Meklē sevi krijas - jogas seminārā 1

Gandrīz 70 cilvēku no dažādiem Latvijas rajoniem aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenē, pilsētas ģimnāzijas telpās, meditēja un apguva krijas - jogas tehniku.

 

Viņus mācīja Austrijā izveidotā Eiropas krijas - jogas centra skolotāja Jogačarja Svami Mangalananda Giri.

 

Dalībnieku vidū bija divas smiltenietes - pilsētas mūzikas skolas pedagoģe Anita Kārkliņa, kura šādus seminārus apmeklē regulāri, un jauna sieviete. Savu vārdu "Ziemeļlatvijai" viņa nevēlējās nosaukt.

 

Sieviete neslēpj to, ka nodarbībās guvusi spēcīgu emocionālo pārdzīvojumu. Jau vairāk nekā 10 gadus viņa meklējusi ceļu uz sevi un atbildi atradusi krijas - jogas seminārā.

 

 

"Ļoti koncentrēti un ātri man atbildi iedeva vienā dienā. Es raudāju, jo tik ilgi biju to meklējusi. Esmu izgājusi tik daudz baznīcu, tik daudz dažādus meklējumus, un atbilde atnāca klāt uz mājām, šeit, Smiltenē. Dievs ir katrā cilvēkā," saka smilteniete.

 

Smiltenes baptistu draudzes mācītājs Roberts Šulcs atzīst cilvēku sevis meklējumus par apsveicamu rīcību, taču uzskata, ka patiesība nevar būt vienā, otrā, trešajā vai citā reliģijā, kuras pamatjautājumus definē atšķirīgi.

 

 

"Patiesība nav tas, ko mēs jūtam. Jēzus saka: patiesība ir Dieva vārds, Bībele. Tātad patiesībā nav nevienā reliģijā," uzsver R. Šulcs.

 

Internetā mājas lapā yoga.lv krija - joga definēta, kā metode, kas ļauj iepazīt un izmantot savu apziņu, prātu un to, kas atrodas ārpus tā robežām, ar mērķi pārveidot dzīvi - atbrīvoties no bailēm, fobijām, konfliktiem, depresijām un daudz kā cita, kas ir noslēpts zemapziņas un atmiņas dziļumos.

 

Intervijā "Ziemeļlatvijai" skolotāja Jogačarja Svami Mangalananda Giri uzsver, ka cilvēkam ir jāatrod laiks, lai būtu klusumā, būtu sevī.

 

 

"Tā ir meditācija. Tad prāts paliek rāms un mierīgs, un mēs redzam, kas mēs esam. Būt vienam ar Dievu, būt vienam ar sevi ir dabisks stāvoklis. Taču mēs esam ļoti aizņemti ar ārējās pasaules lietām, ar to, ko mēs uztveram ar sajūtu orgāniem, un mums nav laika, lai ieietu sevī," viņa skaidro.

 

Skolotāja gan piebilst, ka katram cilvēkam jāļauj pašam atrast savu mērķi dzīvē un pašam nonākt pie jautājumu uzdošanas, uz kuriem atbildes sniedz arī krija - joga.

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide