Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mammu sirdis silda bērnu pasniegtās puķes un viņu uzmanība

Šodien visā Latvijā māmiņas saņems ziedus un bučas no saviem bērniem. "Ikdienā mammu gan tā nemīļojam," pasmaida varinietes Svetlanas Petrovas bērni Eduards (19 gadi) un Diāna (18 gadi).

 

Svetlanas jaunākā atvase Maikls šogad mammu vēl nesveiks, jo viņam ir tikai septiņi mēneši. Taču mazajam puikam mamma tik un tā ir svarīgākais cilvēks pasaulē, - pirmais, kuru viņš meklē ar radiniekiem pilnā istabā.

 

Svetlanai maija pirmajā pusē svētki seko viens otram. Nākamajā dienā pēc Mātes dienas ir viņas dzimšanas diena.

 

Ģimene abas svinības apvieno un pasēd kopā pie kafijas tases. Lielie bērni mammu sabučo un uzdāvina ziedus. Tā ir viena no retajām kopā būšanas reizēm, jo Diāna mācās Smiltenes tehnikumā un mācību laikā dzīvo Smiltenē mammas brāļa ģimenē.

 

Meitene priecājas par Mātes dienu, jo tad ir iemesls samīļot mammu. Ikdienā tāda maigošanās izpaliekot.

 

Diāna un Eduards neslēpj, ka viņu vecumā mammu visbiežāk vajag tad, ja jākārto praktiskas lietas, piemēram, vajag naudu skolai vai gribas ēst. Te uz mammu vairāk cer Eduards. Padomus viņi gan vairs neprasa, jo lēmumu pieņemšanā jūtas patstāvīgi.

 

Eduards pēc vidējās izglītības iegūšanas atradis darbu Variņu pagasta kokapstrādes uzņēmumā "Līvas". Mamma gribēja, lai dēls turpina mācības, un nopūšas, ka pati vien bijusi vainīga pie tā, ka sapnis nepiepildījās.

 

"Ieliku dēlu pēc 9. klases Smiltenes tehnikumā mācīties tūrisma pakalpojumus, lai viņš būtu tuvāk mājām, varētu aizbraukt uz ārzemēm un pastrādāt tur, kaut gan dēls šo profesiju negribēja ("gribēju iet uz galdniekiem," iestarpina Eduards). Ja viņš ko izdomājis, tagad saku tikai - labi, labi," Svetlana dalās pieredzē.

 

Viņa uzskata, ka ikvienas ģimenes balsts ir bērni, un priecājas, ka viņējie izauguši tik jauki. 40 gadu vecumā jau otrajā laulībā Svetlana sadūšojās laist pasaulē vēl vienu bērniņu, jo vīrs Lauris vēlējās ģimenes pieaugumu. Maikla dēļ viņa tagad jūtoties jaunāka par saviem gadiem.

 

Par mazo brālīti priecājas arī Svetlanas lielie bērni no pirmās laulības. "Tā mums sanāk prakse," smejas Diāna.

Variņu pamatskolas direktore Agita Birkenšteina abus skolas absolventus Diānu un Edgaru atceras, kā jaukus, izpalīdzīgus cilvēkus. "Mamma viņus atbalstīja, saprata un rūpējās par viņiem. Lai tagad Svetlanai pietiek spēka audzināt maziņo," novēl skolas direktore.

 

Arī viņa saņems apsveikumu Mātes dienā no savām meitām studentes Leldes un 12. klases skolnieces Lindas. Agita cer, ka savām meitenēm ir vienlaikus mamma, draudzene un padomdevēja."Katrā mammā jābūt kaut kam no eņģelīša," viņa domā.

 

 

 "Bērniņam jājūt, ka mamma viņu mīl un atbalsta, lai kā viņam kādreiz dzīvē klātos, un dod saprātīgus padomus, kā dzīvi sakārtot labāk un kā prasmīgāk tikt pāri grūtībām. Tad bērns ir priecīgs un mājās stāsta visu, kas sirsniņā sakrājies."

 

Variņu pamatskolas otrklasnieces Rebeka Kauliņa, Una Selīna Muižniece un Santa Katrīna Pole stāsta, ka viņām mamma ir vismīļākais cilvēks pasaulē.

 

Meitenes, tāpat kā pārējie skolasbiedri, māmiņas apsveica jau piektdien, kad Variņu tautas namā notika Mātes dienai veltīts skolas koncerts.

 

"Dāvinājām mammām apsveikumu, uz kura virsū ir taurenis un dzejolītis. Daži sveica arī vecāsmammas. Un vēl koncertā dejojām valsi," stāsta otrklasnieces

 

Viņas sveiks savas mammas arī šodien un dāvinās tulpes vai narcises no ģimenes dārza. "Mammas ir labas, mīļas un strādīgas," saka meitenes.

 

Kaut arī Mātes dienu šodien svinēs ģimenēs, jau iepriekš māmiņas uz svētku pasākumu aicināja daudzas skolas un bērnudārzi. Puķu un buču no sava bērna nevienai mammai nevar būt par daudz.

Kultūra un Izklaide