Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par pakalpojumiem kultūras un izklaides pasākumos skaidrā naudā, drīkstēs izsniegt VID reģistrētu biļeti

Saņemot samaksu par ieeju un citiem pakalpojumiem kultūras un izklaides pasākumos skaidrā naudā, drīkstēs izsniegt VID reģistrētu biļet.

  Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) informē, ka 2011.gada 27.maijā stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.282 „Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība". Turpmāk visi nodokļu maksātāji, saņemot samaksu skaidrā naudā par ieeju vai citiem pakalpojumiem muzejos, atrakciju parkos, kino un izklaides pasākumos un citur, drīkstēs nelietot kases aparātu, bet gan izsniegt VID reģistrētu biļeti.       Sākot ar 2011.gada 27.maiju, kad stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.282 „Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība", visi nodokļu maksātāji, ne tikai valsts un pašvaldību budžeta iestādes, saņemot samaksu skaidrā naudā par noteiktiem pakalpojumiem, drīkst neizmantot kases aparātu, bet gan izsniegt VID reģistrētu biļeti. Biļeti, saņemot samaksu skaidrā naudā, drīkst izsniegt par sekojošajiem pakalpojumiem:

    • ieejas maksu, inventāra nomu un citiem papildu pakalpojumiem sporta, kino, kultūras un izklaides pasākumos;
    • ieejas maksu muzejos, vēsturiskos objektos, botāniskajos dārzos, zooloģiskajos dārzos, rezervātos, brīvdabas objektos;
    • ieejas maksu un inventāra nomu atpūtas vietās brīvā dabā, atrakciju un atpūtas parkos.

        Informācija par biļešu reģistrāciju un atskaitēm par biļešu izlietojumu pieejama VID mājas lapā, sadaļā Nodokļi-Kases aparāti un kases sistēmas-Metodiskie materiāli. Jautājumu un neskaidrību gadījumā VID aicina zvanīt uz informatīvo tālruni 1898, vērsties tuvākajā VID klientu apkalpošanas centrā vai uzdot jautājumus elektroniski, izmantojot VID mājas lapu.

Kultūra un Izklaide