Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Patiesību meklēs Venēcijā

Pēc redzētā aktierim ir apjausma un priekšstats, kā labāk paveikt savu darbu

Valkas pilsētas teātris pašlaik iestudē jaunu komēdiju "Del Arte" stilā. Režisors Aivars Ikšelis vēl neatklāj šā jauniestudējuma nosaukumu, taču uzskata, ka aktieriem jāredz attēlojamās situācijas autentiskā vide - šoreiz Venēcijā.

 

"Savā režisora praksē esmu pārliecinājies, ka, iestudējot jaunu lugu, piemēram, Čehova "Melno mūku", ir ļoti lietderīgi redzēt un apjaust to vietu, kur tā tapusi. Šajā gadījumā īstā Krievijas lauku muižu," pārliecināts A. Ikšelis.

 

 

Pēc redzētā aktierim ir apjausma un priekšstats, kā labāk padarīt savu darbu. Tieši tagad lidsabiedrība "Air Baltic" atklāj tiešo reisu uz Venēciju, un valcēnieši par itin "nepieklājīgi" zemām biļešu cenām (25 lati turp - atpakaļ) nolēma šo piedāvājumu izmantot. Viņi cer tur atrast lugas iecerei nepieciešamo vieglumu un karnevāliskumu.

 

Komēdijas "Del Arte" stilā ir radušās tieši Venēcijā. Tradicionālais ikgadējais karnevāls tur jau ir beidzies. Tas, ko tūristi redz Marka laukumā un citviet ir tikai tādas karnevāla tautas inspirētas norises. Īstais notiek trīs pilīs, un lai tajā piedalītos, jāsamaksā apmēram 500 eiro, turklāt biļetes izpērkamas gadu iepriekš.

 

Katrs, kurš bijis Venēcijā, zina, ka tā tūristiem ir ļoti dārga pilsēta. Valcēnieši dzīvos četras dienas Mākslas akadēmijas pasniedzēju viesu namā līdzās Marka laukumam. Tas būšot lētāk nekā maksa par viesnīcu Valkā. Visām dienām ir sagatavota blīva kultūras programma.

 

 

"Noteikti vēlamies apskatīt to vietu, kur savulaik 5. gadsimtā uz vienas no purvainām salām sākās Venēcija. Tur pašlaik ir četras mājas un bazilika ar Eiropā lielāko Bizantijas mozaīku par Pastaro dienu," skaidro A. Ikšelis. Viņš teatrāļus iepazīstinās arī ar tur aplūkojamo moderno mākslu.

 

Režisors šajā pilsētā ir bijis daudzkārt un ievērojis, ka vieni Venēciju pieņem un iemīļo tūlīt, bet citiem tā nepatīk. Tāpēc aktieriem nekādi pozitīvie solījumi par šo pilsētu nav doti. Grupā pavisam būs 17 dalībnieki.

 

 

"Šis piedzīvojums mums ir likteņa piespēlēts, jo tas notiek īstajā laikā un par visiem pieņemamām izmaksām," priecājas teātra aktieri. Varbūt citi to dēvētu par patīkamu apstākļu sakritību. Nākamajā lugā iesaistītie aktieri tic, ka viņiem šis piedzīvojums palīdzēs.

Kultūra un Izklaide