Palsmanieši aicina Smiltenes novada svētkus svinēt latviskā garā 22

Pērn jūlijā, svinot pirmos Smiltenes novada svētkus Smiltenē, tika nolemts, - turpmāk katru gadu līdz pilsētas simtgadei šo pasākumu rīkos kādā no novada astoņiem pagastiem. Otrajos novada svētkos, kas notiks 5. un 6. augustā, ciemiņus uzņems Palsmanes pagasts.

Piektdien, 5. augustā, vakarpusē pa Palsmani notiks izzinošs orientēšanās skrējiens ar moto "Gribi dzīvot - kusties!", bet lielā svētku diena būs 6. augustā. Palsmanieši aicina uz lustīgu svinēšanu lauku krodziņā, kur par viesu labsajūtu gādās krodzinieki un krogus muzikanti.

Būs koncerti, atrakcijas, amatnieku tirdziņš, palsmanieša Jāņa Valdmaņa darinātā alus degustācija, teātra izrāde, balle un citi pasākumi. Uz svētkiem ieradīsies smilteniešu sadraudzības pilsētu delegācijas no Ļvovas un Ļvovas apgabala (Ukraina), Rovigo (Itālija) un Porhovas (Krievija).

"Gribam viesiem piedāvāt svētkus latviskā lauku garā ar devīzi "Visiem labi manā tēvu zemītē"," teic Palsmanes kultūras nama vadītāja Aija Zeibote.

Otros novada svētkus organizē Smiltenes novada dome sadarbībā ar Palsmanes pagasta pārvaldi, pagasta pašvaldības iestādēm, biedrību "Spēkavots" un vietējiem uzņēmumiem.

Šogad novada svētku laikā Palsmanē atklās Mīlestības skvēriņu, pateicoties vietējās biedrības "Spēkavots" projektam. Veidojot skvēru, tiks labiekārtota 0,7 hektāru liela teritorija pie kultūras nama, informē "Spēkavota" biedre, Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece. Šajā vietā 6. augustā atklās Stalbes pagasta iedzīvotāja, akmeņkaļa Aivara Kerliņa veidoto akmens skulptūru - divus stārķus.

6. augustā uz novada svētkiem no Smiltenes uz Palsmani un atpakaļ kursēs autobuss: pulksten 9 no Smiltenes, Baznīcas laukuma, uz Palsmani; 15 - no Palsmanes centra uz Smilteni; 19 - no Smiltenes uz Palsmani, 23 - no Palsmanes uz Smilteni.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdien, 23. jūlijā.

Smiltenes novada Kultūras svētki Palsmanē5. augustsPulksten 18.00 komandu un kompāniju ierašanās, reģistrācija un iekārtošanās telšu pļaviņā pie Palsas upes (pie internātpamatskolas sporta laukuma). Komandām jāpiesakās līdz 3. augustam pa tālruni 29198755.19.00 izzinošs orientēšanās skrējiens pa Palsmani ar pārbaudījumiem kontrolpunktos22.00 komandu apbalvošana un diskotēka internātskolas sporta laukumā 6. augustsPulksten 8.30 svētku dievkalpojums luterāņu baznīcā9.00 - 14.00 amatnieku tirdziņšNo 9.45 svētku atklāšana, novada amatiermākslas kolektīvu

un Tautas deju ansambļa "Verhovinka" (Ukraina)

koncerts brīvdabas deju placī aiz kultūras nama13.00 vasaras skoliņa bērniem (radošās darbnīcas,

atrakcijas, vizināšanās zirga pajūgā, mini zoodārzs)

pie Palsmanes pils un pils parkāNo 13.00 līdz 15.00 pils telpās - Palsmanes

speciālās internātpamatskolas skolēnu darbu izstādeVisu dienu - informatīvs stūrītis "Sen tas bija..."

kultūras nama telpās (materiāli no vecām avīzēm

un senas fotogrāfijas par Palsmani) 13.30 sporta deju kluba "Tango" (Jūrmala) dejotāju koncerts

kultūras namā14.00 Mīlestības skvēriņa atklāšana sadarbībā

ar biedrību "Spēkavots" pie kultūras nama un kociņu stādīšana14.30 novada pagastu prezentācijas, svētku dalībnieku

un viesu izklaides pie kultūras nama17.00 Smiltenes Tautas teātra izrāde "Jaunsaimnieka līgava"

brīvdabas deju placī aiz kultūras nama (ieeja pret ziedojumu)No 18.00 līdz 20.00 Palsmanes pamatskolas ēkai - 105 gadi

(skola atvērta absolventiem un viesiem gan apskatei,

gan bijušo klasesbiedru un skolotāju sastapšanai)20.00 svētku noslēguma pasākums

brīvdabas deju placī aiz kultūras nama.

Sveicieni no sadraudzības pilsētām Rovigo (Itālija),

Porhova (Krievija), Ļvova (Ukraina).21.00 zaļumballe kopā ar grupu "Palsa" brīvdabas deju placī

 

7. augustsPulksten 11.00 kapusvētki un svētku

dievkalpojums Palsmanes pagasta kapsētā

  

Komentāri 22

Pasaku teicējs

Lasu programmu un neviltoti brīnos . Kur šeit ir domāts latviskais gars? Vai tas ir dievkalpojums baznīcā? Vai Ukrainas tautu deju ansambļa " Verhovinka" slāviskajās dejās? Vai sporta deju koncertā vai zaļumballē ar kantrīgrupu " Palsu" ? Kur ir šis latviskais gars , cienījamie organizatori ? Vai tas , ka šis ļembasts vēl daļēji notiks latviešu valodā ? Nevienā no piedāvātajiem afišas punktiem es nesajutu latvisko garu. Varbūt nevajag tā mētāties ar vārdiem . Desas jau arī mums ir bez gaļas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 12:12

Vaira 2

Nabaga Pasaku teicējs jau tagad ir vīlies. Uz pasākumu labāk neej, ka neaizej ar sirdi.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 15:51

Braucējs

Es svinēšu latviskā garā. Piedzeršos kā ruksis.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 17:00

Joku Pēteris

Dievkalpojums nevis baznīcā, bet kapos. Man patīk! Īsti latviskā garā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 18:13

ciprese

Nabaga cilvēciņi... vot šitais zaņķis ir īsti latviskā garā (jā kāds vēl savu latvisko vispār apzinās) Uz priekšu tautieši, jums laikam nepietika vietas Īrijā- nelatviešu pakaļas mēzt.Īstā vieta , kur nolaist tvaiku... un ja vēl seksā neveicās, tad vispār...

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 19:33

Pasaku teicējs- cipresei

Cien. ciprese ! Zaņķis ir tas .ko padomju laika kultūras darbinieki mēģina iesmērēt par pasākumu ar " latvisku garu". Latviešiem ir savas tradīcijas , savi godi un sava dzīves uztvere, kas balstās latvju dainās un teiksmās. Tas , ko mēģina iesmērēt šie darboņi , saucas tādā vārdā kā " erzacs". Tātad neīsts. Neviens jau neliedz rīkot šādus pasākumus un droši vien arī vajag rīkot , bet vajag ļoti piesargāties no nepārdomātiem un neattaisnotiem apzīmējumiem. Cilvēkiem , kuriem ir svētas latviešu gara lietas, arī taču vienkārši jūtas apvainoti izlasot šādu programmu "latviskā garā" .

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 20:43

:)

Forši pasākumi.
Neapmierinātie ar latvisko garu, uzvelkat pastalas, apsienat prievītes, sameklējat kādu pļavu meža vidū (vai cirsmas brikšņos), dziediet un dejojiet tur.
Vai arī uzorganizējat tāda paša mēroga pasākumu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 21:33

Pasaku teicējs- :)

Nu redz . tas jau ir tuvāk īstenībai. Tad redz kur jāiet latviskā gara meklētājiem - brikšņos un purvos, bet interesanti vai tad ir dažādi latviskie gari ? Un vai tad ir arī vēl latvieši ,vai jau savu identitāti zaudējušie, kuri vēl vervelē latviski. Bet stāsts bija par pasākumiem latviskā garā....Tālāk rejaties paši, jo nav jau vairs ko piebilst !

