Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrā teātra nometne Panda piedzīvo kulmināciju

Šovasar Smiltenē teātra nometne "Panda" notika jau otro reizi. Septiņi bērni desmit dienu laikā iepazina viens otru, apguva teātra vēsturi un nometnes kulminācijā rādīja Šekspīra lugu interpretācijas. Tas viņiem izdevās labi.

 

Tā kā pirmā nometne "Panda" vasaras sākumā iepatikās tās dalībniekiem un vadītājai Zinaidai Bērzai, visi nolēma rīkot vēl vienu. Otrās nometnes dalībnieki lielākoties bija tie paši. Klāt nāca tikai viena jauna meitene.

 

 

"Pirms nometnes interesējās daudzi. Bet neviens no tiem tā arī neatnāca. Iespējams, bērni paši nobijās, ka vasaras laikā būs jāstrādā un jādara visādi citi darbiņi. Ieradās tie, kuri jau zināja, kas viņus te sagaida," stāsta Z. Bērza.

 

 

Viņa domā, ka maz ir to bērnu, kuri grib regulāri ar kaut ko nodarboties. Tomēr šie "Pandas" dalībnieki tādi bija. Par to bērnu ģimenes un draugi pārliecinājās nometnes izskaņā, kad mazie aktieri atrādīja, ko ir iemācījušies.

 

12 gadus vecā Arta Veldre, vecāku mudināta, jau otro reizi piedalījās nometnē. Viņas vecāki priecājas, ka vasaras laikā ir šādas nometnes, jo paši pa dienu strādā. "Te vismaz meita visu dienu darbojas un beigās arī kaut ko jaunu iemācās. Izrāde ļoti patika. Varēja redzēt, ko bērni šajā laikā apguvuši," saka Iveta Veldre.

 

Vēl priecīgāki par vecākiem ir "Pandas" dalībnieki. "Vispār pirmo reizi biju nometnē. Mamma aizsūtīja, jo mājās nav ko darīt. Es nenožēloju, man ļoti patika. Visforšākā bija pirmā diena, kad iepazināmies viens ar otru. Sastrādāties bija viegli, jo esam draudzīgi," stāsta astoņus gadus vecā Ieva Ābola.

 

 

Viņai izrādē bija galvenā loma, kurā meitene bija ļoti iejutusies. "Ja pacenšas, lomas nav grūti iemācīties. Tagad arī mājās mazliet patēloju," atzīst nometnes dalībniece. Viņa piebilst, ka otrajā nometnē visi mācījušies sist ritmu, tas gan esot bijis nedaudz grūtāk.

 

Nometnes vadītāja Z. Bērza cer, ka ar laiku bērni par teātri izrādīs lielāku interesi un Smiltenē atkal varētu izveidot teātra pulciņu.

 

Kultūra un Izklaide