“Lido” studija ārzemēs nopelna sudraba diplomu 4

Tikai galapunktā Austrijas pilsētā Grācā "Lido" studijas koristes saprata, - 20 tūkstošus ļaužu sapulcējusī 5. Pasaules koru olimpiāde ir ļoti nopietns un atbildīgs pasākums. Pirms konkursa meitenes ļoti saņēmās un rezultātā nopelnīja sudraba diplomu.

 

Tas nozīmē, ka žūrija - Austrijas, Krievijas, Indijas, Kanādas un Ķīnas - pārstāvji novērtēja "Lido" studijas dziedāt prasmi ar tik lielu punktu skaitu, kas atbilst sudraba diploma pakāpei.

 

"Lido" studija (kora diriģente - Valda Sedola, koncertmeistare - Ilze Megne) ir Smiltenes pilsētas bērnu un jauniešu interešu izglītības centra kolektīvs. Līdzdalība 5. Pasaules koru olimpiādē bija šī kora debija starptautiskā konkursā.

 

Tagad papildu Latvijā iegūtiem zelta diplomiem novada un valsts 5. - 9. klašu koru skatēs kolektīvs nopelnījis starptautisku balvu bērnu koru grupā.

 

"Tas bija superīgi! Lēcām gaisā, priecājāmies. Pat tirpas pār ādu skrēja," sajūtas, uzzinot labo vērtējumu konkursa, atceras "Lido" studijas koristes Linda Sīmane, Lelde Cīrule un Marta Dreimane.

 

 

Meitenes domā, ka visas četras dziesmas - "Mana balta māmuliņa,", "Ar savu bērīti", "Alla Polacca" ("Polonēze") un "O Salutaris" - koris pēc mēģinājumos saņemtā diriģentes bāriena, kas ir vienmēr ir svētīgs, konkursā nodziedājis ideāli.

 

Arī diriģente V. Sedola piekrīt, ka kora dziedājums bija labs. Punktu ziņā vērtējums bijis tuvu zelta diplomam. Tas ir augsta atzinība, ņemot vērā to, ka "Lido" studijas izvēlētā programma bija grūta, ir īpaši divas četrbalsīgi dziedamas a capella dziesmas.

 

 

"Meitenes tās nodziedāja tīri, kas ir ļoti svarīgi. Viņas izdarīja visu, kas tika prasīts mēģinājumos," kori uzteic diriģente.

 

Pirms došanās uz Austriju mēģinājumi bija gandrīz katru otro dienu, sākot jau no jūnija.5. Pasaules koru olimpiāde Austrijā sākās 9. jūlijā un turpinās šonedēļ. Piedalās 440 kori no 93 valstīm un visiem kontinentiem. Kolektīvus vērtē 28 kategorijās. Visvairāk koru - 62 - bija bērnu grupā, kurā dziedāja arī "Lido" studija.

 

"Viss ceļojums bija tik foršs, ka gribējām braukt atpakaļ," iespaidos dalās Linda, Marta un Lelde.

 

 

Meitenēm patika krāšņais koru olimpiādes atklāšanas gājiens, kurā daudzi kolektīvi devās nacionālajos tērpos, ekskursija uz Mocarta dzimto pilsētu Zalcburgu, Alpu kalniem un ledus alām, arī tas, ka austrieši uzņēma viesus ar pozitīvām emocijām un smaidiem. "Neredzējām nevienu dusmīgu seju," saka meitenes.

 

"Mūzika ir visas pasaules kopējā valoda. Šīs olimpiādes ideja ir savest kopā tautas, kuras dzied, un ļauj izbaudīt sajūtas, ko dod kopīga dziedāšana," atzīst V. Sedola un I. Megne.

 

Viņas pateicas koristu vecākiem par bērniem doto iespēju piedalīties koru olimpiādē, jo brauciena izmaksas sedza bērnu ģimenes. "Lido" studija saka paldies Egilam Butkam par palīdzību ceļamaizes sarūpēšanā.

 

 

Ārzemēs šogad koncertējis arī Smiltenes ģimnāzijas jauktais koris "Lido" (diriģente V Sedola, koncertmeistare I. Megne).

 

"Ja cāļus skaita rudenī, tad mums, dziedošajiem kolektīviem, padarītais darbs tiek vērtēts vasarā," uzsver V. Sedola. Jūnija nogalē koris "Lido" devās koncertā uz smilteniešu sadraudzības pilsētu Piseku Čehijā, tur izbaudot plašu kultūras un atpūtas programmu.

Komentāri 4

ilona

Super- malači,-paldies mazajām meitenēm ka izturēja tālo ceļu un nenobijās;ka varēja tik labi nodziedāt.Paldies arī skolotājām.

pirms 13 gadiem, 2008.07.16 10:40

Prieks ka Smiltenes vārds tiek nests arī Pasaulē..
malači , malači un vēlreiz malači ;)

pirms 13 gadiem, 2008.07.16 17:59

tikai protams žēl, ka visi izdevumi jāsedz bij` vecākiem ..

pirms 13 gadiem, 2008.07.16 18:00

Anita

prieks par Lido meitenēm;paldies skolotājām Valdai un Ilzei .MALAČI MALAČI.

pirms 13 gadiem, 2008.07.17 14:17

Kultūra un Izklaide