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 22:20

Es

Mīļie cilvēki, neviens neteica, ka pasākums ir mēsls vai ka priekšnesumi ir slikti. Bet kur tajā visā latviskums? Jauks pasākums, daudzi noteikti būs apmierināti, bet varbūt nevajag tam visam piespraust nepareizu birku. Cilvēks pasaka kā ir, bet jūs rejat kā suņi, kam ar kāju iesperts.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 22:41

Latvietis - Kindzulim

Latviskums un Latviskā gara vērtības nav izstāstāmas 5 vārdos un komentāru lapā. Ja ir interese par šīm lietām var palasīt speciālo literatūru un varbūt , ka nonāksim pie dažām jaunām un pārsteidzošām atziņām. Piem. kāpēc latvieši vispār svin Jāņus ? Domāju , ka pasākuma organizatori nav īsti pareizi noformulējuši sava pasākuma ideju. Īsti latviskā garā, spriežot pēc afišas, tas laikam viss nebūs. bet tas absolūti nenozīmē, ka pasākums būtu slikts. Tieši otrādi , tas izskatās interesants. Paldies organizatoriem jo šajos laikos ir labi , ka ir kāds , kas vispār kaut ko dara.

pirms 9 gadiem, 2011.07.23 08:55

elza

Mīļie, novadnieki-vēl pasākums nav bijis, bet daži jau te visu līdz ar zemi nolīdzina.Kaunējušies būtu!

pirms 9 gadiem, 2011.07.23 14:53

reiz palsmaniete

Ja ko dara no sirds,tad viss noteikti izdodas!Malači!Un kas gan tur nelatvisks?

pirms 9 gadiem, 2011.07.23 22:03

Pēk, pek pēk

Nu , es piemērām pasākumu latviskā garā iedomājos , protams, ar folkloras kopu un tautas muzikantu piesaistīšanu un nevis ar pseidotautasdeju baletlēkātājiem stilizētos tautastērpos bet ar latvju danču apmācīšanu. Bet domāju , ka problēma ir tieši šajos kultūras darbiniekos, kas nāk no padomju laikiem. Tieši viņi īsti nesaprot kas ir īsti latvisks un nespēj pieņemt dabiskas lietas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.24 14:02

Līga atbild Pēk, pek pēk

Liela problēma ir, ka tu laikam nāc no zoodārza un nesaproti, kas ir tavs vārds. Vārdu, lūdzu, nejauc ar skaņām, kuras laid pār savu knābi.

Lai pasākums izdodas!

pirms 9 gadiem, 2011.07.26 14:23

Ari reiz palsmaniete

Klusejusi butu! Vel pasakums nav bijis, jau aizravusies ar kritizesanu. Pec tam pasi pirmie lidis uz centru pasakuma diena atpusties. Fuj!
Lai veicas organizetajiem!

pirms 9 gadiem, 2011.07.26 16:42

Milda

Lai jau dzīvo padomju Līgas un bijušās Palsmanietes ! īstas "Homo sovieticus" ! Ja nepatīk kritika tad nevajag pašām izgāzt žulti. Šeit , starp citu , ir pacelta milzīga problēma par latviskuma saglabāšanu . Bet Jums jau kā neglauda pa spalvai , tā jāsmird. Latviskās vērtības ir pakļautas pilnīgai iznīcībai , bet komunistu pabiras ,kas to savā laikā totāli izkropļoja, šodien nekautrējās runāt par "latvisko garu".Varbūt nevajag jauniešiem rādīt nepareizu un izkropļotu "latviskumu". Pa visiem šitiem kultūras namiem ir jāiet ar attīrīšanas rituāliem.Un ir pazemojoši , ka par šīm lietām ir jārunā ar cilvēkiem , kas it kā runā latviski. Latvieši jau viņi vairs nav , bet dažas iezīmes jau vēl ir palikušas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.26 23:04

Mildai-Ontūns

Kō Tu, Milda, vori poraksteit, ka Tev treis zvaigznes turomas rūkā?

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 05:22

Milda -Ontūnam

Es jau ta, Ontūn, varu, jo man zvaigznes gaismu rāda , bet Tev jau gan tajās rociņās un galvenais, kantainajā galviņā vairs nav nekā... Nu , redz , sanāca mums latviskā garā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.30 10:46

Ontūns-Mildai

Vells, kō Tu zini, Milda, ka mon golva kantaina? Vai tad būsam saskrējušies, vai?
A man i bez zvaigznēm gaiši ceļi. Nāc pī rūkas, Milda, taisīsi mani par eistu latvīti.
Ar kū tad tu raksti, ja zvaignes turi?

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 14:49

Kultūra un Izklaide