Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LNO mākslinieki oktobrī viesosies Vidzemē un Kurzemē

Latvijas Nacionālās operas (LNO) mākslinieki oktobrī viesosies Vidzemē un Kurzemē, aģentūru LETA informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

 

11.oktobrī Ventspils teātra namā "Jūras vārti", 18.oktobrī Madonas kultūras namā un 1.novembrī Valkas kultūras namā viesosies LNO mākslinieki Sonora Vaice, Viesturs Jansons, Andris Ludvigs, Inga Šļubovska, Andris Lapiņš, Dana Bramane, Samsons Izjumovs, Jānis Apeinis, kā arī LNO orķestris un diriģents Normunds Vaicis. Ventspilī muzicēs arī LNO koris. Koncertā skanēs operešu mūzika.

 

"Šī brīža situācijā apzināmies, ka uz Rīgu skatītāji no reģioniem vairs nedosies tik bieži, tāpēc mums būtiski braukt un sniegt koncertus un izrādes reģionos. Svarīgi ir uzturēt saikni un savstarpējo nepieciešamību starp opermūzikas cienītājiem un māksliniekiem.

 

Esam gandarīti, ka turpinās sadarbība ar Valkas un Madonas pašvaldībām, Ventspilī viesosimies pirmo reizi ar opermūzikas koncertu. Vidzemes un Kurzemes klausītāji dzirdēs opermūzikas programmu, kas ir pateicīga koncerta žanram, jo LNO ir lieliski mākslinieki, kas operetes žanrā jūtas kā zivs ūdenī gan vokāli, gan aktieriski," pastāstīja LNO mākslinieciskais direktors Arturs Maskats.

 

30.oktobrī un 31.oktobrī LNO baleta trupa viesosies Liepājas teātrī ar diviem jaunākajiem baleta iestudējumiem - baletu "Kopēlija" un mūsdienu dejas viencēlieniem "Tango plus" un "Marijas sapnis".

 

Balets "Kopēlija" Liepājas teātrī būs skatāms 30.oktobrī plkst.19 un 31.oktobrī plkst.12, "Tango plus un Marijas sapnis" - 31.oktobrī plkst.17.

 

Liepāja ir īpaša ar savām operas un baleta vēsturiskajām tradīcijām - Kurzemes pilsētā bijis pašiem savs operas un baleta teātris, bet pirmskara baleta vadītājs Alberts Kozlovskis, emigrējot uz Zviedriju, pat kļuva par Stokholmas Karaliskā baleta trupas baletmeistaru un horeogrāfu. Viesizrādes iespējamas, pateicoties auglīgai Liepājas domes un LNO sadarbībai, atzīmē baleta trupas vadītājs Aivars Leimanis.

Kultūra un Izklaide