Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lugažu muižā, iespējams, veidosies jauna amatierteātra studija 5

Jaunā režisore Evija Smane ir apņēmības pilna izveidot, kā viņa pati saka, kārtīgu tautas amatierteātri. Viņa sociālajos tīklos jau ir uzrunājusi potenciālos aktierus, tomēr cilvēku atsaucība esot diezgan kūtra.

Jau mēnesi Evija kopā ar ģimeni - vīru Gundaru un gadu veco dēliņu Emīlu - no Rīgas pārcēlušies uz dzīvi Valmierā. Evijai nekad nav patikusi galvaspilsētas burzma, tāpēc jaunā ģimene pārcēlusies tuvāk abu dzimtajai Valkai ar mērķi, ka varēs bieži apciemot savējos.

Izvēle par labu Valmierai krita tāpēc, ka Gundars atrada darbu savā profesijā - viņš ir diplomēts grāmatvedis, kā arī šajā pilsētā darbojas profesionāls teātris, kas Evijai bija svarīgs priekšnoteikums.

Galvenais - izveidot komanduPēc Valkas ģimnāzijas absolvēšanas, Evija gadu studēja Latvijas Universitātē. Valcēniete saprata, ka izvēlētā studiju programma nav īsti piemērota viņas interesēm, tāpēc no augstskolas izstājās un sāka mācīties Kultūras koledžā, apgūstot amatierteātra režisores profesiju. Dzīvojot mājās un audzinot dēliņu, Evija sapņoja par darbu savā profesijā. Jaunā sieviete pieļauj, - ja nesāks darboties, iegūtās zināšanas var pazust aizmirstībā.

To viņa atklājusi, paņemot rokās studiju pierakstus, tāpēc nekavējoties sākusi kaldināt plānus. Valkā jau darbojas teātris, tāpēc Evija sazinājās ar Lugažu muižas kultūras un sporta dzīves organizatori Kristīni Ganiņu, kura bijusi pretimnākoša un iedrošinājusi Eviju ķerties pie darba. Viņas pirmais uzdevums ir izveidot komandu, bet K. Ganiņa studijai ļaus darboties skaistajās muižas telpās.

Jaunā režisore teātra studijai aicina pieteikties drosmīgus un radošus cilvēkus vecumā no 18 gadiem līdz pat sirmam vecumam. Pašlaik gatavību darboties izteikuši trīs cilvēki. Gadījumā, ja pieteiksies arī jaunāki cilvēki, neviens netiks atraidīts.

Evija iedrošina un aicina pieteikties arī tos, kuri šaubās, ka uz Lugažiem netiks transporta problēmu dēļ. Tie visi esot organizatoriski jautājumi, kurus laika gaitā varēs nokārtot. Pieteikties var gan zvanot uz mobilo tālruni 28321419, gan arī rakstot Evijai www. draugiem.lv. Jāpiebilst, ka Lugažu muižā jau darbojas bērnu teātra studija.

Īstenākā Rūdolfa Blaumaņa faneEvija pati ir tikai 24 gadus veca un pieļauj, ka, iespējams, sākumā būs bail nostāties priekšā dzīvē daudz pieredzējušākiem cilvēkiem. Ja cilvēku atsaucība būs pietiekama, Evija jau ieplānojusi iestudēt franču autora Žana Anuja viencēlienu. Režisore to izvēlējās, jo pieļauj, ka, kā parasti, aktīvākas varētu būt sievietes, un lugā darbojas vairāki sieviešu personāži. Plānots, ka pirmais mēģinājums varētu notikt jau šā mēneša beigās.

Tomēr Evija esot visīstākā Rūdolfa Blaumaņa fane. Beidzot koledžu, arī sava diplomdarba izrādi viņa veidoja pēc R. Blaumaņa stāsta "Paradīzē". Tas nozīmē, ka jaunā studija noteikti iestudēs arī jau visiem labi zināmās un tautā iemīļotās lugas.

Evija ir pārliecināta, ka, spēlējot Blaumani, ik reizi sev un citiem var atklāt kaut ko jaunu un noderīgu. Un mūsdienās latviešiem ir jāatgriežas pie savām saknēm, lai lieku reizi stiprinātos un apzinātos, ka latvietis ir viens kārtīgs un forsš cilvēks ar saviem stiķiem un niķiem! To iecerējusi vēlreiz pierādīt arī jaunā režisore Evija Smane.

Komentāri 5

lasitaja

Cik patīkami lasīt šādu rakstu un milzīgs prieks par jauno režisori.No sirds novēlu ,lai izdodas!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 14:07

a

Eh tauta mostas pietiek savos gulam raj gulet neko nedaris neka nebus

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 16:25

:)

Cilvēki es gar zemi..... :( Tā nu tik būs režisore!

pirms 9 gadiem, 2011.08.06 13:46

Kultūra un Izklaide