Minhauzens aicina visus smaidīt

Sestdien, 26. jūlijā, mirkli pirms eventuālā kara pieteikšanai Anglijai slavenais brīvkungs Minhauzens un viņa mūžam nevīstošā Jakobīne visus mīļi aicina uz Lielajiem Meļu svētkiem Duntes muižā, Limbažu rajonā.

 

Daudziem atmiņā ir palicis Minhauzena muzeja rīkotais Pasaules meļu salidojums 1999. gadā, kad dažāda gadagājuma stāstnieki sacentās par tituliem un balvām, par slavu un panākumiem. Šīs vasaras svētki būs kā ģenerālēģinājums, gatavojoties 10. gadskārtas salidojumam.

 

Cīņas par Lielākā meļa titulu sāksies pulksten 15.00, un žūriju vadīs Ēriks Hānbergs. "Žūrija centīsies noskaidrot, kas tad īsti Latvijā melo - sinoptiķi vai politiķi, priekšnieki vai padotie, skolēni vai skolotāji, pircēji vai pārdevēju un tā joprojām," skaidro Limbažu muzeja direktors Jānis Ulmis. Pieteikties konkursam ikviens vēl var pa tālruni 64065633 vai e-pastu: [email protected].

 

Svētku programma sāksies pulksten 12.00, kad uz Meža takas atklās jaunu atpūtas objektu, kas pagaidām ir liels noslēpums. Zināms vienīgi tas, ka norāde uz objektu vēstīs: "Bērniem līdz 16 gadiem neiesaku apmeklēt! Minhauzens".

 

 

Muižas teritorijā notiks andelēšanās ar derīgām lietām un zeļļu apmācīšana, varēs apskatīt barona dīvaino zvēru dārzu, notiks bērnu pilsētiņas iekarošana, jakobīnes iemīļotā vīna izsole un saldējuma parāde, muižas naudas kalšana, fotografēšanās 18. gadsimta tērpos.

 

 

Darbosies arī tehnisko ideju banka, barona bufetes visizsmalcinātākai gaumei, vecmāmiņu aerobika un notiks loterija, tāpēc saglabājamas ieejas biļetes. No pulksten 15.00 gaidāmi laimesti no skaidrām debesīm, meļu konkurss un danči kopā ar Kokmuižas muzikantiem.

 

"Smaidiet kungi! Nopietna seja - tā vēl nav prāta pazīme. Tieši ar tādu sejas izteiksmi cilvēki ir stāstījuši pašas lielākās muļķības uz zemes. Smaidiet!" aicina barons Minhauzens.

Kultūra un Izklaide