Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietus mākonis saprata, ka arī viņam svētkos jābūt 1

Vijciema pagastā pēdējos mēnešos pierasts, ka dažādu pasākumu rīkošanai jāmeklē jaunas un neierastas vietas. Šoreiz kopā ar pagasta pārvaldi tika nolemts, ka Jāņu ielīgošana notiks Vijas krastā aiz autoostas. Tā ir gana skaista un līdz šim neizmantota vieta.

Jāņu ielīgošana notika nedaudz pirms īstās svētku dienas, lai tajā varētu piedalīties vairāk cilvēku. "Laukos šie svētki parasti nav pasākums lielām masām. Tos parasti svin lauku sētās, un Jāņi ir vairāk vērsti auglības cildināšanai, ģimeniskumam un savas sētas sakopšanai.

Tā ir svētku paturēšana ģimenes iekšpusē. Pieredze rāda, ka, svinot svētkus Zāļu dienā, otrā diena izvēršas tāda, ka svinētāji nav nedz vainagu pinēji, nedz siera sējēji," smaida pagasta kultūras dzīves organizatore Vita Bērziņa.

Dziedāšana pēc klausītāju vēlēšanāsLielākoties šajā pasākumā "Šī dieniņa vainagota ar dziesmotu vakariņu" piedalījās jaunieši, jo viņiem ir tieksme pulcēties vienkopus. Tā kā pagasta rīkotais pasākums notika laikus, jaunieši jāņot varēs arī savās ģimenēs.

V. Bērziņa teic, ka šoreiz gandrīz izdevās vienoties ar laika apstākļiem. Kad svētku programma tuvojās beigām, lietus mākonis saprata, ka arī viņam tur jābūt. Visi attapās, ka jādodas uz autoostas nojumi, kur pārlaist smagās lietus piles.

"Bija smieklīgi raudzīties uz saspiedušos ļaužu pulku, taču dziedāšana turpinājās. Varbūt tas saietam piedeva īpašu smeķi. Kad savu iestudēto programmu bijām pabeiguši, dziedāt un dejot turpinājām, kā mēdz sacīt, pēc klausītāju vēlēšanās. Un tā vairāk par stundu," atceras folkloras un ziņģu kopas dalībniece Sniedze Ragže. Viņa atzīst, ka bijis jauki.

Saimnieces nodzen skopumuNamamāšu lomā bija vietējā teātra aktrises Jana Matuka, Sarmīte Boša un Zeltīte Āboliņa. Savukārt viesu lomā pēc tradīcijas iejutās līgotāji no citām sētām, kuri itin braši centās apdziedāt ēkas saimniekus.

Netrūka nedz aplīgošanas dziesmu, nedz daudz mūsdienīgāku, kurās minēts Jānis, vasaras ziedi un ugunskurs. Jautāta par svētku dalībnieku pulka lielumu, V. Bērziņa atbild, ka viņu allaž visos pasākumos neatstāj sajūta - interesentu varēja būt vairāk.

Alus, pīrāgu un siera netrūka. Sākumā gan saimnieces tiepās un bija paskopas, taču pēc pārliecinošās apdziedāšanas kļuva pielaidīgākas un devīgas. Viss kā īstos Jāņos.

LĪgosvētku pasākumiValkā 21. jūnijā pulksten 22 Zāģezera krastā būs ielīgošanas pasākums "Šī dieniņa, rītdieniņa, parīt pati Jāņu diena". Uzstāsies Valkas pilsētas kultūras nama dziesmu draugu kopa "Nāburgi".

23. jūnijā pulksten 22.00 Valkas brīvdabas estrādē būs zaļumballe "Līgo dienas vakarā" ar ugunskuriem un grupu "Alianse" no Valmieras.

Launkalnē 23. jūnijā pulksten 21 Launkalnes centrā pie sporta laukuma pagasta amatiermākslas kolektīvu uzvedums "Sanāciet, Jāņu bērni, no malu maliņām". Naktī jautru mūziku spēlēs Launkalnes pašdarbnieki.

Palsmanē 23. jūnijā pulksten 22 Līgo balle Palsmanes brīvdabas estrādē. Spēlēs dīdžejs Ritvars.

Variņos 22. jūnijā pulksten 20 pie Variņu tautas nama teatralizētu koncertu rādīs Launkalnes folkloras kopa.

Smiltenes pagastā 21. jūnijā pulksten 20.16 Līgo kalnā (iepretim kartinga trasei) vasaras saulgriežu ieskandināšana kopā ar pagasta amatiermākslas kolektīviem.

Strenčos 23. jūnijā brīvdabas estrādē pulksten 16 Smiltenes Tautas teātra izrāde "Jaunsaimnieka līgava". Pulksten 22 zaļumballe kopā ar grupu "Vēlreiz".

Grundzālē 22. jūnijā pulksten 20 Līgo ieskaņu koncerts pie kultūras nama. Pēc tam būs šlāgerballīte.

Bilskā 22. jūnijā pulksten 20 pie SIA "Druva" kluba svētku pasākums ar Latvijas zelta kino. Uzstāsies jauniešu deju kolektīvs un Zvārtavas amatierteātris.

Blomē 22. jūnijā Jeberlejas estrādē no pulksten 9 pagasta sporta spēles. Pulksten 20.30 pašdarbnieku koncerts, bet 22 zaļumballe. Spēlēs "Emburgas zēni".

Smiltenē novada dome 23. jūnijā pulksten 23.20 ielūdz uz zaļumballi Jāņkalna estrādē. Par muzikālo pavadījumu gādās "Mūzikas kolekcija".

Trikātā 22. jūnijā pulksten 20 Līgo svētkus pilskalnā svinēs ar Vijciema amatierteātra izrādi "Par tikumību nerunāsim". Pēc tam notiks zaļumballe, kurā spēlēs "Kadiķis" no Brenguļiem.

Ērģemē 23. jūnijā pulksten 21 pie Turnas tautas nama teatralizēts uzvedums "Nāc nākdama Jāņu diena".

Valkas pagastā 22. jūnijā pulksten 19 Lugažu muižā Līgo pasākums "Kā tos Jāņus svin Latvijā, Krievijā un Igaunijā".

Kārķos 23. jūnijā pulksten 20 centrā teatralizēts uzvedums "Latvieši tik līgo".

Jērcēnos 21. jūnijā pulksten 21 Jērcēnmuižā vasaras saulgriežu godināšana.

Plāņos 21. jūnijā pulksten 21 Jāņu ielīgošana.

  

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide