Lugas “Preilenīte” papildu izrādes būs augustā

Tie teātrmīļi, kuri Līgo dienā neredzēja Smiltenes Tautas teātra jauno iestudējumu - Jukuma Paleviča joku lugu ar dančiem un dziesmām "Preilenīte", var neraizēties. Komēdiju vēl rādīs augustā Smiltenē un Blomē.

 

Smiltenē aktieri spēlēs turpat, kur Līgo dienā - Parka viesnīcas "Brūzis" teritorijā. Gan pirmizrādes skatītāji, gan teātra kolektīvs un režisors Agris Māsēns atzīst viesnīcas mūra ēku par ļoti piemērotu lugā aprakstīto notikumu norisei - Vāveres krogam.

 

"Esam ļoti pateicīgi "Brūža" saimniekiem Vairai Štolcerei un Andrim Miezītim par viesmīlību un atsaucību," kolektīva vārdā saka režisora asistente Zinaida Bērza, "jo viņi izpildīja visas mūsu vēlēšanās. Tikām ļoti lutināti un pat pacienāti ar pusdienām."

 

"Preilenītes" pirmās divas izrādes Smiltenē 23. jūnijā noskatījās vairāk nekā 500 cilvēku. Vienā reizē uz viesnīcas pagalmā noliktajiem soliem varēja apsēsties aptuveni 300 skatītāju.

 

"Viss patika. Amatierteātrim tas ir augsts līmenis. Šādu iestudējumu nav kauns rādīt jebkurā vietā," domā viens no skatītājiem Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Lielu daļu no "Preilenītes" iestudējuma izdevumiem sedza pašvaldība no sava budžeta. Savukārt teātrī vajadzīgās mēbeles sarūpēja uzņēmums "Nītes".

 

Lai skatītāji Līgo dienā redzētu arī otru izrādi, parūpējās Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas neatliekamās palīdzības mediķi. Viņi operatīvi sniedza palīdzību divām aktrisēm, kuras pirmizrādes laikā guva traumas.

Kultūra un Izklaide