Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Matīšos atklās Alekseja Koziņeca fotogrāfiju izstādi

Šodien, 21. oktobrī pulksten 17.30 Matīšu pamatskolas trešā stāva zālē notiks ilggadēja profesionālā fotogrāfa Alekseja Koziņeca fotogrāfiju izstādes "100 kāzas " atklāšanas pasākums. Paredzēts, ka tajā piedalīsies arī pats autors.

 

Koziņeca fotogrāfiju izstāde "100 kāzas" jau apceļojusi vairākas vietas, un 2008. gada jūlijā tika eksponēta Valmieras Novadpētniecības muzejā. Izstādē varēja aplūkot fotogrāfijas, kurās iemūžināti skaistākie un jautrākie kāzu mirkļi. Aleksejs Koziņecs toreiz pastāstījis, ka 2008.gadā apritēja 40 gadi kopš pirmo reizi fotografējis kāzas un ka pirmās fotogrāfijas tapušas tālajā 1968. gadā, turklāt viena no šīm bildēm arī iekļauta izstādē.

 

Eksponētajās fotogrāfijas atspoguļotas daudzveidīgās kāzu tradīcijas, svinīgās laulību ceremonijas baznīcās un dzimtsarakstu nodaļās, kā arī vedēju pienākumi. Vairums izstādei izvēlēto fotogrāfiju ataino humoristiskus brīžus, piemēram, kā jaunlaulātie izpilda dažādus uzdevumus, pārvar sagādātos pārbaudījumus un šķērso tiltus.

 

Šogad šī jau būs otrā reize, kad Matīšos apskatāmi Alekseja Koziņeca darbi. Pirmajā fotoizstādē apmeklētāji iepazinās ar autora tvertajiem fotomirkļiem dabā, sporta un kultūras norisēs Matīšos un Vecatē. Daudzi apmeklētāji bija patīkami pārsteigti, ieraugot izstādē savu portretu darbā, dejā, dziesmā, talkā un citās norisēs.

Kultūra un Izklaide