Pēc dzejas vakara Smiltenes pilsētas bibliotēka uz nenoteiktu laiku būs slēgta 1

Otrdien, 9. septembrī, Smiltenes pilsētas bibliotēka ielūdz ikvienu apmeklēt smiltenietes Guntas Drones dzejas vakaru "Smel laimi!". Pēc tam, sākot no 10. septembra, bibliotēka un arī tās periodikas un interneta lasītava uz nenoteiktu laiku būs slēgta.

 

Bibliotēkā notiks grāmatu fonda pārbaude jeb inventarizācija. "Grūti pateikt, cik ilgi iestāde būs ciet, jo inventarizācija ilgi nav notikusi," atzīst Smiltenes pilsētas bibliotēkas direktore Zaiga Krūmiņa.

 

Tas nozīmē, ka bibliotekāri salīdzinās katru no vairākiem tūkstošiem grāmatu ar to uzskaites grāmatām. Iestādes direktore informē, ka tikmēr jaunās avīzes, žurnāli un internets būs pieejams pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā, kas atrodas kultūras un sporta centrā.

 

Bērnu literatūras nodaļa ir atvērta darba dienās no pulksten 10.00 līdz 17.00. Bibliotekāre Ilze Nātre brīdina, ka bērnu literatūras nodaļā apmeklētājiem pie datoriem ir tikai četras darba vietas, un tās jau ir maksimāli noslogotas. "Skolas laikā pēcpusdienās vidēji mums ir 70 līdz 90 apmeklētāju. Brīvāks ir tikai no rīta," piebilst bibliotekāre.

 

"Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka lielās bibliotēkas interneta lasītavā pēcpusdienās arī ir ļoti daudz apmeklētāju - pārsvarā pusaudži. "Ja te būs slēgts, iešu uz skolas bibliotēku, kur arī ir datori. Internetā eju arī caur telefonu," saka Smiltenes Centra vidusskolas skolniece Mārīte Galviņa (14 gadi). Citi pusaudži atzīst, ka būtu labi, ja inventarizācijas laikā interneta lasītava tomēr būtu atvērta.

Pirms grāmatu fonda pārbaudes otrdien pulksten 17.00 Smiltenes pilsētas bibliotēka vēl sarīkos dzejas dienām veltītu literāru vakaru. Savu dzeju lasīs smilteniete Gunta Drone. Pašas komponētas dziesmas ar G. Drones dzejoļu vārdiem dziedās Ritma Pedece, Valkas bērnudārza "Pasaciņa" muzikālā audzinātāja.

 

G. Drone atzīst, - bijusi pārsteigta, saņemot uzaicinājumu lasīt savu dzeju plašākai auditorijai. "Nerakstu citiem, bet vairāk pati sev. Taču, ja cilvēks kaut ko dara, laikam viņam jādod arī citiem," spriež autore. Savas vārsmas viņa neuzskata par dzeju, jo tai vajadzīga sistēma, tāpēc drīzāk tās salīdzina ar mirkļa izjūtām.

 

Dzejas dienu pasākumi šomēnes notiks arī Smiltenes pilsētas skolās. Ģimnāzijā 18. septembrī savu dzeju lasīt uzaicinātas ģimnāzijas absolvente Marika Svīķe un bijusī ģimnāzijas skolotāja Regīna Melzoba. Dziesmas ar viņu dzejas vārdiem izpildīs smiltenietis Dzintars Ziediņš no grupas "Kreisais pagrieziens". Dzejniece M. Svīķe viesosies arī Trīs pakalnu pamatskolā 17. septembrī. Rakstnieki un dzejnieki ielūgti arī uz Centra vidusskolu, kur dzejas dienām veltīti pasākumi notiks visu septembri.

Komentāri 1

elektriķis

nu nekas nekas tūliņ jābūt gaismas pilij gatavai:) tad jau viss būss OK!:)))))

pirms 13 gadiem, 2008.09.07 22:00

Kultūra un Izklaide