris Vizbulis ar dziesmu "Memory Lane", grupa "Funky Drivers" ar dziesmu "Summertime", "Triānas parks" ar dziesmu "Bye Bye" un Elizabete Zagorska ar dziesmu "Take Me Home".

 

 

Konkursa gaitā vispirms skatītāju telefonbalsojums noteica trīs finālistus, kuri vēlreiz uzstājās superfinālā. Pēc tā izskaņas sekoja atkārtota balsošana, kas noteica nacionālās atlases uzvarētāju.

Šā gada Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks maijā Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Konkursā piedalīsies 43 valstis, kas patlaban ir Eirovīzijas dalībnieku skaita rekords. Šogad konkursam savu dalību pieteikušas divas jaunas dalībvalstis - Azerbaidžāna un Sanmarīno.

 

 

Šogad ieviests jauns konkursa formāts - konkursa pusfinālā būs jāpiedalās visām dalībvalstīm neatkarīgi no iegūtās vietas pagājušā gada konkursā. Izņēmums ir piecas valstis - tā sauktais "lielais četrinieks" - Lielbritānija, Vācija, Francija, Spānija, kā arī konkursa rīkotājvalsts, kas šoreiz ir Serbija.

Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls notiks 20.maijā, bet otrais pusfināls paredzēts 22.maijā.

 

 

Pirmajā pusfinālā piedalīsies Melnkalne, Somija, Grieķija, Īrija, Izraēla, Polija, Bosnija-Hercegovina, Igaunija, Nīderlande, Rumānija, Moldova, Sanmarīno, Slovēnija, Norvēģija, Beļģija, Andora, Armēnija, Azerbaidžāna un Krievija. No "lielā četrinieka" valstīm šis pusfināls jāraida un balsošanā jāpiedalās Spānijai un Vācijai.

 

 

Latvija startēs otrajā pusfinālā, kas noritēs 22.maijā. Otrā pusfināla dalībnieki būs arī Horvātija, Dānija, Bulgārija, Ukraina, Šveice, Maķedonija, Īslande, Kipra, Baltkrievija, Ungārija, Albānija, Zviedrija, Turcija, Lietuva, Gruzija, Čehija un Malta. No "lielā četrinieka" valstīm šis pusfināls jāraida un balsošanā jāpiedalās Francijai un Anglijai, kā arī konkursa rīkotājvalstij - Serbijai.

 

 

LTV demonstrēs abus Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālus, taču balsot par dalībniekiem Latvijas skatītāji varēs 22.maijā, kad pusfinālā piedalīsies mūsu valsts pārstāvji.

 

 

Iepriekšējos gados Eirovīzijas dziesmu nacionālajā konkursā uzvarējusi grupa "Prāta vētra", Arnis Mednis, Marija Naumova, F.L.Y, Fomins un Kleins, Valters un Kaža, "Cosmos" un "Bonaparti". Starptautiskajā konkursā vislabākās sekmes Latvijai bija 2002.gadā, kad dziedātāja Naumova ieguva pirmo vietu.

 

Komentāri 3

X

Domāju,ka šoreiz Eiropa mūs sapratīs,tikai jāpiestrādā pie šova.Lai veicas!

pirms 13 gadiem, 2008.03.02 17:33

beka

Jā ,šogad bij vairākas foršas dziesmas,kuras būtu pelnijušas braukt,bet pirātiem ir lipīga ,forša dziesmiņa!Man ar patīk!Lai noveicas!

pirms 13 gadiem, 2008.03.02 22:53

EEeem

Par pirātiem! Ieskatieties tv.lv sižetu sēriju Erorvīzija jeb Eirovīzija - stāri un komentāri. (Zem Nedēļas TOP 10; pašlaik 3.vieta) Par viņiem ir 2. sērija.

pirms 13 gadiem, 2008.03.03 07:23

Kultūra un Izklaide