Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas dienas ir sākušās

Līdz pagoniem vēl jāgaida, taču trese mundierim jau ir piešķiramaŠogad "Mākslas dienu 2009" ietvaros Valkā apskatāmas trīs izstādes un divas no tām ir cieši saistītas ar vietējo mākslas skolu.

 

Centrālo - mākslu maģistres Elīnas Palmas "Kur putniem nolaisties" - Valkas novadpētniecības muzejā atklās sestdien, 18. aprīlī pulksten 15.00.

 

Otrdien Valkas kultūras nama informācijas telpā atklāja mākslas skolas lietišķās mākslas studijas darbu izstādi "Pavasara vīzijas". Skatītāju vērtējumam ir nodoti dažādās tehnikās veidoti zīda gleznojumi.

 

 

"No visas tematikas, kurās strādā mūsu studistes, izvēlējāmies trīs. Tās ir klusā daba, kompozīcijas, kas tapušas japāņu mākslas iespaidā un ziedi," stāsta vadītāja Gunda Sīmane, kura šo studiju pārņēma no Kristīnes Ganiņas un tikai gadu konsultē cienījamās kundzes.

 

 

Pedagoģe uzskata, ka dāmas jau ir sasniegušas tādu meistarības līmeni, ka būtu pelnījušas nopietno amata meistara nosaukumu. Izstādē savus darbus rāda Rasma Kjubarsepa, Inta Miķelsone, Vija Rācene, Aija Bērziņa, Rita Baltere un Anna Gaile.

 

Kopš 8. aprīļa J. Cimzes mūzikas skolā ir aplūkojama Valkas ģimnāzistes Ievas Kampes izstāde "Trese". "Līdz pagoniem man vēl ilgi jāaug, taču tresi - uzšūtu lenti uz mundiera - sev piešķirt varu," smaida I. Kampe. Viņa mākslas skolu absolvēja 2006. gadā, bet pēc tam mācījās 6. kursā un pašlaik savu talantu slīpē mākslas skolas studijā.

Plašāku sarunu ar viņu un bijušo valcēnieti E. Palmu lasiet kādā no turpmākajiem "Ziemeļlatvijas" numuriem.

Kultūra un Izklaide