Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Launkalnes pagasta klubs palicis bez vadības 28

Bez vadītāja palicis Launkalnes klubs. Iestādes līdzšinējā vadītāja Dace Kalniņa aizgāja no darba, jo nepiekrita jaunajiem nosacījumiem.

 

Launkalnes pagasta pārvaldes struktūrā kluba vadītājas slodze ir samazināta uz pusslodzi. "Kas ir pusslodze kultūras darbiniekam? Viņš nevar rīkot pasākumu un aiziet, kamēr tas vēl tikai pusē," lēmumu motivē D. Kalniņa.

Launkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Māris Lazdiņš informē, ka konkursu uz vakanto kluba vadītājas vietu pašvaldība nerīkos vismaz līdz jaunajam gadam.

"Šobrīd deputāti izstrādā novada kultūras dzīves koncepciju un organizatorisko struktūru, un ir jāsagaida viņu lēmums. Varbūt viens kārtīgs darbinieks var vadīt kultūru trijos pagastos, jo nav jau tā darba apjoma," spriež M. Lazdiņš. Piemēram, 12. novembrī deputāti sēdē lems par Smiltenes novada domes kultūras darba organizatora konkursa nolikumu.

Pagaidām Launkalnes klubā pasākumi nenotiks, izņemot Ziemassvētku eglīti bērniem. "Viss ir nomiris. Ne te pašdarbības kolektīvu, ne sieviešu klubiņa. Klubā pārsvarā notika tikai balles," vietējo kultūras dzīvi ar nožēlu vērtē launkalniete Dzidra Plūme. Viņa braukā uz floristikas un rokdarbu pulciņu Blomes pagastā, bet cer, ka arī Launkalnē sabiedriskā dzīve varbūt atdzims.

Komentāri 28

Kaspars

Negribas jau aizskart tā jau līdz sirds dziļumiem aizskarto līdzšinējo "kultūras darboni" D.Kalniņu, bet nu tomēr teikšu - NEKAD NAV BIJUSI KALNIŅAS KUNDZE KULTŪRAS DARBINIEKS!!!
Tik neprofesionālu darbinieku, kas prot visu - uzkopt telpas, trīt mēli un gausties par visu un visiem - tikai ne veikt savus tiešos pienākumus! Launkalnē pateicoties tieši "kultūras darbiniecei" tika iznīcināts pašdarbības teātris, sieviešu ansamblis. Jāpiekrīt Plūmes kundzei - nav bijuši un nav censti veidot kādi pulciņi, interešu kopas.
Esmu priecīgs, ka šis amats launkalnē vairs nav - ja nav - tad zini, ka nav, bet ja cilvēks imitē darbu - tas tracināja!
...un atļaušos iemest akmentiņu arī ilgadējā Launkalnes pagasta veča dārziņā!
Mēs, launkalnieši, nobalsojām par savu bijušo pagastveci novada vēlēšanās, lai viņš aizstāvētu mūsu intereses, bet kā līdz šim viņš neprata pieprasīt kultūras dzīves vadītājas pienākumu apzinīgu pildīšanu - tā tagad - pats atteicies no deputāta mandāta, lai saglabātu normāli apmaksātu amatu pagasta pārvaldē un viņam laikam slaidi nospļauties, ka mēs dāvājām viņam uzticību un vēlēšanās vilkām viņa uzvārdam blakus krustiņus...

pirms 9 gadiem, 2009.11.13 19:04

Protams

Pilnai slidzei jau nemaz nav tādu un tik daudz pasākumu, cik tad viņu ir arī citos pagastos ? Tādas pusslodzītes jau vien sanāk.

pirms 9 gadiem, 2009.11.15 16:05

Smaidīgā

Patīkami, ka pastāv viedokļi jautājumā par kultūras darbinieku darbošanos viņu lauciņā. To, ka cilvēkus ir grūti ar kaut ko aizraut arī fakts. Launkalnes gadījumā, kad gadus astoņus atpakaļ bija aktīvie, kas kaut ko gribēja ... viss arī notika, bet to , ka viss pamazām noplaka ir arī "kultūras darbinieka"pirksts klāt pielikts. Pienācis laiks nākt jaunām sejām, bet kaut kā nemana ieinteresētību. Kritizēt jau vienmēr vienkāršāk... Piekrītu, to arī vajag....Ja nav aktīvu cilvēku apkārt, nav arī kultūras dzīves...

pirms 9 gadiem, 2009.11.15 19:20

vērotāja

Piekrītu Kasparam gan par kultūras dzīves mērdēšanu un pakļaušanu lēnai nāvei, gan par to krustiņa pievilkšanu, kurš nav attaisnojies.Slodze nedēļā taču sanāk 40 darba stundas. Vai tad tās var aizpildīt, ja tik kusli strādā, kā līdz šim ? Tikai dīvaini, kas slēpās aiz tā, ka par nestrādāšanu( precīzāk- dažām darba stundām mēnesī) vēl maksāja algu, kur turpretī cits par tādu pat samaksu strādā pāri darbalaikam un vēl pa vakariem? Ļaudis kurnēja, bet attiecīgie cilvēki palika kurli un izlikās, ka viss ir kārtībā. Un tā ilgus gadus.
Pietiks par veco un slikto- tagad ar cerīgu skatu nākotnē jādomā, kā visu to reaminēt, kur ņemt aizrautīgus cilvēkus, kas ies, aicinās, organizēs un darīs, lai Launkalnes skaistais tautas nams nenoslīgst aizmirstības putekļos. Domāsim, sniegsim idejas un sāksim mosties no piespiedu miega!

pirms 9 gadiem, 2009.11.16 21:48

Tā viņš ir

Šeit pieļauta ļoti liela kļūda. Nevar darīt kultūras darbu un apkopēja darbu viena persona. Jo tur jau ir savas sakarības. Ja klubā kaut kas notiek, telpas ir jākopj pēcāk. Ja nenotiek, arī kā apkopējam darba mazāk.... Tā nu viņš ir! Tas neattiecas tikai konkrēti uz šo darbinieku, bet vispār uzskatu, nevajadzēja būt šādam amatu salikumam... Skumji, bet fakts....

pirms 9 gadiem, 2009.11.17 12:03

Kaspars

Ha-ha-hāā!!!
Ļoti pareizs komentārs - Tā viņš ir 17.11.2009. 12:03:33 !!!!!!!!!!!!!!!!
Es ar smaidu atceros, kā "kultūras darbonis" izbiedēti bolīja acis, kad šis templis tika izremontēts un tajā pulcējās bērni un ļaudis!!!
-Ai, ai!!! Gar aizkariem lēnām! Tie dārgi! Lēnām!!!
-Ai, ai, ai!!! Neskraidiet pa grīdu! Tā jauna! Paliks švīkas!
-Ai, ai, ai!!!
Protams, esmu nedaudz piepušķojis, bet gribēju tik piekrist "Tā viņš ir" teiktajam - šie amati nav apvienojami!
Un simtprocentīgi piekrītu vērotājas paustajam:
-Pietiks par veco un slikto!!! Domāsim, sniegsim idejas un sāksim mosties no piespiedu miega!

pirms 9 gadiem, 2009.11.17 19:45

Smilteniete

Es nezinu Jūsu iekšējo pagasta kultūras dzīvi, bet mēs smiltenieši ( daudzu vārdā varu droši teikt ), esam nobēdājušies par šo faktu, ka kultūras namu atstāj cilvēks ko ļoti cienījām, jo tur bija vislabākās balles, koncerti - vislabākā kārtība!

pirms 9 gadiem, 2009.11.17 21:14

Kaspars

Gribas ko konkrētāku dzirdēt no Smiltenietes - kādus koncertus viņa ir apmeklējusi un kāds tur būtu "kultūras darboņa" ieguldījums???
Balles??? Jā - tās bija, bet tas nav nopelns... Tas neattaisno slodzi!!! Ar tām vien ir par maz kultūras dzīvei pagastā!

pirms 9 gadiem, 2009.11.17 22:42

Liene

Tā jau tas ir visi viņi tur dzīvoja ka karaļi visus šos gadus nu tas ir beidziesSkat Lazdiņš pat jaunu mašinu ir nopircis, jo braucot ar valsts masinu gada ietaupa gandrīz 1000 latu ta rupji rēķinot jo nav nekas vajadzīgs,ne remonts ne benzīns. ne apdršināšana un ta talāk to visu pa pagasta līdzekļiem vareja izdaīt .Ļoti skumji , bet fakts....................

pirms 9 gadiem, 2009.11.18 12:55

Zanda

Un kam tad tos pasākumus vajag?
Mēs varam atpūsties citur...
UN TĀ TIE TREKNIE GADI PAGĀJA...
Skaists pagasts, Skaistas mājas , skaistas pirtis...

