Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mīlestības svētkiem darvu pielej organizatoriskās ķibeles 12

Sestdien Smiltenē, Jāņkalna estrādē, organizatoram Harijam Eglem neizdevās sapulcināt tik daudz ļaužu uz koncertu "Marika Svīķe un Latvijas mūziķi Ērģemes bērnu namam", lai iegūtu visu šai iestādei nepieciešamo naudu.

FOTO ŠEIT!

 

Biļetes cena bija četri lati. Afišas vēstīja, ka pārdoto biļešu nauda tiks pārskaitīta Ērģemes bērnu namam krīzes centra izveidošanai.

 

Bērnu nama direktore Jolanta Visocka informē, ka būvdarbu tāme ir aptuveni četri tūkstoši latu. Krīzes centru plānots atvērt 2010. gada 1. janvārī.

 

Koncerts Jāņkalna estrādē sestdien sākās pēc pulksten 14.00 un ilga aptuveni līdz 21.45. Līdz vēlai naktij iecerēto pasākumu izjauca vēlā vakarpusē uznākusī spēcīgā lietus gāze un skatītāju trūkums.

 

 

Līdz ar to uz skatuves nekāpa, piemēram, afišā solītā grupa "Opus pro", bet solītais "Pērkons" neatbrauca vispār. Pēdējie publikai uzstājās Igo, Aivars Brīze un vēl citi mūziķi, izpildot dziesmas no grupas "Līvi" repertuāra.

 

Pēdējie iekļuva par veltiPasākumu rīkoja privātpersona Harijs Egle. Ņemot vērā koncerta labdarības mērķi, Smiltenes kultūras un sporta centrs viņam neprasīja īri par Jāņkalna estrādes izmantošanu.

 

"Es jums neko neteikšu un pat nestāstīšu. Kad sakārtošu visus savus parādus un kad tiks pārskaitīta nauda bērnu namam, tad es jums piezvanīšu," vakar "Ziemeļlatvijai" tālruņa sarunā teica H. Egle.

 

Viņš gan piebilda, ka, neraugoties uz saviem finansiālajiem zaudējumiem koncerta rīkošanā, naudu Ērģemes bērnu nams saņems.

 

"Tie četri tūkstoši latu bērnu namam, - es viņus principiāli pārskaitīšu, kā solīts, un es parasti savu solījumus esmu pieradis izpildīt," teica H. Egle.

 

Pēc viņa aplēsēm, uz koncertu tika pārdotas aptuveni 300 ieejas biļetes.Aculiecinieki "Ziemeļlatvijai" stāsta, ka pēc pulksten 20 koncertā iekļuvuši par velti, jo ne apsargu, ne biļešu pārdevēju vairs nav bijis. Organizators atzīst, ka nevarēja pilnībā norēķināties ar apsargiem par viņu darbu, tāpēc viņi arī aizbraukuši.

 

Arī uzaicinātās grupas neieradās, lai uzstātos par velti. "Mēs vēl izdomāsim, ko darīsim ar savu honorāru. Ir doma, ka to varētu atvēlēt bērnu namam," pēc savas uzstāšanās teica grupas "Sestā jūdze" solists Agris Gedrovičs.

 

Gandarī emocionālais lādiņšPasākumu un tā mērķi atbalstīja Valkas rajona padome un Smiltenes novada dome. Mārītei Magonei, Valkas rajona padomes galvenajai speciālistei un idejas autorei par Ērģemes bērnu nama atbalstu, ir niecīgas cerības saņemt kādus līdzekļus krīzes centra izveidei no iekasētās biļešu naudas.

 

 

"Tāda skatuve, kādu uzslēja Jāņkalnā, vien izmaksā aptuveni 900 latu. Cerība paliek varbūt kāda muzikantu grupa, kas atcerēsies bērnu namu un ieskaitīs naudiņu," pieļauj M. Magone.Taču gan viņa, gan Ērģemes bērnu nama direktore J. Visocka uzsver, ka daudz svarīgāks par materiālajām vērtībām šajā pasākumā bija bērnu nama audzēkņu prieks.

 

Uz koncertu kopā ar audzinātājām atbrauca deviņi bērni un pusaudži un ar sajūsmu palika līdz pasākuma beigām. Viņi dziedāja uz skatuves kopā ar grupu "Sestā jūdze" un dejoja breiku.

 

"Tas bija ļoti jauks, silts pasākums!" priecājas J. Visocka. "Man bija liels saviļņojums redzēt uz skatuves mūsu bērnus. Es pat daudz nebēdāju par naudu, jo galvenais ir iegūtais pozitīvais lādiņš. Mūsu audzēkņiem vēl nav bijis tāds pasākums, kad viņi uzstājas uz skatuves lielā koncertā ar slavenu grupu."

