Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pavisam drīz Valkas Novadpētniecības muzejs uzņems apmeklētājus ierastā režīmā

Valkas Novadpētniecības vairāk nekā 100 gadus senās ēkas jaunajos koka logos rotaļājas jūlija svelmainās saules radītie saules zaķēni, bet ēkas priekša lepojas ar nesen nobruģētajiem celiņiem un izveidoto rožu dobi, kurā goda vieta ierādīta bijušās Ērģemes baznīcas torņa zvanam.

 

Vakar muzeja saimniecības daļas vadītājs Sergejs Kizjakins, tērpies darba kombinezonā, pēc remonta klusajās telpās novāca aizsargplēves un papīrus, kas no putekļiem aizsargāja skaistās grīdas un eksponātus. Savukārt pārējie darbinieki, kuri nav atvaļinājumā, no putekļiem atbrīvoja fondos glabātos priekšmetus un kārtoja tos plauktos.

 

Jau aprīlī vietējā celtniecības firma "Valkas būvnieks" ēkā uzsāka 36 logu nomaiņu pret koka pakešlogiem. Darbs ilga nepilnus trīs mēnešus. Savukārt muzeja pagalms ir nobruģēts.

 

 

"Ziemeļlatvijai" nācies dzirdēt apgalvojumu, ka mūsdienās ražotais bruģis nedaudz samaitā bijušo Jāņa Cimzes Skolotāju semināra ēkas vēsturisko izskatu un gaisotni.

 

"Bagāts dara, kā grib, nabags - kā var," secina S. Kizjakins. Viņš nenoliedz, ka, iespējams, akmens flīzes būtu iederīgākas šai videi, bet diemžēl to izmantošana būtiski sadārdzinātu remontdarbu izmaksas. Viņš gan piebilst, ka ilgtermiņā akmens flīzes atmaksātos, jo tās kalpotu mūžīgi.

 

Toties apmeklētājiem un pašiem darbiniekiem ir prieks par jaunizveidoto zālāju un rožu dobi, kura gaida karalisko puķu dēstu papildinājumu. Muzeja saimnieks cer, ka dižķibeles dēļ neapstāsies iecere pagalma labiekārtošanas darbu turpināšanā.

 

Muzeja ēka būs viena no retajām novadā, kas būs pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Jaunuzbūvētajā ieejā ir padomāts arī par platu un ērtu uzbrauktuvi, kas nepieciešama apmeklētājiem ratiņkrēslos vai arī jaunajām ģimenēm, kuras ieradušās ar maziem bērniem ratiņos.

 

 

Muzejs būs draudzīgs arī riteņbraucējiem, jo te pieejama īpaša ierīce braucamo novietošanai.

 

Tāpat pagalmā uzstādīti jauni apgaismes ķermeņi un daži koka soliņi. Saimnieks cer, ka izdosies atrast naudu vēl dažu soliņu uzstādīšanai.

Kultūra un Izklaide