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 16:03

Vineta

Jā,par kultūras dzīvi es piekrītu,tā ir nomirusi konkrēta darbinieka dēļ,pamazām un lēnām no šīs ēkas izspieda pašdarbniekus.Bet tas neizslēdz iespējas darboties jebkur citur,kas vēlas tie darbojas joprojām,ir taču dažādas iespējas.Jāteic gan kad ir pasākumi-teātri,balles tad vietējos kultūras mīļotājus var saskaitīt uz rokas pirkstiem,nu ko tad tagad čikst ka nekas nenotiek.Tie lielie runātāji jau ir tie MĀJĀS SĒDĒTĀJI.
Žēl ka mēs esam tik gļēvi un slēpjamies zem svešiem nikiem,mēs katrs esam cilvēks ar savu viedokli.
Gaidīsim jauno kultūras ministri un darbosimies kopā.

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 19:45

Kaspars

Vineta - ne jau mans gļēvums un slēpšanās zem svešiem nikiem ko maina!
Runa šoreiz ir par aktivitātēm, ko var veidot cilvēks, kam jāveido šis aktivitātes!!! Nu nav man ne vēlme ne iespējas ko veidot - nav droši vien arī dotību, tāpēc nesēžu šādā amatā. bet no cilvēka, kas ieņem šo vietu un kam maksā par to algu - ir jābūt kā dzinulim, ir jāiet ar karogu pa priekšu - ar idejām, ar piedāvājumiem, ar sirds degsmi...
Nevar pukstēt, ka mugura sāp no lapu grābšanas un telpu tīrīšanas!
TAD NEDARI 10 DARBUS SLIKTI, BET DARI VIENU, BET LABI!!!
Es gribēju tik pievērst uzmanību, ar savu gļēvumu un slēpšanos aiz sveša nika, tam, ka arī Launkalne ir pelnījusi kultūras dzīves vadītāju un nevis apkopēju!!!
...un par to -
- kad ir pasākumi-teātri,balles tad vietējos kultūras mīļotājus var saskaitīt uz rokas pirkstiem,nu ko tad tagad čikst ka nekas nenotiek.Tie lielie runātāji jau ir tie MĀJĀS SĒDĒTĀJI (citāta beigas!) -
nav Tev taisnība - ja pasākumi tiek rīkoti vēsi, bez Sirts degsmes un tikai ķeksīša pēc, tad uz tādiem piedzeršanās un muļķošanās pasākumiem man riebjas iet... Tu jau pati savas domas sākumā pareizi pateici, ka par kultūras dzīvi Tu piekrīti,tā ir nomirusi konkrēta darbinieka dēļ, pamazām un lēnām no šīs ēkas izspieda pašdarbniekus...
UN ŠIE VĀRDI, LAI IR KĀ CEĻAVĀRDI AIZEJOŠAJAI NO DARBA "KULTŪRAS DARBINIECEI"!!!

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 21:51

Kaspars

Nu gan ļautiņi!
Es nu nebiju domājis, ka mums te "jāaprej" visi pagasta darboņi un jāskaita viņu nauda! Tas nu nav goda lieta - skaitīt svešu naudu!
Tā veidot diskusiju nevar... Runa šoreiz bija par mūsu bijušo "kultūras darboni"!

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 22:20

to Kasparam

Vai Tev nešķiet, ka launkalniešus neapmierina ne tikai Dacītes darbs, bet arī pagastā sēdošie darbinieki- rads rada galā! Cik ilgi pagastvecis ar sievu vienā kabinetā sēdēja?
Kāpēc pagastā daži var apvienot vairākus amatus, kamēr cits grauž nagus?
Nu nav taisnības! Katrs domā tikai par savu labumu!

