“Nāburgi” dzied un dziedās

Jubilāri sniedz gandrīz četras stundas garu koncertu

Sestdien Valkas kultūras nama zālē goda vietu ieņēma dziesmu draugu kopa "Nāburgi", kura kopā ar saviem bijušajiem dalībniekiem, draugiem un skatītājiem svinēja savas pastāvēšanas 20 gadu jubileju.

 

Vakara "Nāburgu" vadītāja Mārīte Meļķe atzina, ka vēl joprojām dzīvo pozitīvās noskaņās, jo pasākumā saņemts daudz labu vārdu un novēlējumu.

 

M. Meļķe ir pārliecināta, ka "Nāburgi" dzied un dziedās vēl daudzus gadus. Jau decembra sākumā valcēnieši piedalīsies Vidzemes zonas folkloras kopu skatē, lai izcīnītu tiesības piedalīties starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica 2009".

 

 

Plānots, ka 2010. gadā valcēnieši dosies uz folkloras festivālu Izraēlā, kur apciemos savus ilggadējos draugus. Lai koncerttūres izdodos, mūziķi varēs iegādāties jaunu instrumentu. To varēs izdarīt, pateicoties Valkas rajona padomes dāvinātajai dāvanu kartei.

 

 

Savukārt dome saviem pilsētas patriotiem, kuri piedalījušies vai katros pilsētā notiekošajos pasākumos un svētkos, uzdāvināja dāvanu karti 200 latu vērtībā, kuru varēs izmantot nākamā gada koncerttūru rīkošanā.

 

Jubilejas pasākumā dziesmu draugu kopas ilggadējie dalībnieki - Ilona Zandensone, Una Ķieģelmane, Inese Maltavniece, Mārīte Magone, Raimonds Reinholds un Mārīte Meļķe - saņēma valsts aģentūras "Tautas mākslas centrs" Atzinības rakstu. M. Meļķe saņēma arī Valkas rajona padomes pateicību.

 

"Nāburgu" dalībniece U. Ķieģelmane atzīstas, ka jutusies pagodināta, saņemot apbalvojumus un daudzo sveicēju laba vēlējumus. Viņa atklāj, ka izturīgākie ballējušies līdz pat septiņiem rītā. Tas pierāda, ka folkloras tradīciju tautās nesēji ir izturīgi un neatlaidīgi cilvēki, kuri gadiem ilgi var nodoties savam vaļaspriekam.

 

Kultūra un Izklaide