Notiek "Zemnieku saeimas" rīkotā lauksaimnieku balle Jelgavas pilī

Biedrība "Zemnieku saeima" (ZSA) šodien rīko lauksaimnieku balli Jelgavas pilī, aģentūru LETA informēja biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Zuzāne.

ZSA gadumijas balle jau deviņus gadus ir viens no lauksaimniecības nozares plašākajiem izklaides pasākumiem, kad zemnieki sapošas un sabrauc no visiem Latvijas novadiem, lai vienu vakaru savā lokā ballētos. ZSA biedri savā gadumijas ballē svinēs pagājušā gada panākumus - 2007.gadā visā pasaulē un arī Latvijā augušas tirgus cenas gan graudiem, gan rapsim, gan pienam, līdz ar to daudzām saimniecībām izdevies nopelnīt, lai ieguldītu ražošanas attīstībā.

"Pagājušogad negāja slikti, Latvijas lauksaimniecības nozare ir augusi un attīstījusies, taču šis gads saliks visu pa vietām. Nāks pavasaris ar skarbo īstenību, un mums, zemniekiem, jau tagad jāgatavojas smagiem darbiem. Taču nezāles neiznīkst," stāsta zemnieku saimniecības ''Vīnkalni'' īpašnieks Andris Felss.

ZSA pagājušais gads izdevies labs - strauji audzis organizācijas biedru skaits. Biedrība apvieno jau 768 lielas un mazas saimniecības visā Latvijā. Arī darbība agropolitikā nesusi svarīgas izmaiņas normatīvajos aktos, lai nodrošinātu labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi zemnieku saimniecībām.

ZSA ir spēcīgākā produkciju ražojošo lauksaimnieku organizācija, kas kopš 1999.gada pārstāv lauksaimnieku intereses zemkopības nozares lēmumu pieņemšanas procesos, sniedz informatīvus pakalpojumus un rīko izglītības pasākumus zemniekiem.

Vairums no ZSA biedriem ir ģimenes saimniecības, kas visu gadu smagi strādā, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu pieejami garšīgi un veselīgi pašmājās audzēti produkti.

Šogad svētkiem pušķotajā Jelgavas pilī balles viesus izklaidēs aktieri Normunds Laizāns un Mārtiņš Brūveris, dejotājas un burvju mākslinieki, balles mūziku spēlēs grupa "Bellaccord" un dziedās latviešu dziedātāja Endija no Dienvidāfrikas.

 

Kultūra un Izklaide