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 09:53

Kaspars

Hmmm...
Es piekrītu Jūsu domai - "ka launkalniešus neapmierina ne tikai Dacītes darbs, bet arī pagastā sēdošie darbinieki" (citāta beigas!), bet es tikai gribēju vērst uzmanību, ka šeit vēlējos rosināt diskusiju par konkrēto tēmu un rakstu.
Mums tiešām katram ir savs viedoklis un sava sāpe par to, kas notiek mūsu pagastmājā, bet man liekas, ka tad ir jārunā jau citur un jāraksta citur. Es vienkārši nevēlējos, lai mēs - launkalnieši, izejam uz personiskiem apvainojumiem un ar neko neapliecinātiem secinājumiem. Katrs mēs šai dzīvē esam kādā vietā un laikā, kaut ko darām un nedarām, bet neesam pelnījuši pārmetumus tikai par to, ka šodien mums ir vairāk paveicies un ir darbs salīdzinājumā ar kaimiņu, kuram nav tā darba. Neesam vainīga, ja esam kādam radinieks! Būsim tomēr godīgi paši pret sevi un to, ko sakām!!!
Protams, protams - arī mani neapmierina situācija, kas velkās daudzu gadu garumā - bet tomēr palieku pie viedokļa - diskusiju sāku par kultūras dzīvi Launkalnē un pieminēju pagastveci tikai kā līdzatbildīgu "kultūras darboņa" atbalstīšanā un žēlošanā!
Nogremdēja viņi kopīgi visu, kas bija un neko vietā neradīja. Bija tomēr Launkalnē gan kīno, gan teātris bērniem un pieaugušajiem un piekrišana bija liela, bija sieviešu ansamblis...
Žēl, ka visam priekšā jāraksta vārds - "bija"...
...un tomēr tāds mazs ļaunuma prieks, ka konkrēti apspriestajam un "mēs smiltenieši ( daudzu vārdā varu droši teikt ), esam nobēdājušies par šo faktu, ka kultūras namu atstāj cilvēks ko ļoti cienījām" - (citāta beigas!) "kultūras darboņa" vārdam arī beidzot priekšā rakstāms vārds - "BIJUSĪ"...

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 12:09

DDD

Vispirms jau atbildību vajadzētu uzņemties pagasta valdes priekšsēdētājam, galu galā viņa pakļautībā strādāja kultūras darbiniece D.Kalniņa. Un vai tad valdes priekšsēdētājs neko neredzēja? Vadītājam ir savi darbinieki jākontrolē un jānes atbildība.

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 14:24

xxx

Smiekli nāk, tik ilgi dzīvojot Launkalnē gan neko jauno no Dacītes puses neēsmu redzējusi, balles, O vēl dažas balles, un vel dažas balles un tad jau čīkst, ka naudu nevarot samaksāt muzikantiem, it kā no viņas kabatas tā nauda aizietu! Tik sēž un norec visus, kas uz balli atnākuši, nav jau brīnums, ka uz ballēm paši launkalnieši nemaz neiet! Paldies par daudzajiem atsēdētajiem gadiem, bet laiks pie vadības pūlts laist jaunus spēkus! :)

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 17:41

Inga

Sāksim ar to, ka Dacīte savu darbu darīja gods godam. Balles bija labas un bija patīkami tas apmeklēt. Neuzskatu, ka ballēs nebija cilvēku,jo tikmēr, kamēr bija balles ari paši launkalnieši uz tām gāja un tauta bija.Brauca arī no citiem pagastiem cilvēki un viņiem tās patika.

[Zanda 19.11.2009. 16:03:35
Un kam tad tos pasākumus vajag?
Mēs varam atpūsties citur...
UN TĀ TIE TREKNIE GADI PAGĀJA...
Skaists pagasts, Skaistas mājas , skaistas pirtis...]
uz šo es varu atbildēt tā- Es to visu neizprotu- kā to visu saprast. Personīgi es Jūs neesmu redzējusi NEVIENĀ no Launkalnes ballēm. Jūs varbūt varat aizbraukt un izklaidēties citur,bet citi to iespējams nevar, tas ir domāts tieši par jauniešiem, mums nav tādu līdzekļu un ballēs cena bija loti pieņemama un to varējām atļauties reizi vai divas mēnesī. Jauniešiem vajag kultūras dzīvi, bet ja tādas nav, tad nevajag sūdzēties, ka pašu jaunieši pa vakariem bezjēdzīgi klīst pa ielām,jo mums VIENKĀRŠI NAV ko darīt. un tad vel mūs apvainot par to, ka pie k/n tiek apgāzti puķu podi vai vēl sazin kas izdarīts.Mēs ta nemēdzam darīt, kam mums sabojāt pasu pagasta skaistos skatus. Ja kāds suns vai kaķis izkašā lielos puķu podus, tā uzreiz vainīgi mēs.

