Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus skulptūru festivāls pulcē skatītāju rekordskaitu

Šajās brīvdienās Jelgava pulcē tuvus un tālus ciemiņus, kas atsaukušies aicinājumam un ieradušies aplūkot tradicionālajā Ledus skulptūru festivālā tapušos mākslas darbus. 


Šogad skatītāju pieplūdums ir pārsteigums pašiem jelgavniekiem, transporta plūsma un stāvvietās novietoto auto skaits, nemaz nerunājot par garajām rindām, lai iekļūtu festivāla norises vietā un pēc tam vēl galvenajā ekspozīcijas teltī, liecina par to, ka pasākums kļuvis populārs. Teju katrs otrais buss festivālā ierodas ar interesentiem no Lietuvas.


Tas, protams, priecē, ka ieguldītais darbs nes augļus, bet vienlaikus arī organizatoriem rūpīgāk jāplāno visas iepriekšuzskaitītās plūsmas, jo šogad izklaide jau balansēja uz šaurās josliņas, kas to šķir no apgrūtinājuma. Ja dodies ceļā vairākus simtus kilometru, tad sagaidi, ka solītā autostāvvieta autobusiem būs tur, kur norādīts pasākuma bukletos nevis nekurienes vidū neapgaismotā un sniegiem klātā pļavā. 


Ja rēķinoties ar to, ka apmeklētāju būs daudz, tu ieejas biļeti esi iegādājies iepriekš, tad nav patīkami divas vai pat vairāk stundas aukstumā nostāvēt rindā, un tā arī neiekļūt teltī, lai aplūkotu iespaidīgākās skulptūras. Šādas nianses varētu pieciest, ja pasākums būtu bezmaksas, bet ieejas biļete tomēr ļauj cerēt, ka piedāvātā izklaide būs draudzīgāka. Tas ieteikums, par kuru būtu jāpadomā nākamgad.


Tomēr jāteic liels paldies jelgavniekiem par ieguldīto darbu un bezatpūtas stundām, kas pavadītas, lai visu noorganizētu. Īpašu paldies no "Ziemeļlatvijas" ceļotāju busiņa kolektīva pelnījusi pašvaldības policijas darbiniece, kuras dežūra aizritēja pie Jelgavas pils autostāvlaukuma. Pateicoties viņai, mēs atradām mūsu gadagājuma pasažieriem piemērotu autostāvvietu, kā arī atradām dažu nomaldījušos ekskursantu.

Pielikumā daži foto no pasākuma, bet jāteic, ka izgaismoto ledus skulptūru skaistums ir tas, kas jāaplūko klātienē, jo notvert visas krāsu nianses, kas mainās ik sekundi, ir vienkārši neiespējami. Katrā gadījumā šodien vēl var paspēt, jo Jelgavā arī šovakar viss notiek.

Kultūra un Izklaide