 

Arī apvaicātie skatītāji arī atzīst, ka koncerts bijis labs. Daži īpaši uzteic Igo spilgto sniegumu. Taču cilvēki grib būt droši, ka naudu par biļetēm tiešām saņems Ērģemes bērnu nams.

 

"Man ir svarīgi, lai nauda aiziet šim mērķim. Atnācām četri cilvēki un kopā samaksājām 14 latus," saka smilteniete Iveta Bērziņa.

 

Ne viens vien smiltenietis "Ziemeļlatvijai" atzina, ka nezinājis par tādu koncertu. Citi pārmet, ka tas bija iecerēts pārāk garš, bez konkrēti norādīta katras grupas uzstāšanās laika.

Komentāri 12

Opusums

Vajag labāk rīkot un dziedātājiem godīgi pateikt, ka tas būs labdarības pasākums, nevis krāpties. Un vispār viss iznāca ļoti nesmuki. Magone lai no saviem personīgajiem līdzekļiem ziedo bērnu namam, ja jau tāda labdare. Citādi tikai skaļi bļauj, un reklamē sevi, lai gan neko lādzīgu jau nav izdarījusi. Bērnu namu vajadzētu uzturēt pašvaldībai, nevis privātpersonām.

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 10:24

Ieviņa

Kārtējo reizi izgāzies kultūras pasākums Smiltenē. Acīmredzot zem labdarības akcijas tiek taisīts bizness. Atrod vientiešus, kam piebāzt pilnas ausis par pasākuma nozīmīgumu un uz priekšu: savāc naudu, mūziķiem, apsargiem, vietas nomu nesamaksā un aizlaižas.

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 10:57

Jānis

Tainība,Magone vienmēr tēlo labdari,bet pašai alga ap 1000 Ls,lai ziedo savu darba algu.

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 11:14

Vai parto vientiesību nav atbildības KSC direktorei?

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 11:46

Zete

Ja reiz tāds labdar;ības pasākums varēja taču biļetes cenu noteikt 1 lats un noteikti atsaucība šajos krīzes laikos būtu pietiekoši liela ,nekā tagad .Ja gribēja aiziet viena vidēji nodrošināta ģimene, tad tie trīs četri lati sagādātu prieku gan rīkotājiem, gan necirstu pārāk lielu robu ģimenes budžetā...Un apmeklētāju būtu vairāk.Būsim pieticīgāki

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 13:18

Jana

Vajadzeja biletes cenai but 2 Ls, tad ari cilveku butu daudz vairak un berniem tiktu vairak. Tagad jau visiem gruti.

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 13:48

Mamma

Piekrītu!Mēs ģimenē esam pieci cilvēki, bērniem skolas grāmatas nopirkām par summu, kas tikai nedaudz pārsniedza naudu, kas būtu jāsamaksā, ja visi ierastos uz pasākumu visi. Neaizgājām neviens. Tagad saprotu, ka pareizi izdarījām, lai gan sākotnēji tieši finansiālais apsvērums bija noteicošais.

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 14:01

Furks

kas vainīgs,ka 20.00varēja ieiet pa brīvu?

nevienam to 4ls pašiem nav....

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 16:50

Muzikants

Mani vispār pārsteidz , ka šādos pasākumos muzikanti spēlē par honorāriem. Vajag nu nolaisties uz zemes, mīļie! Mēs neviens neesam nekādas superzvaigznes, lai šādās reizēs prasītu honorārus. Un vispār liekās , ka šo vietējo " zvaigžņu" laiks ir aizgājis. Tie tādi meteorīti augusta debesīs vien ir bijuši. Ir apriebušās tās stulbās kovboju cepures un iedomība, kas nāk komplektā ar dažām veiksmīgākām kompozīcijām, kuras palaiž uz "fonogrammas" šlāgeraptaujā. Norobežojos no tā visa!

pirms 9 gadiem, 2009.09.02 16:42

īgņa

Biļešu cenas labdarības pasākumam nesamērīgi augstas. Būtu lētāk, arī cilvēku būtu vairāk

pirms 9 gadiem, 2009.09.02 22:34

kas ir tas kraapnieks Egle ? vajaga tad iesniegt iesniegumu izmekleeshanas iestades par krapsanu uz beernu reekjina....gan Dievs vinju pashu sodiis....

pirms 9 gadiem, 2009.09.08 21:48

Kultūra un Izklaide