[UN TĀ TIE TREKNIE GADI PAGĀJA...]- tāpēc mums vairs nenotiek balles???

Un par to, ka Dacīte strādāja divus darbus, kultūras darbiniece un apkopēja- a kāpēc gan ne? viņa bija apņēmīgs cilvēks un manuprāt nevienam citam neizdotos tik labi to apvienot. Darbu viņa darīja godam.

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 18:25

Dace

Paldies par visiem komentāriem! Priecājaties - es esmu aizgājusi no kultūras darba! Par ko vairs visi šie kreņķi. Kaspar, neuztraucies es nekad sevi neesmu uzskatījusi par kultūras darbinieci. Kad mani pirms daudziem gadiem "ielika"šajā amtā, es darīju šo darbu kā mācēju un kā sapratu.Negribu pat šo tēmu aizskart, bet manos nostrādātajos gados tapa turpinājums šiem pašdarbības kolektīviem, jo tad kad es sāku, tad jau arī vairs nekā nebija.Protams es atzīstu savas darba kļūdas, bet es nekad neesmu turējusies pie šī "krēsla" un pašvaldībā vienmēr teicu, ja manā vietā atrodas cilvēks, kas grib un prot vadīt kultūras darbu, es aizeju uz dienu.Tikai žēļ, ka arī tad, kad pastāvēja pašdarbības kolektīvi - tie paši pagasta cilvēki prata kritizēt.Un žēl, ka labākie draugi arī pievienojušies šai "rējēju komandai", neviens pa šiem 20 gadiem neatnāca pie manis, lai izteiktu kritiku, viss noticis tikai aiz muguras, un nepadeva ne mazākās idejas. Vienīgā Dzidra Plūme ir izteikusi ideju - dibināt dāmu klubiņu!
Viegli ir Kaspar kritizēt un atrasties aiz segvārda, bet kur ir Tavas idejas, Tavs ieguldījums pagasta dzīvē?
Lūdzu varat aizskart manu darbu,bet neaizskarat manus vēl tagadējos kolēģus - kāds gan viņiem sakars gar manu darbu????
Es tiešām jau tagad noliecu galvu tā cilvēka priekšā, kurš nāks manā vietā, jo šajā "rejošajā karavānā" vienmēr kāds saskatīs citu kļūdas, nedomādams, ka viņš arī dzīvo šajā pagastā un par viņu izteiktos tāpat.
Godātais Kaspar es pieņemu visas kritikas par manu kultūras darbu, bet Tu atļāvies aizskart pat manu veselību! Nu ko, Tev vēlu, lai Tev ir vislabākā veselība!

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 18:41

Kaspars

Ha-ha-ha-hāā!!!
Lasīju tos Ingas mīļvārdiņus par "Dacīti" un gandrīz no smiekliem nogāzos no krēsla!!!
Ko nozīmē vārdi - "patika balles"???
Kā saprast - "ballēs cena bija loti pieņemama un to varējām atļauties reizi vai divas mēnesī. Jauniešiem vajag kultūras dzīvi" - (citāta beigas!)?
Vai tiešām jaunieši kultūras dzīvi saprot kā ballīšu apmeklējumus???
"Dacīte strādāja divus darbus un manuprāt nevienam citam neizdotos tik labi to apvienot" - (citāta beigas!) - nu tas jau skan ciniski pret pašu "kultūras darboni"!!! Ha-ha-hāa!!!
...ja...žēl, ka neiedziļinamies īstajā domā, bet sadalamies tajos, kas ir par ballēm un, kas par kultūras dzīvi Launkalnē...
...bet XXX komentārs - manuprāt trāpījis desmitniekā!!!

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 18:46

Kultūra un Izklaide