Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks Latvijas kultūras darbinieku konference

2011. gada 15. septembrī vairāk nekā 400 Latvijas kultūras darbinieku tiksies konferencē „Kultūras attīstības tendences Latvijas novados: tradīcijas, jaunievedumi un sadarbība".

Paneļdiskusijā „21.gs. kultūras centrs: kultūras nams, lielveikals vai ...?" un trīs tematiskajās sesijās konferences dalībnieki diskutēs par lokālās kultūras nozīmi Latvijas novados un dalīsies pieredzē par kultūras centru lomu sava novada, kā arī visas Latvijas kultūras dzīvē. Sarunās īpaša uzmanība tiks veltīta pozitīvai pieredzei un savdabīgiem, radošiem risinājumiem, ko centri izmanto savā darbībā.

 

Nozīmīgs konferences uzdevums ir plaša sadarbības tīkla veidošana starp pašvaldību kultūras vadītājiem, plānošanas reģionu kultūras speciālistiem, Kultūras ministriju un Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centru, kā arī citiem kultūras nozares partneriem un atbalstītājiem.

 

Tāpat konferencē tiks aktualizēts jautājums par novadu kultūras institūciju lomu ceļā uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kā arī novadu iesaistīšanās projektā Rīga - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. 

 

Diskusijas mērķis ir aicināt un motivēt Latvijā darbojošos kultūras centrus kļūt par savu kopienu pozitīvo pārmaiņu vadītājiem.

 

Latvijas Republikas Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte uzsver: „Kultūras centri stiprina nacionālo identitāti, piedāvā cilvēkam iespēju radoši pilnveidoties un pašizpausties, tie ir nozīmīgi kvalitatīvas dzīves telpas veidotāji. Kultūras darbinieku zināšanas un prasmes ir nozīmīgas Latvijas labai attīstībai. Lai ar tām dalītos, sanākam kopā kultūras darbinieku konferencē."

 

Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde saka: „Organizējot šo konferenci mēs vēlamies iedrošināt kultūras centrus izmantot daudzveidīgās iespējas, ko paver jaunais laikmets un Latvijas dalības Eiropas Savienībā. Galvenā konferences auditorija ir kultūras vadītāji, jo tieši no viņu personības spēka un spējas ieraudzīt jaunas attīstības iespējas ir atkarīgas kopējās kultūras tendences pašvaldībā." 

 

Konference notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā. 

 

Latvijas kultūras darbinieku konferenci „Kultūras attīstības tendences Latvijas novados: tradīcijas, jaunievedumi un sadarbība" rīko LR Kultūras ministrija, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs un Plānošanas reģioni. 

Informācija: www.knmc.gov.lv 

Kultūra un Izklaide